BALTIC COUNCIL - Edukacja za granicą

SZKOŁY ŚREDNIE ZA GRANICĄ

< Wybierz kraj, który Cię interesuje na pasku po lewej stronie

Baltic Council for International Education od wielu lat z sukcesem pomaga w aplikacji do zagranicznych szkół średnich. Niewątpliwe zalety zagranicznych szkół to stabilność systemu edukacji i tradycje liczone w dziesiątkach, a nawet setkach lat. Ponadto, podczas późniejszej rekrutacji na zagraniczne uniwersytety, wiele czołowych uczelni niejako preferuje uczniów, którzy uczyli się wcześniej w programach edukacyjnych rozpoznawalnych na całym świecie np. matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate), matury brytyjskiej A-level, amerykańskiej High School Diploma czy niemieckiej Abitur. Podczas spotkań z uczniami i ich rodzicami nasi doradcy szczegółowo opisują każdy z zagranicznych systemów aplikacyjnych tłumacząc ich podobieństwa i róźnice.

Zarezerwuj dogodny termin spotkania: BEZPŁATNA KONSULTACJA.

 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia Baltic Council w aplikacji do zagranicznej szkoły?

 • Setki młodych ludzi otrzymuje od nas profesjonalne porady i pomoc w procesie aplikacyjnym do zagranicznych szkół średnich do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Niemiec, a także do szkół poza Europą np. w USA czy Kanadzie.
 • Przy wyborze szkoły skupiamy się na umiejętnościach, ambicjach i osiągnięciach naukowych ucznia. W naszej ofercie znajdują się tradycyjne szkoły na kampusach, szkoły międzynarodowe czy college'e. Podczas konsultacji wybieramy najlepszą szkołę, tak aby to szkoła byla odpowiednia dla ucznia, a nie uczeń pasował do szkoły.
 • Odwiedziliśmy wiele szkół na całym świecie. Znamy ich mocne strony i wiemy czym różnią się między sobą.
   
 • Baltic Council for International Education jest organizatorem wydarzenia „Exclusive Secondary Focus Fair”. Targi poświęcone są zagranicznym szkołom średnim i mają na celu promocję edukacji w zagranicznych szkołach z internatem, szkołach międzynarodowych czy college'ach na całym świecie
   
 • Główne cechy, które nas charakteryzują to rzetelność, odpowiedzialność i koncentracja na potrzebach ucznia
   
 • W ciągu roku odbywamy liczne spotkania i webinary z przedstawicielami zagranicznych szkół średnich, bierzemy udział w konferencjach poświęconych nauce w zagranicznych liceach. Jedną z nich jest coroczne wydarzenie w Londynie - British Boarding Schools Workshop, gdzie doskonalimy swoją wiedzę i spotykamy się z przedstawicielami szkół.

 

Gwarantujemy, że proces aplikacji z naszymi ekspertami będzie prosty i bezstresowy. Poniżej przedstawiamy etapy aplikacji do szkół średnich za granicą krok po kroku.

 

 


1. Bezpłatna konsultacja - możesz umówić się na spotkanie stacjonarne w biurze w Warszawie lub rozmowę online/telefonicznie TU.
Podczas konsultacji ustalamy indywidualne potrzeby ucznia.

2. Analiza szkół pod kątem oferowanych programów kształcenia
Tłumaczymy na czym polegają różne systemy edukacyjne takie jak A-level, IB czy GCSE. Rozmawiamy o rodzajach szkół i czasie trwania wyjazdu np. na semestr, rok lub 2 lata.

3. Wybór szkoły
Gdy polecamy szkoły naszym aplikantom bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby każdego ucznia. Odwiedzamy szkoły i bierzemy udział w specjalistycznych targach edukacyjnych. Rozmawiamy z dyrekcją szkół, nauczycielami i uczniami. Znamy mocne strony każdej polecanej przez nas szkoły.

4. Dokumenty aplikacyjne
Kompletujemy niezbędne dokumenty aplikacyjne i jesteśmy odpowiedzialni za bezpośredni kontakt ze szkołą

5. Testy i rozmowy wstępne
Rekrutacja do szkoły za granicą wiąże się z napisaniem testów wstępnych i rozmowy aplikacyjnej. Aplikując z nami nie musisz pisać testów w szkołach za granicą -  możesz napisać je w naszym biurze w Warszawie!

6. Odpowiedź ze szkoły
Odpowiedź pozytywna oznacza, że zdałeś/aś testy wstępne i otrzymałeś/aś miejsce w wybranej przez ciebie zagranicznej szkole!

7. Poznaj szkołę, kadrę i uczniów
Przed podjęciem ostatecznej decyzji chcesz zobaczyć szkołę? Rozumiemy i chętnie zorganizujemy twoją wizytę i rozmowy z przedstawicielami szkoły

8. Wyjazd
Po przyjęciu oferty ze szkoły czas pakować walizki! Przed tobą niesamowita przygoda i nowi przyjaciele z całego świata!

Jeśli masz pytania lub chcesz zaaplikować do szkoły średniej za granicą - umów się na bezpłatną konsultację z naszymi doświadczonymi konsultantami TUTAJ. Zadzwoń 22 379 26 24/22 lub napisz na info@balticcouncil.pl.

 

 

do góry