Zagraniczne szkoły średnie

Dlaczego wielu rodziców kształci dzieci w szkołach zagranicznych? Powodów jest wiele. Niewątpliwe zalety prywatnych szkół zagranicznych to stabilność systemu edukacji i tradycje liczone w dziesiątkach, a nawet setkach lat. Ponadto, podczas rekrutacji na zagraniczne uniwersytety, wiele czołowych uczelni niejako preferuje uczniów, którzy uczyli się wcześniej w programach edukacyjnych rozpoznawalnych na całym świecie np. matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate) czy matury brytyjskiej A-level.
 
Przy wyborze szkoły skupiamy się na umiejętnościach, ambicjach i osiągnięciach naukowych ucznia. Prowadzimy aplikacje do najlepszych szkół szkół m.in w Europie i Kanadzie. W naszej ofercie znajdują się tradycyjne szkoły na kampusach, szkoły międzynarodowe czy college'e. Podczas konsultacji wybieramy najlepszą szkołę, tak aby to szkoła byla odpowiednia dla ucznia, a nie uczeń pasował do szkoły. Odwiedziliśmy wiele szkół na całym świecie. Znamy ich mocne strony i wiemy czym różnią się między sobą. Zapraszamy na bezpłatną konsultację z doradcą edukacyjnym. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

 

Gwarantujemy, że proces aplikacji z naszymi ekspertami będzie prosty i bezstresowy. Ponizej przedstawiamy etapy aplikacji do szkół średnich za granicą krok po kroku.

 

 


1. Bezpłatna konsultacja
Podczas konsultacji ustalamy indywidualne potrzeby ucznia.

2. Analiza szkół pod kątem oferowanych programów kształcenia
Tłumaczymy na czym polegają różne systemy edukacyjne takie jak A-level, IB czy GCSE. Rozmawiamy o różnych rodzajach szkół i ich mocnych stronach.

3. Wybór szkoły
Gdy polecamy szkoły naszym aplikantom bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby każdego ucznia. Odwiedzamy szkoły i bierzemy udział w specjalistycznych targach edukacyjnych. Rozmawiamy z dyrekcją szkół, nauczycielami i uczniami. Znamy mocne strony każdej polecanej przez nas szkoły.

4. Dokumenty aplikacyjne
Kompletujemy niezbędne dokumenty aplikacyjne i jesteśmy odpowiedzialni za bezpośredni kontakt ze szkołą

5. Testy i rozmowy wstępne
Rekrutacja do szkoły za granicą wiąże się z napisaniem testów wstępnych i rozmowy aplikacyjnej. Aplikując z nami nie musisz pisać testów w szkołach za granicą -  możesz napisać je w naszym biurze w Warszawie!

6. Odpowiedź ze szkoły
Odpowiedź pozytywna oznacza, że zdałeś/aś testy wstępne i otrzymałeś/aś miejsce w wybranej przez ciebie zagranicznej szkole!

7. Poznaj szkołę, kadrę i uczniów
Przed podjęciem ostatecznej decyzji chcesz zobaczyć szkołę? Rozumiemy i chętnie zorganizujemy twoją wizytę i rozmowy z przedstawicielami szkoły

8. Wyjazd
Po przyjęciu oferty ze szkoły czas pakować walizki! Przed tobą niesamowita przygoda i nowi przyjaciele z całego świata!

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia w aplikacji do zagranicznej szkoły?

 

  • Setki młodych ludzi otrzymuje od nas profesjonalne porady i pomoc w procesie aplikacyjnym do zagranicznych szkół średnich do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Niemiec i innych krajów
     
  • Baltic Council for International Education jest organizatorem wydarzenia „Exclusive Secondary Focus Fair”. Targi poświęcone są zagranicznym szkołom średnim i ma na celu promocję edukacji w zagranicznych szkołach z internatem i szkołach międzynarodowych na całym świecie
     
  • Główne cechy, które nas charakteryzują to rzetelność, odpowiedzialność i koncentracja na potrzebach ucznia
     
  • W ciągu roku odbywamy liczne spotkania i webinary z przedstawicielami zagranicznych szkół średnich, bierzemy udział w konferencjach poświęconych nauce w zagranicznych liceach, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z programami oferowanymi przez zagraniczne szkoły i możemy przedstawić Państwu informacje z pierwszej ręki!

 

Wiemy jak ważną i odpowiedzialną decyzją jest wysłanie dziecka do szkoły średniej za granicą. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wybraniu szkoły dla Twojego dziecka umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie. Zadzwoń +48 576 382 088 lub napisz na info@balticcouncil.pl.

 

do góry