BALTIC COUNCIL - Glasgow University

Glasgow University

Lokalizacja

Glasgow
Rok powstania - 1451
Liczba studentów - około 26.800

Glasgow University to czwarty najstarszy uniwersytet w UK (zaraz po Oxford, Cambridge i St Andrew’s). Należy do Russell Group – organizacji, która zrzesza 24 najstarsze uniwersytety, których działalność skupiona jest wokół badań naukowych. Według rankingu The Times 2016, Glasgow University zajmuje 26 miejsce spośród 127 brytyjskich uczelni oraz plasuje się w pierwszych 100 najlepszych uniwersytetach na świecie (75 miejsce w THE World Ranking 2016 oraz 61 miejsce w QS World Ranking 2016). Wśród absolwentów uczelni możemy znaleźć znanego ekonomistę i filozofa Adama Smitha, fizyka Lorda Kelvina, czy inżyniera Jamesa Watta.
Główny kampus uczelni znajduje się w największym mieście Szkocji – Glasgow, a dokładniej w prestiżowej zachodniej części miasta (West End). Glasgow nazywane jest miastem młodych ludzi i studentów, dzięki 4 uniwersytetom i licznym college’om, które się tu znajdują.
Program nauczania na University of Glasgow różni się od tych oferowanych na większości brytyjskich uczelni. Na większości kierunków pierwsze 2 lata studiów to tak zwany „modular system”. Polega on na tym, że na pierwszym roku student wybiera określoną ilość przedmiotów (zazwyczaj 3). Na drugim roku kontynuuje on naukę dwóch z tych przedmiotów oraz wybiera jeden nowy. Pod koniec drugiego roku student ma wybór: kontynuować studia licencjackie z jednej dyscypliny (Single Honors) lub z dwóch (Joint Honors), co zajmuje kolejne 2 lata. Na przykład, w pierwszym roku student decyduje się na naukę matematyki, ekonomii oraz języka niemieckiego. Na drugim roku postanawia kontynuować matematykę i ekonomię, oraz rozpocząć naukę biznesu zamiast języka niemieckiego. Na trzecim i czwartym roku może więc uczyć się tylko ekonomii, ekonomii i matematyki, lub tylko matematyki. Ten system pozwala studentowi na podjęcie finalnej decyzji co do przyszłego zawodu w momencie, w którym zaczął już naukę danego przedmiotu i sprawdził czy jest on dla niego interesujący.

Biblioteka Glasgow University jest jedną z najstarszych i największych bibliotek akademickich w Europie. 12-piętrowy budynek mieści zasoby literatury naukowej i pięknej z całego świata. Znajdziemy tam także kawiarnie, sale komputerowe, czy sale do nauki oraz projektów grupowych.
Uczelnia skupia się szczególnie na zajęciach dodatkowych dla studentów. Nowo wyremontowany kompleks sportowy znajdujący się na terenie kampusu posiada basen, boiska do squasha, stoły do ping ponga, salę do aerobiku, boiska do sportów grupowych (siatkówka, piłka nożna, koszykówka). Studenci mogą dołączyć także do klubów sportowych (tenis, rugby, hokej, frisbee, piłka nożna, itd.) Poza sekcjami sportowymi uczelnia oferuje także ponad 100 kół zainteresowań i społeczności oraz dwa samorządy studenckie.

Grupy kierunków studiów magisterskich:
Accounting & Finance
Ancestral Studies
Archaeology
Biodiversity, Animal Health& Comparative Medicine
Cancer Sciences
Cardiovascular & Medical Sciences
Celtic & Gaelic
Central & East European Studies
Chemistry
Computing Science
Creative Writing
Economic & Social History
Economics
Education
Engineering
English & Scottish Literature & Language
Environment, Sustainability & Tourism
Film & Television Studies
Geographical & Earth Sciences
Health & Wellbeing
History
History of Art
Infection, Immunity & Inflammation
Information Studies
Law
Life Sciences
Management
Mathematics & Statistics
Media & Cultural Policy
Medicine, Dentistry & Nursing
Modern Languages & Translation Studies
Molecular, Cell & Systems Biology
Music
Neuroscience & Psychology
Philosophy
Sociology
Theatre
Theology & Religious Studies
Veterinary Medicine
War Studies
 

Proces aplikacji:
Aplikuj na studia magisterskie z Baltic Council for International Education. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych podczas aplikacji. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu listu motywacyjnego. Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry