BALTIC COUNCIL - Delft University of Technology

Delft University of Technology

Lokalizacja

Delft

Delft to popularne holenderskie miasto znajdujące się w prowincji Zuid Holland (Holandia Południowa). Mieści się ono w sąsiedztwie Rotterdamu i Hagi, do których szybko i łatwo można się stąd dostać. Delft cieszy się popularnością wśród turystów, nie tylko ze względu na renomowany uniwersytet; miasto znane jest także z charakterystycznej niebieskiej ceramiki oraz jako miejsce urodzenia słynnego malarza Vermeera. Delft uważany jest także za kolebkę nowoczesnej technologii, szczególnie z zakresu mikrobiologii.

Uczelnia

Założony w 1842 r. Delft University of Technology (DUT) jest najstarszym oraz największą publiczną politechniką w Holandii. Jednym z bardziej znanych absolwentów szkoły jest Gerard Philips, współzałożyciel firmy Philips, który studiował tu w latach 1876-1883. Obecnie studiuje tu ponad 25 tys. studentów, których łączy ambicja i fascynacja nauką, designem i technologią. Delft regularnie znajduje się w czołówkach rankingów szkolnictwa wyższego, a w 2020 r. QS World University Rankings okrzyknęło go jednym z piętnastu najlepszych uniwersytetów na świecie w kategorii inżynierii i technologii. Jak większość holenderskich uczelni, DUT stawia na naukę poprzez praktykę wspomaganą bliskimi relacjami z lokalnymi i międzynarodowymi firmami i organizacjami, a także z innymi uczelniami z całego świata: uniwersytet należy do takich federacji uniwersyteckich jak IDEA League, CESAER, UNITECH International czy 4TU. Ta szeroka sieć współpracy umożliwia studentom nie tylko szansę na odbycie stażu czy praktyk, ale także możliwość uczestnictwa w wymianach studenckich, badaniach naukowych czy projektach w międzynarodowych grupach. Kampus uczelni o powierzchni 161 ha jest większy niż centrum miasta; jest to jeden z największych kampusów na świecie. Poza przestronnymi salami wykładowymi, pokojami do nauki, dobrze wyposażonymi laboratoriami oraz biblioteką znajdziemy tutaj także interesujące muzea, centrum kulturowe, centra sportowe, duży ogród botaniczny, parking, kawiarnie, restauracje oraz miejsca do odpoczynku.
Życie studenckie skupia się tu m.in. wokół zajęć dodatkowych oraz kół zainteresowań (tzw. societies). Dzielą się one na profesjonalne, naukowe, społeczne, artystyczne oraz sportowe; ponad połowa wszystkich studentów należy przynajmniej do jednego z nich. Jest to okazja doskonała nie tylko do poznawania nowych ludzi i produktywnego spędzenia czasu - często jest to także szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego. Doskonałym przykładem jest wynalazek tutejszych studentów: Nuna, czyli linia pojazdów zasilanych energią słoneczną, która wygrała australijskie zawody World Solar Challenge w latach 2001, 2003, 2005, 2007, 2013, 2015 oraz 2017.


Studia licencjackie:
Czesne (2022/2023): 2209 EUR

Czesne (2023/2024): 2314 EUR

(dla studentów 1. roku studiów licencjackich 50% zniżki)
Wymagania wstępne: ukończenie szkoły średniej ze zdaną maturą; język angielski: IELTS 6.0 lub CAE.

Studia magisterskie
Czesne (2022/2023): 2209 EUR

Czesne (2023/2024): 2314 EUR
Wymagania wstępne: ukończone studia licencjackie o zbliżonym profilu; język angielski: IELTS.

Bachelor's programmes:
Aerospace Engineering
Applied Earth Sciences
Computer Science Engineering
Nanobiology

Master's programmes:
Aerospace Engineering
Applied Earth Sciences
Applied Mathematics
Applied Physics
Architecture, Urbanism and Building Sciences
BioMedical Engineering
Chemical Engineering
Civil Engineering
Complex Systems Engineering and Management
Computer Engineering
Computer Science
Construction Management and Engineering
Design for Interaction
Electrical Engineering
Embedded Systems
Engineering and Policy Analysis
European Wind Energy
Geomatics
Industrial Ecology
Integrated Product Design
Life Science & Technology
Management of Technology
Marine Technology
Materials Science & Engineering
Mechanical Engineering
Metropolitan Analysis, Design and Engineering
Nanobiology
Offshore & Dredging Engineering
Robotics
Strategic Product Design
Sustainable Energy Technology
Systems & Control
Transport, Infrastructure and Logistics

Jeśli masz pytania odnośnie do studiowania za granicą, umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie. Zadzwoń: +48 22 379 26 24 lub +48 576 382 088, napisz na info@balticcouncil.pl lub umów się na konsultację przez Skype tutaj.

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry