BALTIC COUNCIL - University of Amsterdam

University of Amsterdam

Lokalizacja

Amsterdam

Liczący około 800 tys. mieszkańców Amsterdam ma wszystkie zalety dużej metropolii, zachowując jednocześnie przytulny klimat. Amsterdam szczyci się piękną architekturą i ponad 150 kanałami, które nadają miastu charakterystyczny kształt i atmosferę. Pełno tu muzeów, galerii sztuki, teatrów, sal koncertowych i wielu uroczych parków, które latem służą mieszkańcom jako miejsca wypoczynku. Miasto jest domem dla światowej sławy zespołów muzycznych, operowych, teatralnych i tanecznych, a także wielu uznanych na całym świecie artystów. W minionym stuleciu Holendrzy rozwinęli bogatą, dynamiczną kulturę i perspektywiczny profesjonalizm. Edukacja była kluczowa dla tego rozwoju, a Uniwersytet Amsterdamski jest jednym z największych i najbardziej wszechstronnych ośrodków studiów i badań w Holandii.

 

University of Amsterdam
Uniwersytet Amsterdamski (UvA) konsekwentnie plasuje się w rankingach wśród najlepszych uniwersytetów na świecie – znajduje się w pierwszej setce najlepszych uniwersytetów na świecie i jest jedną z piętnastu najlepszych uczelni w Europie.

University of Amsterdam to największy uniwersytet w Holandii oferujący najszerszy zakres programów akademickich z naciskiem na aspekty międzynarodowe. Znajduje to odzwierciedlenie w programach nauczania, działalności badawczej Uniwersytetu i jego kulturze organizacyjnej. Globalizacja rynku pracy stwarza rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę o kompetencjach międzynarodowych i międzykulturowych oraz z międzynarodowym doświadczeniu akademickim lub zawodowym. Podczas studiów na kierunkach licencjackich UvA zachęca studentów do wyjazdu za granicę i zdobycia międzynarodowego doświadczenia akademickiego - uczelnia ułatwia ten proces dzięki współpracy z wieloma międzynarodowymi partnerami.

 

Studia licencjackie i magisterskie
Czesne 2022/2023: 2209 EUR

Czesne 2023/2024: 2314 EUR

(dla studentów 1. roku studiów licencjackich - 50% zniżki)
Wymagania wstępne: licencjat - ukończenie szkoły średniej ze zdaną maturą; test językowy typu IELTS lub CAE; magister - ukończenie licencjatu w podobnej do danego magistra dziedzinie, certyfikat typu IELTS lub CAE.

Bachelor's programmes:

Actuarial Science
Ancient Studies
Archaeology
Business Administration
Business Analytics
Communication Science
Cultural Anthropology and Development Sociology
Econometrics
Economics and Business Economics
English Language and Culture
European Studies
Liberal Arts and Sciences (Amsterdam University College)
Linguistics
Literary and Cultural Analysis (Literary Studies)
Media and Culture
Media and Information
Political Science
Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE)
Psychology
Sign Language Linguistics (Linguistics)
Sociology
 

Master’s programs
UVA oferuje ponad 190 kierunków i specjalizacji na poziomie magisterskim. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą TUTAJ.
 

Jeśli masz pytania odnośnie do studiowania za granicą, umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie. Zadzwoń: +48 22 379 26 24 lub +48 576 382 088, napisz na info@balticcouncil.pl lub umów się na konsultację przez Skype tutaj.

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry