BALTIC COUNCIL - Les Roches Marbella

Les Roches Marbella

Lokalizacja

Marbella, Hiszpania

Les Roches Marbella to wiodąca hiszpańska uczelnia szkoląca przyszłych menedżerów branży hotelarskiej. Jako światowej sławy kurort, miasto słynie z luksusowych hoteli, restauracji, sklepów, barów i klubów. Costa del Sol to tętniące życiem miejsce, w którym na porządku dziennym znajdziemy takie atrakcje jak międzynarodowe imprezy sportowe, koncerty i tradycyjne targi andaluzyjskie. To właśnie dlatego Marbella jest idealnym miejscem dla studentów hotelarstwa.
„Każdy powinien choć raz poczuć klimat tego wyjątkowego miasta nad brzegiem Morza Śródziemnego: połączenie najbardziej luksusowych hoteli, nieustannie słonecznej pogody i niezwykle przyjaznego międzynarodowego środowiska, które tu panuje” — Jose Emmanuel Soler, dyrektor ds. studenckich
Podczas studiów w Les Roches Marbella, studenci mają wiele okazji do poznania nowych przyjaciół z całego świata; spędzając razem swój czas wolny oraz organizując studenckie imprezy kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Będąc w wielokulturowym środowisku uczelni, studenci poznają różnorodne kultury, szybko rozwijając swoją wiedzę, komunikatywność i inne umiejętności interpersonalne.

Uniwersytet
Les Roches to ultranowoczesna, wysokiej klasy instytucja edukacyjna, która szkoli przyszłych profesjonalistów z branży hotelarskiej i restauracyjnej. W 2021 roku uczelnia zajęła czwarte miejsce na liście najlepszych uniwersytetów na świecie i trzecie pod względem opinii pracodawców (QS World University Rankings).
Absolwenci Les Roches cieszą się powodzeniem na obecnym rynku pracy: aż 94% z nich po ukończeniu studiów otrzymuje oferty pracy, w tym w dużych światowych firmach, m.in.: The Ritz-Carlton, Apple, Louis Vuitton, Tesla i nie tylko. Ponad jedna trzecia absolwentów uczelni rozpoczęła natomiast własną działalność gospodarczą.
W trakcie studiów wszyscy podopieczni uczelni biorą udział w praktykach, stażach i szkoleniach które przygotowują ich do przyszłej kariery i uczą jak biznes działa od wewnątrz. Nauczanie odbywa się w małych grupach, dzięki czemu każdy student może liczyć na indywidualne podejście i dbałość o szczegóły.
Les Roches Marbella jest wyposażona we wszystkie niezbędne elementy luksusowego hotelu — cztery profesjonalne kuchnie szkoleniowe, bar pokazowy, recepcję, oraz pokój hotelowy — w których odbywają się zajęcia praktyczne, szkolenia i projekty grupowe.
Do procesu edukacji teoretycznej, szkoła dysponuje salami lekcyjnymi wyposażonymi w technologię Apple, laboratoriami, biblioteką, oraz salą wykładową na 158 osób.
Oprócz biblioteki uniwersyteckiej, w której znajduje się ponad 6000 książek i publikacji naukowych, studenci mogą również skorzystać z biblioteki online, w której znajdą ponad 135 000 e-booków wraz z tysiącami artykułów i publikacji naukowych.
Les Roches poważnie traktuje zdrowie i zbilansowane odżywianie swoich podopiecznych, dlatego szkoła w Marbelli oferuje 4 restauracje i bufety różnych kategorii, w których można przygotować dowolny posiłek na zamówienie. Ponadto studenci mogą bezpłatnie odwiedzić pobliski Manolo Santana Racquets Club, który dysponuje kortami tenisowymi, siłownią i basenem.

Zakwaterowanie
W Les Roches Marbella, akademiki sąsiadują z budynkiem administracyjnym kampusu. Studenci mieszkają w pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych. Każdy pokój posiada łazienkę, biurko, klimatyzację, Wi-Fi oraz sejf.
Na terenie akademika znajduje się bezpłatna pralnia, a także wiele pomieszczeń i przestrzeni na wolnym powietrzu, w których studenci mogą wspólnie spędzać wolny czas.

Programy licencjackie
BA Global Hospitality Management (3,5 roku, 2 staże)
Wymagania wstępne: świadectwo maturalne, IELTS 5,5 (każdy komponent minimum 5,0), CV, list motywacyjny, egzamin wstępny, rozmowa kwalifikacyjna.
Początek programu: marzec lub wrzesień.

Koszt programu:
Czesne za semestr* - 16 975 EUR
Materiały do nauki - 1 685 EUR
Ubezpieczenie - 810 EUR
Zakwaterowanie i wyżywienie - 6 995 EUR
*W trakcie 3,5 roku trwania studiów, studenci płacą 5 semestrów czesnego; pozostałe 2 semestry to staż płatny.

Programy magisterskie
Dyplom studiów podyplomowych (PGD) International Hospitality Management (6 miesięcy + 6 miesięcy stażu)
MA International Hotel Management (9 miesięcy + 6 miesięcy stażu + podróż służbowa do Dubaju)
MA Marketing and Management for Luxury Tourism (9 miesięcy + 6 miesięcy stażu)
Wymagania wstępne: licencjat, IELTS 5,5 (każdy komponent minimum 5,0), doświadczenie zawodowe nie jest wymagane, ale uznawane jest za atut.
Początek programu: marzec lub wrzesień.

Koszt programu:
PGD – 16 895 EUR (zawiera materiały do nauki, ubezpieczenie i jedną podróż służbową)
Dodatkowe wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji - 2 180 EUR.
MA International Hotel Management - 25 900 EUR (zawiera materiały do nauki, ubezpieczenie i jedną podróż służbową)
Dodatkowe wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji - 3 270 EUR.
MA Marketing and Management for Luxury Tourism - 23.525 EUR (w tym materiały do nauki i ubezpieczenie)
Dodatkowe wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji - 3 270 EUR.

do góry