BALTIC COUNCIL - North Broward Preparatory School

North Broward Preparatory School

Lokalizacja

Fort Lauderdale (Floryda)

Szkoła założona w 1957 roku.
Szkoła koedukacyjna z internatem.
Liczba uczniów: 1 400.
Liczba uczniów w szkole średniej (klasy 9-12): 700.
Liczba uczniów w internacie: 264.

Szkoła

North Broward Preparatory School jest położona na obrzeżach Fort Lauderdale, zwanego amerykańską Wenecją ze względu na swoją rozbudowaną sieć kanałów. To niewielkie – jak na amerykańskie standardy – miasto z 170 000 mieszkańców zasłynęło także jako światowa stolica jachtów i doskonała baza na wakacje. Turystów zachwycają tutejsze piaszczyste plaże i linia brzegowa o długości 37 km.
Do szkoły uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 18 lat, a w internacie mieszkają głównie uczniowie zagraniczni. North Broward Preparatory School uważa się za międzynarodową edukacyjną instytucję, w której każdy może odkryć swój potencjał i rozwinąć skrzydła. Szkoła uczy krytycznego myślenia, postaw obywatelskiej odpowiedzialności i podejmowania decyzji oraz pomaga uczniom w znalezieniu ciekawych zajęć pozalekcyjnych.
Kampus szkoły jest położony na ogromnym terenie o powierzchni 32 ha. Do dyspozycji uczniów są placówki edukacyjne, laboratoria naukowe, internaty, studio tańca i muzyki, dwie biblioteki, pracownie artystyczne, boiska sportowe, siłownie, korty tenisowe, stołówki, kawiarnia, stadion i boisko do baseballu. We wszystkich pomieszczeniach zapewniono bezpłatne WiFi.

Programy
North Broward Preparatory School działa według programu amerykańskiego. Uczniowie szkoły średniej mogą podejść do egzaminów AP (Advanced Placement), które stanowią przepustkę do najlepszych uczelni na świecie. Zajęcia AP prowadzone są na poziomie pierwszego roku studiów, dzięki czemu absolwenci szkoły swoją wiedzą przewyższają innych kandydatów. Uczniowie klas 11-12 mają również możliwość wyboru programu matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate).

Video

Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła przywiązuje dużą wagę do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. W jej ofercie są liczne kółka zainteresowań i stowarzyszenia, które mają na celu pomoc uczniom w rozwijaniu zdolności przywódczych i budowaniu relacji międzyludzkich. Tu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie zajęcia. Ich wybór może znacząco wpłynąć na przyszłą karierę uczniów.

Kluby zainteresowań: szachowy, chińskiego języka i kultury, młodego pisarza, dyskusyjny, młodego ekologa, mini ONZ, kółko teatralne, klub języka francuskiego, kółko inwestycyjne, matematyczne, miłośników Harry’ego Pottera, klub fitness i zdrowego żywienia oraz liczne stowarzyszenia charytatywne.

North Broward Preparatory School szczyci się świetnym wydziałem muzycznym. Uczniowie mogą się tu nie tylko zapoznać z teorią muzyki, ale również nauczyć się śpiewania i gry na instrumentach. W szkole działa chór, orkiestra, zespół jazzowy i orkiestra instrumentów strunowych.

Sport
Baseball, koszykówka, kręgle, szermierka, piłka nożna, hokej, golf, rugby, pływanie, lekkoatletyka, siatkówka, tenis, lacrosse, cheerleading.

Zakwaterowanie
Uczniowie zostają zakwaterowani w pokojach 2-, 3- lub 4-osobowych w szkolnych internatach.

Dokumenty wymagane w procesie rekrutacji:

* wykaz ocen za ostatnie półrocze i świadectwa szkolne za ostatnie 2 lata (tłumaczenie uwierzytelnione);
* potwierdzenie znajomości języka angielskiego (egzaminy IELTS, TOEFL, TOEFL junior lub Oxford Online Placement Test);
* referencje od dyrektora szkoły lub jednego z nauczycieli;
* kopia paszportu.

Koszt nauki w roku szkolnym 2019/2020:

Nauka, zakwaterowanie, posiłki: 62 250 USD za rok,
Zaliczka: 5 000 USD,
Koszty dodatkowe: 6 000 USD (zakwaterowanie podczas ferii, książki, mundurki, użytkowanie sprzętu technicznego).

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!

 

 

 

do góry