BALTIC COUNCIL - Edukacja za granicą

Dania

Duński system edukacji zaprojektowany jest w sposób, który popularyzuje kreatywność, innowację, a także analityczne i krytyczne myślenie. Studiując na jednym z ponad 600 kierunków w języku angielskim możesz cieszyć się nowoczesnymi technikami nauczania, przyjazną atmosferą, profesjonalnym wsparciem od ekspertów i ekspertek z danych dziedzin, oraz praktycznym wykorzystaniem wiedzy podczas staży i praktyk w renomowanych światowych firmach i organizacjach. 

 
Co wyróżnia studia i życie w Danii?
  • Światowej klasy bezpłatne programy studiów kładące nacisk na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, co w oznacza szereg okazji do staży i praktyk, angażujące projekty grupowe, szanse do podniesienia swoich kwalifikacji, a co za tym idzie— lepszy start w przyszłą karierę!
  • Nowoczesne otwarte przez całą dobę kampusy, a w nich biblioteki, przestronne sale wykładowe i pokoje do nauki, laboratoria, centra sportowe, baseny, a nawet galerie sztuki.
  • Miejska infrastruktura zaprojektowana wedle zasady hygge (dan. komfort) pełna zielonych parków, restauracji, klimatycznych kafejek, muzeów, kin, klubów i nie tylko.
  • Niezliczone wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe; od koncertów, przez pokazy mody, aż po lokalne targi z jedzeniem, meblami, czy antykami.
  • Ogólnodostępna opieka zdrowotna oraz bezpieczeństwo— Duńczycy znani są z uczciwości i przestrzegania prawa.
 
Jak dostać się na uniwersytet w Danii?
Aplikacja na uniwersytety jest prowadzana przez centralny, internetowy system aplikacji – Optagelse. Każdy kandydat może aplikować na maksymalnie 8 wybranych kierunków. Podstawą dobrej aplikacji jest zdana matura oraz wysoka średnia ocen końcowych.
 
Jakie dokumenty są wymagane, aby aplikować na studia licencjackie?
Dokumenty, które należy przedstawić w procesie rekrutacji zależą od wybranej uczelni oraz programu studiów. Do nich zaliczają się:
  • Świadectwo ukończenia szkoły i świadectwo maturalne
  • Transkrypt ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów
  • List motywacyjny
  • Certyfikat z języka angielskiego
  • Testy przedmiotowe i uzupełniające oraz rozmowa wstępna
 
Kiedy aplikować na studia? 
Proces aplikacji na uniwersytety w Danii rozpoczyna się 1 lutego, a wniosek wysyłamy jeszcze przed ukończeniem liceum— oficjalny deadline to 15 marca o godz. 12:00 (CET).
 
Pomoc w aplikacji na studia
Baltic Council for International Education oferuje kompleksową pomoc w aplikacji na studia za granicą. Nasze wsparcie jest obejmuje:
- pomoc w wyborze zagranicznego uniwersytetu odpowiadającego Twoim wymaganiom i celom zawodowym
- rejestracja i wypełnianie wniosku w systemie aplikacyjnym
- pomoc w napisaniu listu motywacyjnego (format, styl, gramatyka, kontent)
- pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów
- komunikacja z uniwersytetem
- pomoc w wypełnieniu wniosku o zakwaterowanie 
- wypełnienie wniosku o dofinansowanie i stypendia
- kompleksowa pomoc i nadzorowanie całego procesu aplikacji i wyjazdu na studia
 
Jeśli masz pytania lub potrzebujesz porady - umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami TUTAJ. Zadzwoń 22 379 26 24/22, napisz na info@balticcouncil.pl.
 

Do zobaczenia! 

do góry