BALTIC COUNCIL - Centre International d'Antibes

Centre International d'Antibes

Lokalizacja

Antibes – miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana na francuskim Lazurowym Wybrzeżu, między Niceą a Cannes (kilkanaście kilometrów do obu miast) i w niewielkiej odległości od Saint-Tropez oraz Monako. W Antibes znajduje się jedna z największych śródziemnomorskich marin oraz Muzeum Picassa, który przebywał tu i tworzył.

Szkoła

Szkoła językowa Centre International d'Antibes oferuje profesjonalne kursy językowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w dwóch budynkach szkolnych - L'école du château i L’école du Port (tylko w okresach największego ruchu, w okolicach Wielkanocy oraz miesiącach letnich). Szkoła Château znajduje się na obrzeżach miasta w tradycyjnym prowansalskim domu otoczonym ogrodami, z których rozciąga się widok na Morze Śródziemne, oraz własną kawiarnią. Na uczniów czekają wygodne sale wyposażone w sprzęt audio i wideo, bibliotekę oraz komputery.

Na przytulnym Starym Mieście w Antibes znajduje się drugi budynek szkoły – Port. Jest to przerobiony na szkołę dawny urokliwy dom rybacki znajdujący się przy samym morzu. W pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne miasta oraz kawiarnie i puby.
 

Program zajęć

Kursy w Centre International d'Antibes mają na celu nie tylko edukację czysto językową, ale również kulturalną – uczniowie poznają Francję od kuchni oraz zawierają nowe międzynarodowe znajomości. W ofercie znajdują się kursy standardowe i intensywne (poziomy A1–C1). W grupach uczy się nie więcej niż 12 osób, a lekcje mają charakter interaktywny, by szybko przygotować uczniów do umiejętnego komunikowania się we francuskojęzycznym środowisku.

Kurs standardowy: na wszystkich poziomach zaawansowania; 20 45-miuntowych lekcji w tygodniu, maksymalnie 12 osób w grupie; kurs ogólny ćwiczący wszystkie cztery umiejętności językowe. Kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek.

Kurs intensywny: na wszystkich poziomach zaawansowania; 30 45-minutowych lekcji w tygodniu (20 lekcji porannych oraz 10 popołudniowych), maksymalnie 12 osób w grupie porannej oraz maksymalnie 6 w grupie popołudniowej; kurs oparty na kursie standardowym, dodatkowym elementem są popołudniowe lekcje skupione na umiejętnościach skutecznej komunikacji, ćwiczone są interakcja oraz staranna wymowa. Kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek.

Video

Zakwaterowanie
Uczniowie mogą wybrać rodzaj zakwaterowania: w szkolnej rezydencji albo u rodziny goszczącej.

Rezydencja Aragon: znajduje się między Antibes a Juan-les-Pins, 20 minut od budynku szkoły. Do dyspozycji uczniów oddane są klimatyzowane pokoje typu studio z małymi kuchniami oraz łazienkami. W niewielkiej odległości znajdują się sklepy i lokale gastronomiczne oraz plaże, uczniowie mogą wypoczywać również na patio oraz w otaczającym rezydencję ogrodzie. W budynku znajduje się pralnia na monety oraz sale telewizyjne, uczniowie mają również zapewniony dostęp do Wi-Fi.

Rodziny: opcja dla osób chcących całkowicie „zanurzyć się” w języku francuskim. Uczniowie mogą liczyć na to, że rodziny są starannie dobrane, mają doświadczenie w komunikacji z uczniami i zawsze dążą do stworzenia przyjaznej atmosfery sprzyjającej poprawie umiejętności komunikacyjnych. Uczniowie mogą mieszkać w pokojach jedno- lub dwuosobowych, ze śniadaniem lub ze śniadaniem i kolacją. Uczniowie zazwyczaj mieszkają w pieszej odległości od szkoły, jednak w okresach największego ruchu (głównie wakacje) domy rodzin goszczących mogą znajdować się w większej odległości od szkoły, maksymalnie do 30 minut transportem publicznym. Rodziny odbierają też uczniów z lotniska lub dworca w dniu przyjazdu i zawożą ich z powrotem w dniu wyjazdu.
 
Cena 2024
W celu kalkulacji ostatecznej ceny zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami edukacyjnymi: info@balticcouncil.pl lub +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22.

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Standard (20 x 45 min. tygodniowo)

Minimalny wiek: 18 lat
Poziom językowy: wszystkie poziomy
Liczba uczniów w grupie: 12
Czas trwania kursu: od 2 do 7 tygodni
Liczba zajęć w tygodniu: 20 w 45 minut
Rozpoczęcie kursu: w niedziele
Dla początkujących - stałe daty rozpoczęcia kursów.

319.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Intensive (30 x 45 min. tygodniowo)

Minimalny wiek: 18 lat
Poziom językowy: wszystkie poziomy
Liczba uczniów w grupie: 12
Czas trwania kursu: od 2 do 7 tygodni
Liczba zajęć w tygodniu: 30 w 45 minut
Rozpoczęcie kursu: w niedziele
Dla początkujących - stałe daty rozpoczęcia kursów.

445.00

Zakwaterowanie

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie u rodziny - pokój ze śniadaniem
340.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie w residence - price on request

Transfer

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Transfer w jedną stronę - lotnisko w Nicei (nie dotyczy zakwaterowania u rodziny)
80.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata rejestracyjna pobierana przez szkołę
50.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata agencyjna-nie jest pobierana i wynosi 0 Euro
65.00
do góry