BALTIC COUNCIL - Edukacja za granicą

UCPS - pomoc w aplikowaniu na studia licencjackie

Wybór uniwersytetu i kierunku studiów to pierwszy krok do przyszłej kariery, a dalszy sukces w życiu zawodowym może zależeć właśnie od tej decyzji. Skorzystaj z naszej usługi UCPS (Universities and Colleges Placement Service), a my pomożemy Ci dokonać pierwszego i właściwego kroku dotyczącego studiów licencjackich.

W ostatnich latach Baltic Council pomógł tysiącom aplikantom osiągnąć swoje cele, zrealizować ambicje i zdobyć wymarzone miejsce na najlepszych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, w tym do Oxfordu, Cambridge, London School of Economics i wielu innych.

Zapisz się na bezpłatne spotkanie z naszymi dośiwadczonymi konsultantami, którzy skończyli zagraniczne uniwersytety i chętnie odpowiedzą na Twoje pytania oraz pomogą w aplikacji na studia. Link do bezpłatnej konsultacji znajdziesz tutaj.

UCAS

Jest to elektroniczny system rekrutacyjny, poprzez który składamy aplikację na uniwersytety w Wielkiej Brytanii.

Centralne Biuro UCAS (ang. Universities & Colleges Admissions Service) prowadzi rekrutację studentów na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii. Brytyjscy i zagraniczni aplikanci muszą zarejestrowac się w systemie elektronicznym UCAS, aby rozpocząć proces aplikacji. Podania na studia należy wysyłać najpóźniej do 15 stycznia. Wszyscy, którzy pragną studiować na Oxford University  czy Cambridge University, a także osoby aplikujące na medycynę, stomatologię i weterynarię muszą pamiętać, że dla nich termin aplikacji mija już 15 października.

Dokumenty można złożyć na maksymalnie 5 wybranych uniwersytetów. Należy napisać list motywacyjny (Personal Statement) oraz dostarczyć referencje od nauczyciela. Proces aplikowania jest jednym z najważniejszych w całym procesie rekrutacji, dlatego warto powierzyć go doświadczonym konsultantom edukacyjnym.

UCPS - pomoc w aplikowaniu na uniwersytety i do szkół średnich
 
Baltic Council jest oficjalnym centrum UCAS i pomaga maturzystom w procesie aplikacji na najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat pomagamy absolwentów szkół średnich z Polski, a także z Łotwy, Litwy i Estonii w aplikacji na studia za granicą. Setki uczniów skorzystało z naszej usługi wsparcia UCPS.

 
Usługa UCPS podzielona jest na 2 etapy:

1. I Etap - przyszli aplikanci zapoznają się z brytyjskim systemem edukacji, uzyskują informacje o uniwersytetach, szkołach wyższych, programach studiów, wymaganiach wstępnych, procesie rejestracji w systemie UCAS. Ponadto osoby te zdobywają informacje na temat finansowania studiów i pożyczek studenckich. Uzyskują odpowiedzi na wszystkie inne istotne pytania.

2. II Etap - pomagamy w wyborze właściwego uniwersytetu i kierunku studiów odpowiadającego zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym; pomagamy w przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej ma studia, organizujemy wycieczki studyjne do zagranicznych szkół i uniwersytetów, wspólnie pracujemy nad wypełnieniem formularza w systemie UCAS, pomagamy w rejestracji w systemie i złożeniu dokumentów, doradzamy jak napisać list motywacyjny, sprawdzamy listy referencyjne, czuwamy nad terminowym składaniem dokumentów i nad wszystkimi ważnymi datami w procesie rekrutacji, oferujemy pomoc w wypełnianiu formularzy dotyczących pożyczki oraz w wyborze i rezerwacji zakwaterowania, wspólne rozwiązujemy ewentualne problemy i odpowiadamy na wszystkie pojawiające się pytania.
 

Umów się na spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami. Zadzwoń 22 379 26 22/24, napisz na info@balticcouncil.pl lub umów się na bezpłatną konsultację przez Skype tutaj.


 

do góry