BALTIC COUNCIL - University College Birmingham

University College Birmingham

Lokalizacja

Birmingham
Rok powstania - początki sięgają XIX wieku, ale status uniwersytetu został nadany w roku 2012
Liczba studentów -  około 7500, z czego 4475 to studenci pierwszego stopnia.

University College Birmingham położony jest w drugim co do wielkości brytyjskim mieście – Birmingham. Uczelnia jest atrakcyjną propozycją dla tych, którzy szukają ciekawych kierunków w dziedzinie turystyki, hotelarstwa, gastronomii, biznesu czy marketingu.
Położona w samych sercu Birmingham szkoła jest także znana ze swoich kierunków w zakresie zdrowia i edukacji, terapii sportowej czy pedagogiki. Większość programów i kierunków licencjackich jest akredytowana przez dobrze znany i ceniony University of Birmingham. Wykładowacami na uczelni są jedynie najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach.
Studenci mają możliwość nauki w mieście, w którym żyje ponad milion mieszkańców i 187 narodowości, orz gdzie ok. 40% osób nie przekroczyło 25 roku życia.

Myśląc o lepszej jakości kształcenia uczelnia posiada wiele własnych obiektów związanych z kierunkami studiów np. restauracje, salony fryzjerskie, laboratoria żywności, salony odnowy biologicznej, salony piękności i wiele innych. Każdy z nich zaprojektowany jest według najnowocześniejszych wytycznych oraz kompleksowo wyposażony.

Obiekty akademickie obejmują biblioteki i zaplecze IT, które otwarte są dla studentów również wieczorami i w weekendy. Wsparcie w nauce języka angielskiego, a także pomoc w zadaniach, projektach i pracach dyplomowych dostępne są dla wszystkich zagranicznych studentów za darmo. Studenci studiów podyplomowych mają również własne nowoczesne centrum badawcze zlokalizowane w McIntyre House – nowoczesnym budynku, który jest idealnym miejscem do nauki.

Uniwersytet nieustannie inwestuje w kampus i udogodnienia dla studentów. W 2019 roku zostanie otwarty Moss House, w którym znajdziemy m.in. pokoje do nauki, centrum sportowo-rekreacyjne, oraz placówki służby zdrowia i opieki społecznej, odzwierciedlające te, które spotykamy w prawdziwym życiu.

Dział Student Services oferuje porady w sprawach dotyczących zakwaterowania, zdrowia, opieki, czy finansów.
Studenci, którzy poszukują pracy dorywczej lub chcą rozpocząć swój własny biznes mogą skontaktować się z uniwersyteckim centrum kariery, które pomaga w przygotowaniu CV, czy skompletowaniu aplikacji o staż. Centrum działa bardzo efektywnie wysyłając studentów na staże i praktyki od USA po Dubaj.

W ostatnich latach UCB znacznie zainwestował w zakwaterowanie dla studentów. Hala Maltings ma 827 starannie zaprojektowanych pokoi, z których aż 809 ma własną łazienkę. Wszystkie pokoje wyposażone są w bezpłatny dostęp do Internetu. Maltings znajduje się w centrum miasta, zaledwie 10 minut spacerem od UCB
 

Studia magisterskie:

Aviation Management
Culinary Arts Management
Education and Learning
Enterprise Management
Global Meetings and Events Management
Hospitality with Tourism Management
International Hospitality Management
International Tourism Management
Marketing Management for Events, Hospitality and Tourism
Qualified Teacher Status (QTS)
Youth Work and Community Development

Proces aplikacji:
Aplikuj na studia magisterskie z Baltic Council for International Education. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych podczas aplikacji. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu listu motywacyjnego. Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry