BALTIC COUNCIL - University of Leicester

University of Leicester

Lokalizacja

Leicester
Rok powstania - 1921
Liczba studentów - około 18.000

University of Leicester to elita edukacji wyższej w Wielkiej Brytanii. Jest to jedyny uniwersytet, który otrzymał nagrodę The Times Higher Education Award - 7 lat z rzędu! Światowy ranking QS 2018 postawiło Leicester University w pierwszych 250 najlepszych uniwersytetach świata. Uczelnia znana jest ze zmodernizowanego systemu nauczania na bardzo wysokim poziomie oraz badań naukowych w dziedzinach takich jak historia, archeologia, kryminologia, biologia, czy przestrzeń kosmiczna; prowadzonych na światowym poziomie. Studenci inżynierii zaangażowani są w budowę nowoczesnego „state-of-the-art electric HIPERCA”. Na Faculty of Mathematics potwierdzane są nowe teorie, które wielokrotnie przyczyniły się do rozwinięcia sztucznej inteligencji! The Cancer Research Department pracuje wspólnie ze studentami z USA nad całą gamą projektów naukowych. The Center of Space Development otrzymał dwa lata temu dofinansowanie o wysokości 400.000 funtów, dzięki któremu mógł sfinansować dla siebie najnowocześniejszą technologię, pomocną we współpracy z lokalnymi biznesami.
 

Biblioteka uniwersytecka została zmodernizowana dzięki inwestycji 32 milionów funtów. Otwarta jest przez całą dobę od niedzieli do czwartku, a w piątki i soboty jest zamykana o północy. Na kampusie dostępne jest darmowe WiFi, a w razie braku laptopa – uczelnia posiada 1.400 komputerów stacjonarnych do dyspozycji studentów oraz klubu IT.
Główny kampus położony jest zaledwie milę z centrum miasta, zaraz obok przepięknego Victoria Park. Budynki uniwersytetu, z których spora część posiada wartość historyczną i nagrody za najlepszy design, odzwierciedlają gamę stylów architektury z różnych epok i trendów.

Liczba mieszkańców Leicester to tylko około 350.000 osób, dzięki czemu życie tutaj jest niezwykle przyjemne i wygodne. Dzięki dwóm sporym uniwersytetom, miasto to jest zdecydowanie miastem młodych ludzi. Studenci mówią, że łatwo tu o pracę dorywczą podczas studiów.
Co roku w październiku uczelnia prowadzi targi kariery, na których studenci mają okazję spotkać się z lokalnymi pracodawcami i  znaleźć miejsce, w którym mogą odbyć praktyki lub znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów. Uczelnia posiada także Career Developmnet Service – organizację, która w swojej bazie danych posiada informacje na temat setek wolnych posad na pracę dorywczą oraz na pełny etat i pomaga studentom znaleźć zatrudnienie.
 

Uniwersytet posiada swój własny akademik, w którym miejsce zagwarantowane mają wszyscy studenci pierwszego roku.

Kierunki studiów magisterskich, to m.in.:
Accounting and Finance
Actuarial Science with Data Analytics
Advanced Computational Methods
Applied Linguistics
Archaeology
Art Museum and Gallery Studies
Banking and International Finance 
Bioinformatics and Molecular Genetics
Business Analysis and Finance
Cancer Cell and Molecular Biology
Chronic Disease and Immunity
Cloud Computing
Contemporary Sociology
Creative Writing
Crime, Justice and Psychology
Criminology in Practice
Diabetes
Digital Media and Society
Diplomatic Studies
Economics
English Language and Linguistics
English Local History and Family History
Entrepreneurship
Film and Film Cultures
Finance
Forensic Science and Criminal Justice
Global Media and Communication
Healthcare Management
Human Rights and Global Ethics
Human Technology Interaction
International Relations and World Order
International Security Studies
Law
Marketing for Places and Tourism
Marketing for the Creative Industries
Mass Communications
Media and Advertising
Media and Public Relations
Media, Gender and Social Justice
Medical Statistics
Molecular Genetics
Post Mortem Radiology for Natural and Forensic Death Investigation
Psychology
Research Methods in Animal Behaviour
Space Exploration Systems
Terrorism, Security and Policing
The Classical Mediterranean
The Politics of Conflict and Violence
Translation Studies
Web Applications and Services
 

Proces aplikacji:
Aplikuj na studia magisterskie z Baltic Council for International Education. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych podczas aplikacji. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu listu motywacyjnego. Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry