BALTIC COUNCIL - Oxford Brookes University

Oxford Brookes University

Oxford
Rok powstania - 1865
Liczba studentów - około 18.000

Jeden z najlepszych nowopowstałych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Został założony w 1865 roku, jako Oxford School of Art. W ciągu ostatnich 12 lat, uczelnia ta została uznana 11 razy, jako numer jeden wśród nowych uniwersytetów według rankingu The Sunday Times University Guide. Pomimo dosyć długiej historii nadal nazywany jest „nowym”, ponieważ do roku 1922 miał jedynie status politechniki.
Jako pierwszy w kraju wprowadził modularny system nauczania, a dziś studenci mają okazję do łączenia kierunków i studiowania, na przykład inżynierii i psychologii na raz. Uniwersytet oferuje ponad 130 kierunków na 4 wydziałach. Wydział Inżynierii znany jest z kursów takich jak Motorsport Engineering, czy Racing Engine Design, które szkolą studentów współpracując przy tym z Formułą 1. Wydział Architektury regularnie znajduje się w pierwszej 5 najlepszych w kraju, według The Architect’s Journal. Kierunki związane z turystyką i hotelarstwem również uznawane są za najlepsze w Wielkiej Brytanii. Wydział Prawa znajduje się w pierwszej 30 wśród wszystkich, które oferują kierunki prawnicze.
 

Oxford Brookes to rozpoznawalne centrum badawczo-rozwojowe, które każdego dnia otrzymuje zlecenia badań naukowych od firm i organizacji zajmujących się biotechnologią, medycyną, architekturą, budownictwem, agrokulturą, czy inżynierią.
91% naszych absolwentów znajduje zatrudnienie w swojej profesji w ciągu 6 miesięcy od zakończenia studiów. Uniwersytet posiada darmową konsultację zawodową, dzięki czemu studentom łatwiej znaleźć staż lub stałe zatrudnienie. Z konsultacji można skorzystać nawet do 3 lat po ukończeniu studiów. Co roku uczelnia organizuje 2 duże oraz kilka mniejszych targów kariery (ang. Careers Fairs), w których uczestniczą reprezentanci HR wielkich i małych biznesów z Wielkiej Brytanii.
Wielu absolwentów odbywa staże lub znajduje stałe zatrudnienie w firmach takich jak: Microsoft, IBM, BMW, Oxford University Press, KPMG, Deloitte, Apple, Deutsche Bank, itp.
 

Uczelnia posiada duży kampus, nowoczesne akademiki oraz ośrodek sportowy. Każdy student pierwszego roku ma zagwarantowane zakwaterowanie w akademiku.

Kierunki studiów magisterskich, to m.in.:

Accounting and Finance
Analytics
Architecture
Art
Brand Management and Marketing
Business Management
Business, Culture and Languages, International 
Communications and Marketing
Computer Science
Computing
Cyber Security
Data Analytics
Design
Development and Emergency Practice
Digital Marketing
Economics, International Business
Education
Emergency Nursing Practice
Emergency Practice and Development
Engineering
Entrepreneurship and Innovation
Finance
History
Human Resource Management
Human Rights, International law
Innovation Entrepreneurship
International Business Economics
International Business, Culture and Languages
International Economic Law
International Events Management
Law
Leadership and Management
Legal Practice
Management in Health and Social Care
Management, Environmental Assessment
Marketing
Mechanical Engineering
Music
Nursing
Physiotherapy
Psychology
Public Health
Publishing Media
Software Engineering
Teaching Multilingual Learners
Working with Children With Literacy Difficulties

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry