Earlscliffe

Lokalizacja

Folkestone (Kent)

Międzynarodowa szkoła koedukacyjna.
Wiek uczniów: 15-19 lat.
Liczba uczniów w klasie: maks. 9.
 
Szkoła

 
Earlscliffe to prywatna szkoła średnia. Mieści się ona w budynku z 1870 roku, ale w 2012 przeprowadzono tu gruntowny remont i wdrożono innowacyjne rozwiązania. Obecnie jest to nowoczesna placówka edukacyjna z jasnymi i przestronnymi salami lekcyjnymi, laboratoriami i nowym sprzętem. Szkoła znajduje się w zachodniej części Folkestone, w pobliżu promenady, stacji kolejowej i centrum.

Folkestone to małe miasto położone w hrabstwie Kent, niecałe 10 km od miasta Dover (z 53 tysiącami mieszkańców) i 55 minut jazdy pociągiem od Londynu.

Większość osób wstępuje do Earlscliffe w celu dobrego przygotowania się do studiów na uniwersytetach Russell Group i 1994 Group. Najważniejszą zaletą szkoły jest jej indywidualne podejście do każdego ucznia. Atmosfera zaufania i szacunku do młodych ludzi wyzwala w nich naukowy i twórczy potencjał do osiągania najlepszych wyników. Każdy uczeń ma przydzielonego kuratora, z którym regularnie się spotyka i omawia swoje osiągnięcia naukowe, wybór uczelni wyższej i kwestie ogólne.
 
Poza nauczaniem przedmiotów podstawowych i przygotowywaniem do egzaminów, szkoła oferuje własne wyjątkowe programy, w tym:

* Extended Project – praca badawcza na wybrany temat licząca 5000 słów. Uczniowie otrzymują za nią dodatkową ocenę na świadectwie A-level (za rok AS).

* Praktyki – szkoła zapewnia każdemu uczniowi praktyki w instytucji o wybranym przez niego profilu. Trwają one minimum dwa tygodnie i są postrzegane jako zaleta przy ubieganiu się o indeks uczelni wyższej.

* Szkoła letnia Uniwersytetu Harvarda – szkoła pomaga uczniom w aplikacji i przygotowaniach do nauki w szkole letniej Uniwersytetu Harvarda. Młodzi ludzie mają do wyboru kursy z 300 różnych przedmiotów, a zajęcia są prowadzone przez wykładowców uniwersyteckich. Uczestnictwo w programie jest premią za otrzymanie indeksu najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii bądź USA. W czasie aplikowania na studia znajomość angielskiego powinna być na poziomie 7.0 (według skali IELTS).

* Program JP Morgan Schools – szkoła stwarza możliwość uczestnictwa w programie dla osób, które chcą studiować Finanse, Bankowość, Ekonomię bądź Ryzyko Inwestycyjne. Program realizowany jest w ciągu dwóch dni w sierpniu i pozwala uczniom na zaznajomienie się z pracą banków inwestycyjnych, poznanie pracowników JP Morgan Chase & Co. oraz zdobycie nowych umiejętności, które pomogą im później w napisaniu listów motywacyjnych na uczelnie wyższe. Program zakłada uczestnictwo uczniów w prezentacjach, seminariach i warsztatach.  

Video

Programy
 
A-level to dwuletni program, w którym uczniowie uczą się czterech przedmiotów. Do wyboru są: matematyka, matematyka wyższa, geografia, historia, chemia, fizyka, biologia, ekonomia, biznes, rząd i polityka, literatura angielska, sztuka i projektowanie, język francuski, język niemiecki, język hiszpański, język japoński oraz język rosyjski.

Rok przejściowy dla uczniów międzynarodowych (International Transition Year/ ITY) – roczny program przygotowujący do A-level dla uczniów w wieku 15-16 lat. Obejmuje on lekcje języka angielskiego, matematyki oraz nauk przyrodniczych i społecznych. 

Rok zerowy (Foundation Year) to roczny program dla osób, które otrzymały dyplom ukończenia szkoły średniej u siebie w kraju. Minimalny poziom znajomości angielskiego dla tego programu to 5.0 (według skali IELTS). Egzamin można zdać w szkole. Rok zerowy realizowany jest na dwóch kierunkach:
• nauki humanistyczne (historia lub matematyka, ekonomia, polityka, Extended Project).

• nauki przyrodnicze (matematyka, chemia, biologia lub fizyka, Extended Project, marcowy Festiwal Nauki Uniwersytetu Cambridge).
 
Oba programy obejmują naukę języka angielskiego i przygotowanie do egzaminu IELTS.
 
Zajęcia pozalekcyjne

 
Każdego roku – od 1950 – zespół uczniów Earlscliffe bierze udział w konkursie debat ESU Schools Mace. Szkolny klub 20/20 co dwa tygodnie organizuje kolacje, na których przemawiają zaproszeni politycy, członkowie Parlamentu, muzycy, artyści, lekarze, lekkoatleci i biznesmeni.

Lokalizacja szkoły w pobliżu Londynu pozwala na regularne wizyty uczniów w tamtejszych muzeach, teatrach i na wystawach. Organizowane są również wycieczki do Paryża, który jest oddalony o zaledwie 2 godziny jazdy pociągiem od Earlscliffe.

Uczniowie szkoły mogą bezpłatnie korzystać z pobliskiego kompleksu sportowego i basenu. Najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi są: piłka nożna, tenis, golf, koszykówka, badminton, siatkówka i squash.
 
Zakwaterowanie

 
Dla uczniów przeznaczone są przestronne i jasne pokoje dwu- lub trzyosobowe z łazienką i WiFi (remont i wymianę mebli przeprowadzono w 2012 roku). Posiłki serwowane są w szkolnej jadalni.
 
Koszt nauki w roku szkolnym 2020/2021

A-Level/ Rok zerowy/ ITY – 12 575 GBP za trymestr (czesne i zakwaterowanie),
Dodatkowy przedmiot A-Level – 1 985 GBP za trymestr
IELTS – 730 GBP za trymestr
Opłata rejestracyjna – 275 GBP
 Depozyt– 2 500 GBP.

CAS( dokumenty wizowe) - 195 GBP

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!


 

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry