BALTIC COUNCIL - Eindhoven University of Technology

Eindhoven University of Technology

Lokalizacja

Eindhoven
Kampus uczelni znajduje się w piątym największym holenderskim mieście, położonym na południu kraju - Eindhoven. Populacja miasta, licząca ok. 230 tys. mieszkańców, składa się w większości z uczniów i studentów. Młodzi ludzie doceniają Eindhoven przede wszystkim za nowoczesność, wygodę oraz różnorodne atrakcje; restauracje, kawiarnie, kina, teatry, kluby, obiekty sportowe, festiwale muzyczne i nie tylko.
Eindhoven nazywane jest Miastem Światła (City of Light), bo właśnie tutaj w 1891 roku założona została firma Philips. Aby podkreślać ten tytuł, miasto zaangażowane jest w liczne projekty artystyczne związane z podświetlaniem tutejszych budynków i innych obiektów, o czym przekonać się można m.in. podczas corocznego karnawału.

Uczelnia
Założony w roku 1956 Eindhoven University of Technology to obecnie jeden z najlepszych stu uniwersytetów na całym świecie: QS World University Ranking 2019 plasuje Eindhoven na 99. miejscu na świecie, 34. w Europie oraz 3. w Holandii. W 2014 roku uczelnia podjęła się ambitnego zadania unowocześnienia i podniesienia jakości oferowanych studiów. Jednym z największych sukcesów okazała się transformacja kampusu, na którym, poza ciekawą architekturą i wyjątkową atmosferą, znajdziemy nowoczesne laboratoria, kompleksowo wyposażone sale do nauki, obiekty artystyczne i sportowe oraz zakwaterowanie dla ponad 700 studentów. Największy nacisk kładzie się tutaj na efektywne wykorzystanie wiedzy praktycznej oraz zdobywanie umiejętności poszukiwanych na obecnym rynku pracy. Jest to możliwe dzięki licznym projektom grupowym, wymianom studenckim z innymi placówkami należącymi do związku uczelni EuroTech, a także stażom i praktykom w lokalnych i międzynarodowych firmach czy organizacjach. W wolnym czasie studenci mogą angażować się w działalność ponad 110 organizacji studenckich o różnych profilach, związanych np. ze sportem, kulturą, wiarą, polityką itp. Szczególną popularnością cieszą się tutaj nowoczesne rodzaje projektów sportowych, w tym robot football czy auto racing.

Studia licencjackie
Czesne (2022/2023): 2209 EUR

Czesne (2023/2024): 2314 EUR

(dla studentów 1. roku studiów licencjackich 50% zniżki)
Wymagania wstępne: ukończenie szkoły średniej ze zdaną maturą; język angielski: IELTS 6.0 lub CAE.

Studia magisterskie
Czesne (2022/2023): 2209 EUR

Czesne (2023/2024): 2314 EUR
Wymagania wstępne: ukończone studia licencjackie o zbliżonym profilu; język angielski: IELTS.

Bachelor's programmes:
Applied Mathematics
Applied Physics
Architecture, Urbanism and Building Sciences
Automotive Technology
Chemical Engineering and Chemistry
Computer Science and Engineering
Data Science
Electrical Engineering
Industrial Design
Industrial Engineering
Psychology and Technology
Sustainable Innovation

Master's programmes:
Construction Management and Engineering
Data Science and Artificial Intelligence
Data Science and Entrepreneurship
Electrical Engineering
Embedded Systems
Human-Technology Interaction
Industrial and Applied Mathematics
Industrial Design
Innovation Management
Innovation Sciences
Mechanical Engineering
Medical Engineering
Operations Management and Logistics
Science and Technology of Nuclear Fusion
Sustainable Energy Technology
Systems and Control

Jeśli masz pytania odnośnie do studiowania za granicą, umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie. Zadzwoń: +48 22 379 26 24 lub +48 576 382 088, napisz na info@balticcouncil.pl lub umów się na konsultację przez Skype tutaj.

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry