Exupery International School

Lokalizacja

Ryga, Łotwa (najbliższe lotnisko to Ryga, położone 10 minut od szkoły)

Rok założenia: 2016
Wiek uczniów 2,5 – 18 lat
Język wykładowy: angielski
Forma nauczania: szkoła dzienna lub z internatem
Liczba uczniów: 232  

Szkoła
Exupery International School to międzynarodowa szkoła z internatem w Rydze dla uczniów z całego świata. Założona w 2016 roku szkoła szybko stała się czołową instytucją edukacyjną. Szkoła oferuje doskonałe warunki do nauki, wysoką jakość kształcenia, w tym urozmaicony program zajęć pozalekcyjnych (koła naukowe, projekty związane z ochroną środowiska, programy wyjazdowe i wolontariackie). Nauka odbywa się w języku angielskim z możliwością nauki języka francuskiego, rosyjskiego i łotewskiego. Szkoła jest członkiem IB World Schools, a także członkiem Council of International Schools (CIS) i oferuje naukę dla dzieci i młodzieży w wieku 2,5-18 lat.
Program realizowany przez szkołe umożliwia podejście do brytyjskich egzaminów IGCSE, a także do matury brytyjskiej A-Level.
Uczniowie szkoły Exupery mają możliwość wybrania formy nauki, czy to dziennej, czy dodatkowo z zakwaterowaniem w internacie (od 14 lat). Nauka odbywa się zgodnie z programem International Baccalaureate (IB) i gwarantuje uczniom wysoki poziom wiedzy, który pozwoli im z łatwością dostać się na najlepsze uczelnie świata.
W placówce pracuje silny zespół nauczycieli z Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Francji, Łotwy i innych krajów. Jakość edukacji w dużej mierze zależy właśnie od nauczycieli i kontaktu, który tworzy się pomiędzy nauczycielem, a uczniem. Ważne jest, aby uczniowie wykazali się pomysłowością zarówno w szkole, jak i w życiu, umieli pracować w zespołach i dobrze dostosowywać się do szybko zmieniających się warunków otaczającego ich świata. Exupery International School swoje metody nauczania koncentruje właśnie na uczniu. Nauczyciele są doświadczonymi mentorami, towarzyszą uczniom w procesie uczenia się i zapewniają im wsparcie.

Dlaczego Exupery?
Środowisko szkolne
Szkoła wie, jak zachować właściwą równowagę między nauką i rozrywką. Inwestowanie w wysokiej jakości edukację, może gwarantować wysokie wyniki w przyszłości. Exupery International School ma w tym doświadczenie i udowadnia to z roku na rok.
Kompleksowe wsparcie i opieka
Nauka i jedoczesne mieszkanie w internacie nauczy młodzież niezależności, ale otrzymają również całodobowe wsparcie i pomoc kadry. Mentorzy będą czuwać nad dziećmi także w godzinach wieczornych oraz w weekendy.

Samodzielność w działaniu

Mieszkanie poza domem to z pewnością duże wyzwanie dla nastolatka. W szkole uczniowie mają okazję nauczyć się odpowiedzialności i samodzielności, w tym zarządzania własnym czasem, dbaniem o siebie oraz nawiązywaniem nowych znajomości - tak właśnie nabywają umiejętności życiowe, których nie uczy się w zwykłej szkole.

Środowisko międzynarodowe  
Uczniowie EIS pochodzą z różnych krajów świata, dlatego szkoła to globalne środowisko wiedzy, gdzie uczniowie poznają nowe kultury i zdobywają nowe doświadczenia, które mogą zaowocować w przyszłości.  

Obiekt szkolny
Budynki szkolne EIS mają łączną powierzchnię ponad 12 000 m2; wszystkie są zaprojektowane i zbudowane w tradycyjnym, ekologicznym stylu. Sale lekcyjne, pracownie naukowe, pracownia plastyczna, sala teatralna, dwie biblioteki, liczne przestrzenie do samodzielnej nauki i strefy rekreacyjne są przemyślane i stworzone z myślą o bezpiecznej i komfortowej nauce. Przestrzeń zaprojektowana jest tak, aby umożliwić uczniom co-working – dzieci i młodzież  lubią uczyć się razem, przebywając jednocześnie w komfortowych warunkach.
Podczas projektowania budynku priorytetami były przyjazność dla środowiska i ergonomia. Wszystkie sale dydaktyczne mają optymalne oświetlenie, dzięki połączeniu światła sztucznego i naturalnego, system wentylacji zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza, panele akustyczne pomagają kontrolować poziom hałasu. Nowoczesne technologie wpisane są w codzienne życie szkoły dzięki doskonałemu wyposażeniu: strefa wirtualnej rzeczywistości, drukarki 3D, syntezatory, Apple TV, tablice interaktywne, tablety, sale lekcyjne iMac i PC. Szkoła posiada również bibliotekę, która zawiera 10 000 książek w czterech językach - angielskim, francuskim, rosyjskim i łotewskim.

Video

Zakwaterowanie
Uczniowie internatu posiadają liczne udogodnienia na kampusie. Do zalet mieszkania w internacie należą: wygodne pokoje, ciepła atmosfera, strefy rozrywkowe oraz stałe wsparcie ze strony pracowników szkoły.
- Pełne wyżywienie w jadalni.
 - Zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych.
 - Pokoje wyposażone są we wszelkie udogodnienia.
- Wygodne tereny rekreacyjne.

Zajęcia dodatkowe
Exupery International School stara się łączyć produktywną naukę z możliwością spędzania przyjemnego czasu wolnego. Na dodatkowych zajęciach uczniowie zdobywają cenne doświadczenie praktyczne, mogą spróbować swoich sił w nowych dziedzinach, zdecydować się na przyszły zawód czy też znaleźć nowe hobby. Przykładowe zajęcia pozalekcyjne: STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) - zbiór przedmiotów skoncentrowanych na zainteresowaniach przyszłych projektantów, architektów, czy programistów 3D i nie tylko. Szkoła oferuje również dodatkowe zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne oraz z zakresu nauk humanistycznych.
Uczniowie mieli okazję odwiedzić również takie kraje, jak: Chiny, Anglia, Niemcy, Australia. Brali udział w balu w Rydze i uczestniczyli w licznych akcjach charytatywnych.

Koszt w roku akademickim 2020/2021
Przyjmowanie dokumentów odbywa się online przez cały rok. Początek roku szkolnego to 1 września.
Nauka z zakwaterowaniem w internacie i pełnym wyżywieniem (rocznie)
15-16 lat - 31.000 €
17-18 lat - 32.000

do góry