BALTIC COUNCIL - University of Leicester

University of Leicester

Lokalizacja

Leicester
Rok powstania
-1921
Liczba studentów - około 18.000, z czego 12.000 na studiach pierwszego stopnia.

University of Leicester to elita edukacji wyższej w Wielkiej Brytanii. Znajduje się on w 1% najlepszych uniwersytetów na całym świecie według rankingu The Times Higher Education. Jest to jedyny uniwersytet, który otrzymał nagrodę The Times Higher Education Award - 7 lat z rzędu! Światowy ranking QS 2018 postawiło Leicester University w pierwszych 250 najlepszych uniwersytetach świata.

Uczelnia znana jest ze zmodernizowanego systemu nauczania na bardzo wysokim poziomie oraz badań naukowych w dziedzinach takich jak historia, archeologia, kryminologia, biologia, czy przestrzeń kosmiczna; prowadzonych na światowym poziomie. Studenci inżynierii zaangażowani są w budowę nowoczesnego „state-of-the-art electric HIPERCA”. Na Faculty of Mathematics potwierdzane są nowe teorie, które wielokrotnie przyczyniły się do rozwinięcia sztucznej inteligencji! The Cancer Research Department pracuje wspólnie ze studentami z USA nad całą gamą projektów naukowych. The Center of Space Development otrzymał dwa lata temu dofinansowanie o wysokości 400.000 funtów, dzięki któremu mógł zakupić dla siebie najnowocześniejszą technologię, pomocną we współpracy z lokalnymi biznesami.
 

Biblioteka uniwersytecka została zmodernizowana dzięki inwestycji 32 milionów funtów. Otwarta jest przez całą dobę od niedzieli do czwartku, a w piątki i soboty jest zamykana o północy. Na kampusie dostępne jest darmowe WiFi, a w razie braku laptopa – uczelnia posiada 1.400 komputerów stacjonarnych do dyspozycji studentów oraz klubu IT.


Główny kampus położony jest zaledwie milę z centrum miasta, zaraz obok przepięknego Victoria Park. Budynki uniwersytetu, z których spora część posiada wartość historyczną i nagrody za najlepszy design, odzwierciedlają gamę stylów architektury z różnych epok i trendów. Liczba mieszkańców Leicester to tylko około 350.000 osób, dzięki czemu życie tutaj jest niezwykle przyjemne i wygodne. Dzięki dwóm sporym uniwersytetom, miasto to jest zdecydowanie miastem studenckim, dlatego też łatwo tu o pracę dorywczą podczas studiów.
 

Co roku, w październiku, uczelnia prowadzi targi kariery, na których studenci mają okazję spotkać się z lokalnymi pracodawcami i znaleźć miejsce, w którym mogą odbyć praktyki lub znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów. Uczelnia posiada także Career Developmnet Service – organizację, która w swojej bazie danych posiada informacje na temat setek wolnych posad na pracę dorywczą oraz pełny etat i pomaga studentom znaleźć zatrudnienie.
Uniwersytet posiada swój własny akademik, w którym miejsce zagwarantowane mają wszyscy studenci pierwszego roku.
 


Studia pierwszego stopnia oferowane są na następujących wydziałach:
Biosciences
Business and Management
Chemistry
Economics, Finance and Accounting
Education
Engineering
English Language and Literature
Geography and Geosciences
History and Archaeology
History of Art and museum Studies
Law and Criminology
Mathematics and Computing
Media, Film and Communication
Medicine and Health
Modern Languages and Culturse
Physics
Politics and Social Sciences

Video

 

Proces aplikacji:
Aplikuj z Baltic Council for International Education na studia w UK. Jesteśmy oficjalnym centrum UCAS w Polsce. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu całej aplikacji przez system UCAS. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu Personal Statement – kluczowego elementu w aplikacji na uczelnie za granicą! Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki, zakwaterowanie i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

 

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!
 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry