BALTIC COUNCIL - Edukacja za granicą

UCZELNIE ZAGRANICZNE


Wybierz kraj, który Cię interesuje na pasku bocznym

Myślisz nad zagranicznym wyjazdem na studia? Odkryj możliwości, jakie dadzą Ci najlepsze uczelnie w Europie. Jest wiele powodów, dlaczego warto wyjechać na studia za granicą, jest to m.in.: idealna okazja do nauki języka obcego, poznanie nowej kultury, poznanie nowych osób z międzynarodowego środowiska, ale przede wszystkim poszerzenie swoich horyzontów i możliwości!

W Baltic Council for International Education od wielu lat pomagamy naszym aplikantom w dostaniu się na uniwersytety w Europie (Holandia, Dania, Wielka Brytania, Szwajcaria, Włochy, Szwecja, Niemcy, Hiszpania), USA i Kanadzie. Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie aplikacyjnym na studia licencjackie, magisterskie i MBA.

Sprawdź, jak wygląda aplikacja krok po kroku na zagraniczną uczelnię z Baltic Council!

1. Bezpłatna konsultacja – spotkamy się na indywidualnej konsultacji i porozmawiamy o Twoich zainteresowaniach, potrzebach i celach. Opowiemy jak wygląda system nauki w kraju, który Cię interesuje, czym charakteryzują się studia za granicą oraz dlaczego studenci tak cenią sobie międzynarodowe środowisko! Jeśli wiesz już, jaki kierunek Cię interesuje – świetnie. Jeśli nie – zapoznamy Cię z kierunkami oferowanymi na zagranicznych uczelniach! Możesz być miło zaskoczony/a! Zagraniczne uczelnie bardzo często oferują programy, o których nie miałeś/aś pojęcia.

2. Analiza uczelni i kierunków – nasi konsultanci edukacyjni ukończyli zagraniczne uczelnie, więc przekażą Ci wiele cennych praktycznych informacji i wskazówek dotyczących procesu aplikacji i studiowania na zagranicznej uczelni, a po konsultacji otrzymasz od nas listę uczelni oraz kierunków, które będą najbardziej zbliżone do Twoich zainteresowań i oczekiwań.

3. Dokumenty aplikacyjne – jeśli zdecydujesz się na doradztwo edukacyjne Baltic Council, przez cały proces aplikacji będziesz pod opieką jednego konsultanta edukacyjnego. Proces aplikacji jest złożony i skomplikowany, ale aplikacja z naszym doradcą edukacyjnym zaoszczędzi Ci dużo czasu i stresu. Złożymy Twoją aplikację na portalach rekrutacyjnych, każdej z uczelni, będziemy pilnować terminów składania każdych niezbędnych dokumentów. Będziemy z Tobą w stałym kontakcie!

4. Personal Statement oraz list motywacyjny – skorzystaj z profesjonalnego wsparcia podczas pisania najważniejszych dokumentów w aplikacji na zagraniczne uczelnie. Niezależnie od tego, gdzie chcesz studiować i jaki dokument będzie potrzebny, zadbamy o to, aby Twój list był napisany jak najlepiej! Podamy Ci wskazówki jak go napisać i będziemy go na bieżąco sprawdzać podczas Twojej pracy!

5. Odpowiedź z uczelni – po złożonych dokumentach w systemie, czekamy na odpowiedź od uczelni! Jeśli będzie pozytywna, oznacza, że już wkrótce wyjedziesz na swój wymarzony uniwersytet za granicą! Na tym etapie poinformujemy Cię o następnych, niezbędnych krokach.

6. Poznaj szkołę, kadrę oraz studentów – przed przyjazdem wiele uczelni organizuje tzw. Open Day – gdzie przyszły student ma okazję poznać kampus, swoich wykładowców oraz przyszłych kolegów i koleżanki! My również przed wyjazdem organizujemy spotkania z naszymi aplikantami i omawiamy wspólnie najważniejsze wskazówki przed wyjazdem, tak, aby łatwiej było Wam na miejscu!

7. Wyjazd -  Czas spakować walizki! Przed Tobą jedna z najlepszych przygód Twojego życia! Zdobędziesz nowe doświadczenie, poznasz wiele osób z międzynarodowego środowiska oraz poszerzysz swoje horyzonty. We wish you luck!

Dlaczego warto wybrać Baltic Council ?

  • Pomogliśmy i w dalszym ciągu będziemy pomagać setkom aplikantom w procesie aplikacyjnym na zagraniczne uniwersytety – nasza pomoc jest kompleksowa!

 

  • Nasi doświadczeni konsultanci sami są absolwentami zagranicznych uczelni, także możesz mieć pewność, że posiadają niezbędną wiedzę w tym zakresie – doradzą Ci także praktycznymi wskazówkami, które znają tylko studenci międzynarodowi!

 

  • Dwa razy w roku organizujemy międzynarodowe wydarzenie „Targi uczelni zagranicznych”, które odbywają w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Targi są doskonałą okazją, aby porozmawiać z przedstawicielami zagranicznych uniwersytetów, szkół średnich oraz szkół językowych o ich ofercie edukacyjnej

 

  • Jeśli to konieczne udzielamy porad w kwestii kursów przygotowujących na studia np. Foundation Year, Pre - Masters, Pre - MBA, IELTS, TOEFL i inne   


Poznaj naszą ofertę już teraz! Skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji! Wystarczy wybrać termin TUTAJ, a my skontaktujemy się z Tobą. Możesz napisać do nas również na email: info@balticcouncil.pl lub zadzwonić 22 379 26 24/22!


 

 

 

 

 

do góry