BALTIC COUNCIL - Northumbria University

Northumbria University

Lokalizacja

Newcastle
Rok powstania - 1894
Liczba studentów - około 27.000


Northumbria University to jedna z dwóch uczelni położonych w Newcastle, a zarazem jedno z lepszych centrum badawczych oraz jeden z najlepszych nowopowstałych uniwersytetów w UK! Northumbria University znajduje się w pierwszej 10 najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii pod względem zatrudnienia – aż 93% absolwentów znajduje pracę w zawodzie w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów. Podczas studiów szczególna uwaga zwracana jest na pozyskiwanie wiedzy w praktyce. Uczelnia pomaga studentom znaleźć letnie oraz całoroczne praktyki w wiodących narodowych i międzynarodowych biznesach. Northumbria University pomaga także założyć swój własny biznes i wspiera swoich studentów w jego rozwijaniu.
 

Uniwersytet oferuje szeroki zakres kierunków. Większość zajęć odbywa się w budynkach położonych na głównym kampusie, który znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok głównych atrakcji, centrum handlowych, kawiarni i restauracji. Drugi kampus mieści się na przedmieściach Newcastle, gdzie uczą się studenci wydziału pedagogiki. Northumbria University posiada też kampus w Londynie, gdzie odbywa się wiele zajęć studiów magisterskich kierunku Business and Management oraz programu Top-Up.
Studenci Northumbria University zdobywają nie tylko edukację na światowym poziomie, ale także niepowtarzalne doświadczenia. Uczelnia posiada ponad 100 klubów i sekcji studenckich, wyjątkowy kompleks sportowy na głównym kampusie, a samo miasto zostało wielokrotnie okrzyknięte najlepszym miastem studenckim w Zjednoczonym Królestwie. Uczelnia ma swoją własną telewizję, stację radiową i publikuje także gazetę studencką.

Uczelnia jest właścicielem kilku hosteli położonych na terenie kampusu, w centrum miasta i w okolicy Newcastle. Są to nowoczesne budynki z w pełni wyposażonymi salonami i kuchniami. Warto wspomnieć, że życie i zakwaterowanie w Newcastle jest znacznie tańsze niż w innych miastach południowej i centralnej Anglii.
Studenci i absolwenci Northumbria University znajdują staże oraz zatrudnienie w takich firmach jak: Nike, IBM, Nissan, Accenture, Procter & Gamble, Santander, the BBC, the NHS i wiele innych!
Znani absolwenci uczelni to między innymi piosenkarz i autor tekstów Sting, Chief Design Officer firmy Apple Sir Jonathan Ive, Prezeska BAFTA Film Academy Amanda Berry, dwukrotna zwyciężczyni olimpijska kolarka Victoria Pendleton, komentator BBC Sport Steve Cram i nie tylko.

Kierunki studiów magisterskich, to m.in.:

Advanced Computer Science
Animation
Applied Linguistics
Architecture
Arts
Autism
Biotechnology
Business
Business with International Management
Clinical Exercise Physiology
Coaching
Communication Design
Computing and Information Technology
Conservation of Fine Art
Creative and Cultural Industries Management
Creative Writing
Criminology and Criminal Justice
Cyber Security
Data Protection Law and Information Governance
Design
Design Management
Digital Marketing
Disaster Management and Sustainable Development
Education
Engineering Management
English Literature
Entrepreneurship
Environmental Health
Exercise Science
Finance
Forensic Science
Global Logistics, Operations and Supply Chain Management
Healthcare Management
History
Human Resource Management and Development
Information Rights Law and Practice
Information Science
Interior Architecture
International Finance and Investment
International Relations, Conflict and Security
Law
Leadership and Management
Legal Practice
Luxury Brand Management
Marketing
Mass Communication Management
MBA
Mechanical Engineering
Medical Law
Mental Health Law
Microbiology
Microelectronic and Communications Engineering
Multidisciplinary Innovation
Nursing Leadership
Nutritional Science
Occupational Therapy
Physiotherapy
Preventive Conservation
Professional Non-Surgical Aesthetic Practice
Project Management
Psychology
Real Estate
Renewable and Sustainable Energy Technologies
Safety, Health and Environmental Management
Secondary Art, Craft and Design
Social Sciences
Statistics
Surveying
Theatre and Performance

 

Proces aplikacji:
Aplikuj na studia magisterskie z Baltic Council for International Education. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych podczas aplikacji. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu listu motywacyjnego. Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry