BALTIC COUNCIL - University of Portsmouth

University of Portsmouth

Lokalizacja

Portsmouth
Rok powstania - 1922 (nadany status uniwersytetu), wcześniej, od 1869 roku był collegem oraz politechniką
Liczba studentów - 21.625

Uniwersytet cieszy się nienaganną reputacją i plasuje się na 5 miejscu w rankingu najbardziej popularnych wśród studentów uniwersytetów z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Ciężko porównywać go z tradycyjnymi wiekowymi uniwersytetami, jest jednak uznawany za najlepszy wśród dawnych politechnik. Większość kierunków nastawiona jest na przyswajanie wiedzy w praktyce, co stało się nieodłączną częścią programu nauczania. Uczelnia posiada własną agencję rekrutacyjną, która pomaga studentom w znalezieniu zatrudnienia zarówno w czasie trwania studiów jak i po ich zakończeniu. Wśród partnerów uczelni znajduje się ponad 2.500 pracodawców.
 

Uniwersytet oferuje szeroki zakres wolontariatów na lokalnym, narodowym lub międzynarodowym poziomie. Student Center for Entrepreneurs pomaga w doskonaleniu oraz realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających pomysłów biznesowych. Na uczelni znajdziemy także świetny sprzęt komputerowy, nowoczesną bibliotekę, kawiarnię matematyczną oraz 3 kompleksy sportowe. Każdy student może uczyć się dodatkowego języka zupełnie za darmo, otrzymując 20 dodatkowych żetonów akademickich na rok.
 

Uczelnia bez ustanku doskonali infrastrukturę kampusu. W 2017 roku otwarte zostało nowe centrum inżynierii wydziału Future Technology Center, którego budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu o wysokości 11 milionów funtów. Na dzień dzisiejszy 8.500 studentów studiuje na kierunkach STEM (science, technology, engineering, maths). Dzięki otwarciu nowego centrum, jeszcze więcej osób zostanie zapewne zachęconych do studiowania na kierunkach związanych z inżynierią. Uniwersytet znany jest także z oferowanych kierunków medycznych.

Co roku szkoli się tutaj ponad 600 specjalistów w dziedzinie radiografii, farmaceutyki oraz technologii medycyny.
Uniwersytet oferuje także wiele nowoczesnych kierunków, które nie są dostępne jeszcze na tradycyjnych uczelniach, na przykład Tourism and Hotel Management, Logistics, The Media, itp. W ciągu ostatnich 6 lat, profesorowie wykładający na uniwersytecie zostali trzykrotnie nagrodzeni za wybitne nauczanie.
 

Students Union uczelni weszło w posiadanie nowych obiektów (dzięki projektowi o wartości 6.5 miliona funtów) i oferuje szeroki zakres klubów i sekcji studenckich. Studenci mają do swojej dyspozycji nowoczesne kompleksy sportowe, studia taneczne oraz boiska.
Uniwersytet posiada nowoczesne akademiki. Wszystkie pokoje są jednoosobowe, a większość z nich posiada też pełne wyposażenie i prywatną łazienkę. Studenci pierwszego roku mają zagwarantowane zakwaterowanie w akademiku.

Kierunki studiów magisterskich, to m.in.:
Accounting and Finance
Advanced Manufacturing Technology
Applied Aquatic Biology
Applied Linguistics and TESOL
Architecture
Biotechnology
Building Information Management
Business Management
Child Forensic Studies: Psychology and Law
Clinical Exercise Science
Coaching and Development
Coastal and Marine Resource Management
Computer Animation
Computer Games Technology
Corporate Governance and Law
Counter Fraud and Counter Corruption
Creative Industries
Creative Professional Development
Creative Technologies
Creative Writing
Crime Science
Criminal Psychology
Cybercrime
Data Visualisation and Design
Digital Marketing
Digital Media
Dispute Resolution
Energy and Power Systems Management
Engineering
Fashion and Textiles
Film and Television
Forensic Psychology
Geological and Environmental Hazards
Graphic Design
Humanities and Social Sciences
Illustration
Intelligence
International Relations
Law
Leadership and Management
MBA Strategic Leadership
Maritime Studies
Marketing
Media and Communication
Music Technology
Naval History
Photography
Prescribing and Therapeutics
Security Management
Sports Performance
Sustainable Cities
Victimologya

 

Proces aplikacji:
Aplikuj na studia magisterskie z Baltic Council for International Education. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych podczas aplikacji. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu listu motywacyjnego. Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry