MPW London

Lokalizacja

Londyn (Kensington)
Rok założenia: 1973
Szkoła z internatem dla chłopców i dziewcząt
75% uczniów pochodzi z Wielkiej Brytanii, 25% to uczniowie międzynarodowi
Wiek uczniów: 14-19 lat
Całkowita liczba uczniów: 600
Liczba uczniów w klasie: max. 8
 
Szkoła
College jest bardzo dobrze znany w Wielkiej Brytanii i słynie z doskonałej reputacji. Proces nauczania opiera się tu głównie na indywidualnym podejściu do każdego ucznia, co znacznie ułatwia odkrycie potencjału młodego człowieka i osiągnięcie najwyższych możliwych wyników.
College cieszy się sporą popularnością szczególnie wśród ambitnych uczniów, którzy swoją akademicką przyszłość wiążą z tak prestiżowymi placówkami jak Oxford. Uczniowie ci zdają sobie sprawę, że potrzebują niezawodnego wsparcia i profesjonalnego przygotowania nie tylko do egzaminów, ale także do rozmowy wstępnej, wypełnienia aplikacji i napisania listu motywacyjnego.
Choć szkoła przyjmuje ograniczoną liczbę uczniów zagranicznych, to spotkać tu możemy ponad 20 narodowości (Japonia, USA, Korea, Chiny, Wietnam, Rosja, Łotwa, Litwa, Indie itd.)
W ciągu ostatnich 3 lat absolwenci MPW London dołączyli do grona studentów uniwersytetów takich jak Cambridge, Oxford, Imperial College, LSE, UCL, St Andrew's, Bath Spa, Warwick, Edynburg, York, King's, Bristol i Nottingham.
Każdy uczeń szkoły ma przydzielonego tutora, z którym omawia swoje wyniki akademickie, rozwój osobisty, wybór uniwersytetu i inne kwestie ogólne. Dwa razy w trymestrze studenci otrzymują obszerne raporty z postępów.
Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w interaktywne tablice i sprzęt audiowizualny. Uczniowie mają do dyspozycji dwie biblioteki, salę komputerową, 2 laboratoria chemiczne, 2 biologiczne i 1 do fizyki, laboratorium lingwistyki, studio artystyczne, 2 studia fotograficzne, pracownię ceramiczną i studio nagrań dźwiękowych.
 
Programy
Dwuletni program GCSE
To program nauczania dla dzieci w wieku 14-16 lat. W pierwszym roku przedmioty obowiązkowe są nauczane zgodnie z krajowym programem nauczania. W drugim roku uczniowie przygotowują się do egzaminów państwowych z matematyki, języka angielskiego i opcjonalnie z literatury w języku obcym, a także z jednego przedmiotu humanistycznego i jednego ścisłego (do wyboru).
 
Roczny program GCSE
Program przeznaczony dla 15-16-latków. Uczniowie wybierają od 5 do 8 przedmiotów: matematyka, biznes i ekonomia, biologia, chemia, fizyka, geografia, angielski, literatura angielska, sztuka, teatr, historia, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański.
 
Program A-Level
Dwuletni program licealny, w którym uczniowie muszą wybrać 4 przedmioty zdawane później na egzaminach końcowych: rachunkowość, historię starożytną, sztukę, rękodzieło i design, biologię, biznes, ceramikę, chemię, cywilizację klasyczną, grekę, ekonomię, język angielski, literaturę angielską, film, francuski, geografię, geologię, niemiecki, grafikę, historię, historię sztuki, informatykę, włoski, łacinę, politykę, psychologię, religię, język rosyjski, socjologię, język hiszpański, statystykę, projektowanie, czy teatr.
 
Oxbridge Preparation

Co roku szkoła przygotowuje około 40 uczniów do aplikacji na Oxford, lub Cambridge. W ciągu ostatnich 18 lat 651 uczniów ukończyło ten program, z czego aż 214 pomyślnie przeszło proces aplikacji i zostało studentami Oxbridge. Uczniowie, którzy mogą wziąć udział w tym wyjątkowym programie, decydują o tym po pierwszym roku A-Level. Przygotowywany jest dla nich specjalny plan letni, a od września uczniowie ci uczęszczają na dodatkowe zajęcia przygotowują się do rozmowy kwalifikacyjnej, otrzymują porady od byłych i obecnych członków Komisji Rekrutacyjnej i studentów wymarzonych uczelni.
 
University of London International Foundation
Roczny program przygotowujący do studiów na brytyjskich uniwersytetach, skierowany do absolwentów szkoły. Program został opracowany przez profesorów prestiżowego London School of Economics (LSE). Matematyka, statystyka, ekonomia, stosunki międzynarodowe i polityka to główne przedmioty obowiązkowe. Program ten pomaga w szczególności przyszłym studentom nauk społecznych.
 

Video

Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła regularnie organizuje zróżnicowane wydarzenia sportowe i kulturalne. Nie są one obowiązkowe dla uczniów programu A-Level, ale większość podopiecznych chętnie się angażuje. Najpopularniejsze dyscypliny sportowe to piłka nożna, rugby, badminton, koszykówka, tenis, aerobik i taniec nowoczesny. Uczniowie powyżej 16 roku życia otrzymują także bezpłatny karnet na lokalną siłownię.
Szkoła posiada radę uczniowską, klub debat, warsztat twórczy, trupę teatralną i organizacje charytatywne, a chętni uczniowie mogą udzielać się w nich wedle uznania.
 
Zakwaterowanie

Zagraniczni uczniowie mogą wybrać zakwaterowanie u lokalnej rodziny lub w internacie.
 

Ceny w roku szkolnym 2019/2020
Nauka
A-Level - 31 080 GBP za trymestr
GCSЕ (2 lata) - 31 080 GBP za trymestr
GCSE (1 rok) - 32,400 GBP za trymestr
University of London Foundation - 21,750 GBP za trymestr
IELTS - 1, 950 GBP za trymestr

Opłata rejestracyjna wynosi 350 GBP
Kaucja - 4 500 GBP
 
Zakwaterowanie
Rezydencja MPW( w tym śniadanie, pościel, ochrona 24/7)- 18 980 GBP rocznie

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry