BALTIC COUNCIL - Hanze University Groningen

Hanze University Groningen

Lokalizacja

Groningen

Groningen to największe miasto w północnej Holandii, o populacji przekraczającej 190 tys. mieszkańców. Nazywane jest często miastem studenckim, ponieważ studiuje ich tam aż około 50 tys. Znane jest także jako miasto rowerzystów, ponieważ 60% tutejszego transportu odbywa się za pomocą roweru. Nie powinno więc nikogo dziwić, że w Groningen znajdziemy imponującą sieć ścieżek rowerowych, a nawet specjalne miejsca parkingowe wydzielone dla rowerzystów. Życie kulturowe miasta również kwitnie: znajdziemy tutaj liczne muzea, teatry i nie tylko. Groningen Museum okrzyknięte zostało najnowocześniejszym i najbardziej innowacyjnym muzeum w regionie. Warto wspomnieć też o dorocznym festiwalu muzycznym „Eurosonic”, który odbywa się właśnie w Groningen i gości najwspanialszych artystów z całej Europy. Znajdziemy tutaj także całą masę kawiarni, restauracji, kin, klubów oraz stadion klubu piłkarskiego FC Groningen. Jednym zdaniem – w tym mieście studenci nie mają czasu na nudę.
 

Hanze University Groningen powstał w 1789 roku i jest najstarszym uniwersytetem nauk stosowanych w Holandii. Uczy się tam około 25 tys. studentów. Uczelnia posiada szeroko rozwiniętą sieć kontaktów z partnerami z niemal całego świata, zarówno w kręgach edukacyjnych, jak i biznesowych. Większość budynków uniwersytetu znajduje się na kampusie Zernike. Mieści się tam również największy studencki kompleks sportowy w Holandii, gdzie znajdziemy idealne warunki do uprawiania ponad 70 różnych dyscyplin sportowych.
 

Uczelnia oferuje bardzo praktyczny rodzaj edukacji: poza wykładami sporą częścią studiów są seminaria oraz praktyki w grupach prowadzone pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli lub profesjonalistów z branży. W związku z tym, że Hanze University Groningen przygotowuje swoich podopiecznych do rozpoczęcia kariery zawodowej zaraz po ukończeniu studiów, uczelnia zadbała o współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami i organizacjami. Dzięki temu studenci mają możliwość znalezienia stażu lub praktyk zarówno w czasie trwania studiów, jak i po ich ukończeniu. Mogą także skorzystać z opinii i pomocy profesjonalistów podczas pisania prac semestralnych lub końcowych oraz w czasie przygotowywania projektów. Dzięki temu praktycznemu podejściu absolwenci Hanze University Groningen nie mają problemu ze znalezieniem pracy w swojej profesji.

 

Studia licencjackie, czesne (2022/2023): 2209 EUR

Czesne (2023/2024): 2314 EUR

(50% zniżki na 1. roku na kierunkach licencjackich);

Wymagania wstępne: ukończenie szkoły średniej ze zdaną maturą, IELTS 6.0

Studia magisterskie, czesne (2022/2023): 2209 EUR

czesne (2023/2024): 2314 EUR

Wymagania wstępne: ukończone studia licencjackie o zbliżonym profilu; język angielski - IELTS

 
MBA: 13900 EUR
Międzynarodowy biznes i zarządzanie: 11000 EUR
Komunikacja międzynarodowa: 13500 EUR

Bachelor's programmes:

Classical Music Bachelor
Communication & Multimedia Design, major Game Design
Design
Electrical and Electronic Engineering Sensor Technology
Fine Art
International Business (3-4 years)
International Communication
International Facility Management
International Finance & Control
Jazz Bachelor
Marketing Management
Mechanical Engineering
Physiotherapy
Sport Studies

Master’s programmes:
Classical Music
Data Science for Life Sciences
Energy for Society
European Master in Renewable & Sustainable Energy
International Communication
MADtech (Fine Art and Design)
MSc in Business Studies – Interdisciplinary Business Professional
Master in International Business and Management
Master in Architecture
New Audience and Innovative Practice
New York Jazz Master
Painting (Fine Art and Design)

Smart System Engineering

Video

Jeśli masz pytania odnośnie do studiowania za granicą, umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie. Zadzwoń: +48 22 379 26 24 lub +48 576 382 088, napisz na info@balticcouncil.pl lub umów się na konsultację przez Skype tutaj.

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry