Zagraniczne szkoły średnie

Wielu rodziców wybiera dla swoich dzieci szkoły zagraniczne, a powody ku temu są bardzo różne. Jednymi z głównych zalet prywatnych szkół zagranicznych są stabilność systemu edukacji i tradycje liczone w dziesiątkach, a nawet setkach lat. Ponadto, przy przyjmowaniu na studia, zagraniczne uczelnie wyższe preferują absolwentów szkół średnich z danego kraju lub z uznawanymi na całym świecie świadectwami, w tym międzynarodową maturą (International Baccalaureate).
 
Przy wyborze szkoły skupiamy się na umiejętnościach, ambicjach i osiągnięciach naukowych ucznia. Osobom, które nie demonstrują wysokiego poziomu znajomości języka obcego, polecamy rozpoczęcie nauki w szkole międzynarodowej. Obecnie są one zlokalizowane w wielu krajach, między innymi w Anglii, Niemczech, Kanadzie, Francji i Szwajcarii. W takiej szkole dzieci uczą się zarówno języka, jak i przedmiotów ogólnych. Poznają też specyfikę lokalnego systemu edukacji i przygotowują się do zmiany szkoły na taką, do której uczęszczają głównie uczniowie z danego kraju.

Odwiedziliśmy mnóstwo szkół na całym świecie. Znamy ich mocne strony i wiemy czym różnią się między sobą. Najważniejsze dla nas jest, aby to szkoła była odpowiednia dla ucznia, a nie uczeń dla szkoły.

 

Wiemy jak ważną i odpowiedzialną decyzją jest wysłanie dziecka do szkoły średniej za granicą. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wybraniu szkoły dla Twojego dziecka umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie. Zadzwoń +48 576 382 088 lub napisz na info@balticcouncil.pl.

do góry