Lokalizacja

Winscombe

Sidcot School została założona w 1699 roku. Położona jest w malowniczym miasteczku Winscombe, pod Bristolem, w południowo zachodniej części Anglii. Port lotniczy Bristol znajduje się zaledwie 15 minut od szkoły. Winscombe znajduje się w niewielkiej odległości od Bath – jednego z najpiękniejszych miast Wielkiej Brytanii, którego dziedzictwo historyczno - kulturowe zostało wpisane na listę UNESCO. Do Londynu można łatwo dostać się pociągiem (ok. 2 godziny). W ciągu roku szkolnego, w Sidcot School uczy się ponad 500 dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Na rozległym terenie należącym do szkoły znajdują się m.in. budynki szkolne, korty tenisowe, siłownie, biblioteka, nowoczesne sale komputerowe, pracownia artystyczna i pracownia teatralna oraz szkoła muzyczna. Fani pływania znajdą tu także coś dla siebie – kryty, podgrzewany basen o długości 25 metrów.

 

Zakwaterowanie
Uczniowie zakwaterowani są w jednym z pięciu budynków mieszkalnych należących do szkoły. Chłopcy i dziewczęta mieszkają oddzielnie w w kilkuosobowych pokojach. W każdym budynku przebywa wychowawca, którego obowiązkiem jest opieka i pomoc uczniom. W ciągu dnia szkolna jadalnia serwuje 3 posiłki dziennie.

 

Program
Kurs języka angielskiego o nowym obliczu. Nie jest to tradycyjny, ogólny kurs języka angielskiego. Na kursie Academic Summer lekcje języka angielskiego uzupełnione są zajęciami z ulubionych przedmiotów szkolnych w języku angielskim, prowadzonych w ciekawy, praktyczny i angażujący sposób.

 

Program Academic Juniors dedykowany dla uczniów 7-12 lat.
Jest to kurs idealny dla dzieci, które chcą zasmakować prawdziwej brytyjskiej szkoły podstawowej, nauczyć się języka angielskiego, jak i zgłębić tajniki ulubionych przedmiotów szkolnych, nawiązać kontakt z rówieśnikami z całego świata, uczestniczyć w zróżnicowanych grach i quizach oraz ulubionych dyscyplinach sportowych, a ponadto zwiedzić i poznać Anglię. Program Academic Juniors przewiduje 20 godzin (60 min.) nauki w ciągu tygodnia, w tym lekcje języka angielskiego, matematyki, nauk ścisłych, historii, geografii, techniki i designu, sztuki, muzyki i aktorstwa (w zależności od preferencji). Każdego dnia odbywa się także indywidualne spotkanie z nauczycielem, w celu przedyskutowania wyników w nauce oraz wyznaczenia celów na przyszłość.

 

Program Academic Summer dedykowany dla uczniów 12 -14 lat.
Ten kurs skierowany jest do uczniów, którzy być może chcieliby kontunuować naukę w brytyjskim programie GCSE (ang. General Certificate of Secondary Education) albo zastanawiają się jak wygląda nauka i życie w klasycznej szkole z internatem i chcieliby doskonalić swój poziom języka angielskiego. GCSE to dwuletni cykl nauczania (który uczeń rozpoczyna mając 14 lat, a kończy w wieku 16 lat), będący zwieńczeniem obowiązku szkolnego w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu GCSE uczeń może kontynuować naukę w systemie matury międzynarodowej IB (ang. International Baccalaureate) lub A-Level (ang. Advanced Level). Kurs Academic Summer oferuje szeroki zakres przedmiotów szkolnych przyjmując za podstawę program nauczania GCSE. Wiedza teoretyczna poparta jest praktyką, m.in. dzięki eksperymentom w szkolnych laboratoriach. Uczniowie mają też okazję opanować podstawy prezentacji oraz doskonalić umiejętności obsługi komputera. Poza lekcjami angielskiego, uczniowie mają okazję zgłębić wiedzę w dziedzinach takich jak: sztuka, podstawy przedsiębiorczości, geografia, historia, literatura, matematyka, filozofia, nauki ścisłe, technologie informacyjne, technika i design oraz nauki społeczne. Minimalny poziom języka angielskiego rekomendowany do rozpoczęcia kursu to B1. Kurs przewiduje 30 godzin (60 min.) nauki języka angielskiego w tygodniu.

 

Program Academic Summer dedykowany dla uczniów 15 - 17 lat.
Kurs ten jest odpowiedni dla każdego, kto planuje kontynuować naukę w systemie A-Level lub IB. A-Level to dwuletni program nauczania w angielskim liceum, po zakończeniu którego uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego. Program A-Level składa się z 3-4 przedmiotów i zasadniczo ich wybór powinien być związany z przyszłym kierunkiem studiów. IB (ang. International Baccalaureate) – w ostatnich latach odsetek angielskich szkół oferujących program matury międzynarodowej IB jako alternatywę dla A-Level znacząco wzrósł. Program ten otwiera drzwi na uczelnie wyższe zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią. Uczniowie IB wybierają po jednym przedmiocie z 6 grup i uczą się 3 z nich na poziomie podstawowym i 3 na poziomie rozszerzonym.
Academic Summer skierowany jest także dla dzieci, które chcą zasmakować prawdziwego angielskiego liceum, nauczyć się języka angielskiego, poszerzyć wiedzę z zakresu ulubionych przedmiotów, uprawiać przeróżne sporty, brać udział w quizach i dyskotekach, a także zwiedzać Anglię w towarzystwie nowych przyjaciół z całego świata.

 

Każdy z programów uzupełniony jest o bogaty program zajęć sportowo - rekreacyjnych oraz program wycieczek krajoznawczych, dzięki czemu uczniowie doskonalą znajomość języka poza szkolną ławką, podczas zabaw z rówieśnikami z całego świata.

 

Video

Wycieczki i zajęcia pozalekcyjne

Academic Summer to nie tylko lekcje języka angielskiego. To także bogaty program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek dla wszystkich grup wiekowych, w tym zajęcia sportowe, wieczorne i popołudniowe oraz wycieczki krajoznawcze. W soboty i niedziele organizowane są wycieczki całodzienne do takich miast jak np. Londyn, Oxford, Warwick, Bournemouth, Birmingham, Stratford. We wtorki i czwartki organizowane są półdniowe wycieczki do najbliższych miast takich jak Bristol, Bath i innych.

Termin
11.07. - 25.07.20.
25.07. - 08.08.20.

Cena obejmuje:
przelot, bagaż, opłaty lotniskowe, transfery lotniskowe, lekcje językowe, opieka polskiego opiekuna Baltic Council podczas lotu oraz obozu, opieka 24/7 lokalnych wychowawców na miejscu, bogaty program zajęć sportowo - rekreacyjnych, program wycieczek krajoznawczych, pełne wyżywienie, zakwaterowanie na kampusie w domach studenckich, materiały dydaktyczne, certyfikat potwierdzający ukończenie kursu, ubezpieczenie, opłata rejestracyjna.

Cena dotyczy dwutygodniowego programu i jest podana w Euro.
Czas trwania standardowego programu wynosi 2 tygodnie. Przy rezerwacji 3, 4 lub więcej tygodni, prosimy o kontakt z naszym biurem lub wiadomość na info@balticcouncil.pl .
 
Gwarancja najniższej ceny. Oferujemy najlepsze ceny kursów grupowych, w wielu przypadkach są to ceny niższe od oficjalnych cen publikowanych przez szkoły.


 

 Kalkulacja kosztów wyjazdu oraz rezerwacja online.

Aby skalkulować koszty programu i zarezerwować kurs przejdź do rezerwacji online poniżej.

Jeśli chcesz zarezerwować kurs zaznacz wybrany program w okienku po lewej stronie. Przeczytaj opis programu klikając na link z nazwą kursu. W polu Cena widoczny jest koszt całego kursu w euro. W polu Program wprowadź liczbę 1, co oznacza liczbę rezerwowanych kursów.

 
Tytuł
Program
Cena , EUR
Academic Juniors 7-12 lat (20 lekcji w tygodniu) - 2 tygodnie
Program jest idealny dla dzieci, które chcą zanurzyć się w atmosferze prawdziwej, klasycznej szkoły z internatem. Chcą uczyć się angielskiego i swoich ulubionych przedmiotów, komunikować się z rówieśnikami z różnych krajów, uczestniczyć w różnych grach i quizach, zabawach oraz uprawiać ulubione sporty i podróżować po Anglii. Program zapewnia 20 pełnych godzin nauki w tygodniu, w tym naukę angielskiego, matematyki, nauki, historii, geografii, projektowania i technologii, sztuki, muzyki i dramatu (w zależności od wyboru).
2,950.00
 
Tytuł
Program
Cena , EUR
Academic Summer 12-14 lat (30 lekcji w tygodniu) 2 tygodnie

Kurs letni oferuje szeroki zakres przedmiotów szkolnych takich jak sztuka, podstawy biznesu, geografia, historia, literatura, matematyka, filozofia, nauka, informatyka, projektowanie i technologia oraz nauki społeczne. Wiedza teoretyczna jest połączona z wiedzą praktyczną na przykład z eksperymentami w laboratoriach naukowych. Studenci będą również mogli opanować zasady prezentacji i badań naukowych, a także poprawić swoje umiejętności obsługi komputera. Minimalny wymagany poziom angielskiego to B1.

2,950.00
 
Tytuł
Program
Cena , EUR
Academic Summer 15-17 lat (30 lekcji w tygodniu) - 2 tygodnie

Ten program jest idealny dla każdego, kto planuje kontynuować naukę w zagranicznej, prywatnej szkole lub college'u na poziomie A - level lub IB. A-Level to dwuletni angielski program, na koniec którego uczniowie przystępują do scentralizowanych egzaminów. Program przewiduje naukę 3-5 przedmiotów. IB (International Baccalaureate) - matura międzynarodowa. Brytania. Studenci wybierają jeden przedmiot z 6 bloków i uczą się 3 przedmiotów na poziomie standardowym i 3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

2,950.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata agencyjna-nie jest pobierana i wynosi 0 GBP
65.00

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry