DLD College

Lokalizacja

Londyn (centrum).
 
Międzynarodowa szkoła koedukacyjna.
Założona w 1931 roku.
Wiek uczniów: 14-19 lat.
Liczba uczniów: 420.
Średnia liczba uczniów w klasie: 6

Wyniki egzaminów A-level w roku 2018
 

Zdawalność – 97%
30% ocen – A* - A
60% ocen – A* - B
87% ocen – A* - C

DLD College powstał w 1931 roku. Założyciele pragnęli stworzyć szkołę, która – poprzez naukę w małych grupach – przygotuje uczniów do studiów w najlepszych szkołach wyższych w Wielkiej Brytanii, między innymi na Uniwersytecie Oksfordzkim, Cambridge i London School of Economics. Obecnie w szkole uczy się 420 osób. Jest to nowoczesna placówka edukacyjna, która bierze pod uwagę poglądy i zainteresowania swoich uczniów.
Najważniejsze cele, jakie stawia sobie szkoła, to według dyrektora:
- pomoc uczniom w osiąganiu najlepszych wyników,
- stworzenie atmosfery szacunku wobec każdego ucznia oraz wiary w jego możliwości,
- przygotowanie młodych ludzi do studiów na uniwersytecie i do dalszej kariery zawodowej.
Każda klasa liczy około 6 osób. Dzięki temu nauczyciel może dobrze poznać swoich uczniów i wypracować do każdego indywidualne podejście. Regularnie co 2 tygodnie przeprowadzane są testy. Mierzą one poziom opanowania przerobionego materiału i przygotowują uczniów do egzaminów końcowych. Wszyscy nauczyciele są certyfikowanymi specjalistami w swoich dziedzinach, a niektórzy – autorami podręczników i egzaminatorami.

Video

Każdy uczeń ma przydzielonego koordynatora, który monitoruje jego naukowy i społeczny rozwój. Szkoła zachęca uczniów do przejmowania inicjatywy na zajęciach, wolontariatu, dyskusji oraz zadawania pytań. W DLD College panuje przekonanie, że proces edukacyjny to wspólne dzieło nauczycieli i uczniów.
Szkoła oferuje specjalny pogram dla kandydatów zdających na studia medyczne oraz na Uniwersytet Oksfordzki i Cambridge.
We wrześniu 2015 roku szkoła przeniosła się do 15-piętrowego budynku, specjalnie zbudowanego i zaprojektowanego na jej potrzeby. Jest ona położona na wybrzeżu Tamizy, naprzeciwko Pałacu Westminsterskiego i Big Bena. Wszystkie klasy i laboratoria badawcze zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i interaktywne tablice. Biorąc pod uwagę życzenia uczniów i nauczycieli zaprojektowano nowe studio fotograficzne i pracownię artystyczną. Laboratoria dorównują natomiast tym spotykanym na uniwersytetach.

Programy

GCSE
Szkoła oferuje dwuletni lub roczny program GCSE dla uczniów w wieku 14-16 i 15-16 lat. Wybierają oni od 5 do 8 przedmiotów z poniżej listy:
matematyka, literatura angielska, biologia, chemia, fizyka, biznes, geografia, historia, religia, drama, język francuski, sztuka i projektowanie.

A-Level
A-Level to dwuletni program szkoły średniej. Uczniowie wybierają 4 przedmioty z niżej wymienionych:
matematyka, język i literatura angielska, literatura angielska, biznes, ekonomia, geografia, historia, polityka, biologia, chemia, fizyka, informatyka, komunikacja graficzna, sztuka i projektowanie, historia sztuki, fotografia, media, psychologia, religia, socjologia, muzyka, technologia muzyczna, język francuski, język niemiecki, język hiszpański, język rosyjski, drama i teatr, filmoznawstwo.
 
Sport i zajęcia pozalekcyjne

W szkole działa teatr Studio DLD Youth Theatre. W ciągu roku wystawia on dwa przedstawienia, a na widowni znajdują się miejsca dla 70 osób. DLD College posiada też dobrą bazę do produkcji filmów i zachęca swoich uczniów do angażowania się w działalność studia telewizyjnego. W poniedziałki wyświetlane są tu najlepsze filmy, a każda emisja poprzedzona jest przemową dyrektora Wydziału Filmu i Mediów. Szkoła ma ponadto swoje studio fotograficzne oraz zespół muzyczny, którego próby odbywają się co tydzień.
Uczniowie mogą grać w piłkę nożną, koszykówkę, tenisa i golfa oraz uczestniczyć w zajęciach jogi, alpinizmu i aerobiku. W budynku szkolnym dostępna jest też siłownia i basen. Dla uczniów programu GCSE wychowanie fizyczne jest przedmiotem obowiązkowym.

Zakwaterowanie
Internat mieści się na górnych piętrach szkolnego budynku. Oferuje on jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. W internacie mieszka czworo pracowników szkoły, których zadaniem jest utrzymanie porządku i pomoc uczniom w rozwiązywaniu problemów. Posiłki serwowane są trzy razy dziennie w szkolnej jadalni. Na każdym piętrze znajduje się też w pełni wyposażona kuchnia.
 
Koszt nauki w roku szkolnym 2020/2021
GCSE / A-Level / rok zerowy – 24 325 GBP
Opłata rejestracyjna– 250 GBP
Depozyt – 2000 GBP

Koszty zakwaterowania:
Pokój dwuosobowy – 18 900 GBP (jedna łazienka),
Pokój jednoosobowy (typu standard, prywatna łazienka) – 24 675 GBP,
Pokój jednoosobowy (duży, prywatna łazienka) – 26 250 GBP,
Duży pokój jednoosobowy z dużą łazienką – 29 400 GBP.
 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry