BALTIC COUNCIL - Falmouth University

Falmouth University

Lokalizacja

Falmouth I Penryn, Cornwall
Rok powstania - 1902 (jako Falmouth School of Arts)
Liczba studentów - około 5.400, z czego 95% na studiach pierwszego stopnia

Falmouth University to jeden z najbardziej kreatywnych uniwersytetów w UK! Specjalizuje się w sztuce, designie, modzie, przemyśle filmowym, dziennikarstwie, architekturze, fotografii oraz muzyce. Falmouth University to jedyny uniwersytet w Wielkiej Brytanii, gdzie możesz studiować na przykład na kierunku Marine and Natural History Photography. Prawie każdy kierunek na tej uczelni związany jest ze sztuką, designem lub fotografią, co wcale nie jest wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że nadmorskie miejscowości takie jak Falmouth czy Penryn inspirują studentów do tworzenia sztuki dzięki piaszczystym plażom, śródziemnomorskim roślinom, sklepom vintage, czy średniowiecznym zamkom. W Falmouth możesz studiować nie tylko projektowanie ubrań (Fashion Design), ale także projektowanie odzieży sportowej (Sportswear Design) – to pierwszy taki kierunek. Nawet kierunki biznesowe połączone są z kreatywnymi czynnikami: Fashion Marketing, Creative Events Management, Business & Digital Marketing, Creative Advertising.

 

Faculty of fashion and Textiles współpracuje z takimi firmami jak Adidas, Liberty Art Fabrics, Diesel, Paul Smith, John Lewis, New York Coterie oraz DC Shoes. Studenci mają okazję odbyć praktyki w następujących miejscach: Brooklyn Tailors (Nowy Jork), Helly Hansen (Norwegia), BBC Costume Department (Londyn), Christian Dior (Paryż), Elle magazine (Indie) i wiele innych! Absolwenci Falmouth University znajdują zatrudnienie w największych domach modowych na świecie, w tym including Burberry, Belstaff, Jigsaw, Liberty, Vivienne Westwood, Adidas, Sweaty Betty, Aston Martin, itp.
 

Uczelnia mieści się w dwóch miastach oddalonych od siebie o zaledwie 15 minut. Falmouth i Penryn są niewielkimi miejscowościami w hrabstwie Cornwall. Mieszczą się na wybrzeżu znanym z malowniczych krajobrazów i umiarkowanego klimatu, dlatego są one popularnymi brytyjskimi resortami.

 

Falmouth University znany jest z wysokiego wskaźnika zatrudnienia wśród absolwentów. 94% absolwentów kontynuuje studia drugiego stopnia lub znajduje zatrudnienie w swojej profesji. Już w czasie trwania studiów studenci biorą udział w pokazach mody, nagarniach filmów czy wystawach sztuki. Prezentują swoje portfolia słynnym projektantom, nagrywają albumy muzyczne a anwet otwierają własne agencje designowe. W rezultacie aż 27% absolwentów prężnie rozwija swoje biznesy, co czterokrotnie przewyższa narodową średnią. Falmouth University otrzymał także najwyższy wskaźnik „gold” od Teaching Excellence Framework za wyjątkową jakość nauczania.

Studia pierwszego stopnia:
Acting
Animation and Visual Effects
Architecture
Business & Data Analytics
Business & Digital Marketing
Business & Entrepreneurship
Business & Financial Technology
Business & Management
Computing for Games
Creative Advertising
Creative Events Management
Creative Music Technology
Creative Writing
Dance & Choreography
Drawing
English
English with Creative Writing
Fashion Design
Fashion Marketing
Fashion Photography
Film
Fine Art
Game Art
Game Development
Graphic Design
Illustration
Interior Design
Journalism and Communication
Journalism and Creative Writing
Journalism
Marine & Natural History Photography
Music
Music, Theatre & Entertainment Management
Photography
Popular Music
Press & Editorial Photography
Sports Journalism
Sportswear Design
Sustainable Product Design
Technical Theatre Arts 
Television
Textile Design
Theatre & Performance 

Video

Proces aplikacji:
Aplikuj z Baltic Council for International Education na studia w UK. Jesteśmy oficjalnym centrum UCAS w Polsce. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu całej aplikacji przez system UCAS. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu Personal Statement – kluczowego elementu w aplikacji na uczelnie za granicą! Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki, zakwaterowanie i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

 

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry