BALTIC COUNCIL - Arts University Bournemouth

Arts University Bournemouth

Lokalizacja

Poole (8 km od Bournemouth)
Rok założenia -
1885 (jako Bournemouth Government School of Art)
Liczba studentów
- około 3500, z czego około 3200 jest na studiach licencjackich

 

Uniwersytet

Arts University Bournemouth (AUB) to uczelnia o profilu artystycznym, gdzie nauczanie koncentruje się na sztuce, projektowaniu mody, architekturze, kinematografii i mediach. Dusze artystyczne na pewno znajdą tu coś dla siebie - uczą się tu studenci z ponad 60 krajów! Zarówno studenci, jak i wykładowcy spotykają się wspólnie, aby dzielić się niezwykłymi pomysłami, tworzyć ekstrawaganckie projekty, kreować nowe trendy, inspirować się wzajemnie i oczywiście doskonalić swoje umiejętności twórcze.

Choć niewiele uniwersytetów tego typu zajmuje czołowe miejsca w rankingach - w tym przypadku jest inaczej - uniwersytet zajmuje 1 miejsce wśród uniwersytetów o profilu artystycznym i 50 miejsce pośród najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (w ogólnym rankingu The Times, The Sunday Times). Jest także wysoko oceniany w rankingach satysfakcji studentów - plasuje się na 10 miejscu w UK (WhatUni? 2019 Student Choice Awards); otrzymał najwyższą ocenę „TEF Gold” za jakość nauczania w programach licencjackich. Co więcej, według danych, 98% absolwentów znajduje pracę w pierwszych 6 miesiącach po ukończeniu studiów.

Uniwersytet posiada świetne wyposażone sale i studia zaprojektowane tak, aby studenci mogli rozwijać swoje umiejętności animacji, ilustracji, efektów wizualnych i 3D, rysowania, projektowania ubrań, obróbki zdjęć, metalu i drewna. Na terenie uniwersytetu znajduje się także Muzeum Designu, galeria sztuki, biblioteka oraz studio rozwoju biznesu.

AUB ściśle współpracuje z wiodącymi projektantami, pracowniami, firmami i markami znanymi na całym świecie. Dla przykładu studenci kierunku Architektura Wnętrz i Projektowanie pracowali przy aranżacji wnętrzna baru jednego z nowych hoteli Hilton, studenci kierunku Textiles współpracowali z projektantami Matthew Williamsonem, Eleyem Kishimoto i Zandrą Rhodes, a studenci zajmujący się produkcją filmową i animacją odbyli praktykę w wiodącej europejskiej firmie postprodukcyjnej Framestore.

Studenci prowadzą ciekawe życie studenckie, ponieważ mają możliwość angażowania się w działalność wielu klubów studenckich. Mają do dyspozycji wiele, ciekawych miejsc spotkań związanych z muzyką, sportem czy sztuką. Wydawana jest także gazetka studencka. Ponadto, kampus znajduje się w okolicach pięknych, piaszczystych plaż, a także miejsc, gdzie odbywają się liczne festiwale, koncerty i wystawy.


Video

Studia licencjackie:

Acting
Animation Production
Art and Design History
Architecture
Commercial Photography
Costume
Creative Events Management
Creative Writing
Dance
Design
Fashion
Fashion Branding and Communication
Film Production
Fine Art
Graphic Design
Illustration
Interior Architecture and Design
Make-up for Media and Performance
Modelmaking
Performance Design and Film Costume
Photography
Textiles
Visual Communication
Visual Effects (VFX) for Film & Television
 

Proces aplikacji:
Aplikuj z Baltic Council for International Education na studia w UK. Jesteśmy oficjalnym centrum UCAS w Polsce. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu całej aplikacji przez system UCAS. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu Personal Statement – kluczowego elementu w aplikacji na uczelnie za granicą! Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki, zakwaterowanie i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry