BALTIC COUNCIL - Accord Ecole de Langues

Accord Ecole de Langues

Lokalizacja

Paryż to wyjątkowe miejsce nie tylko ze względu na jego walory architektoniczne, kulturalne, sportowe i turystyczne. To również miasto, które daje każdemu uczniowi niezliczone możliwości interakcji z jego mieszkańcami, co skutkować będzie szybkim postępem w rozwoju umiejętności komunikacyjnych. Po lekcjach uczestnicy mają możliwość zwiedzania miasta i jego wielu zabytków i atrakcji, a także korzystania z jego bogatej oferty kulturalnej.

Szkoła

Budynek szkoły mieści się w pobliżu wieży Eiffla i Pól Marsowych, a zatem w lokalizacji umożliwiającej eksplorację Paryża po zakończonych zajęciach. W budynku znajdują się klimatyzowane przestronne sale wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Metodologia nauczania szkoły opiera się na podejściu interaktywnym i ćwiczeniach na rzeczywistym materiale językowym, np. na artykułach prasowych, profesjonalnych dokumentach, fragmentach literatury, filmach, piosenkach czy audycjach radiowych – dzięki temu uczniowie poznają rzeczywisty język, a nie jedynie ten ze szkolnych podręczników. Dodatkowym elementem zajęć są wyjścia „w teren”, podczas których uczniowie będą mogli szlifować swoje umiejętności komunikacyjne w rzeczywistym środowisku tętniącego życiem Paryża.

Program zajęć

Szkoła oferuje kursy standardowe (w różnym wymiarze godzinowym) oraz przygotowujące do egzaminów, np. DELF lub DALF.

Kurs intensive French (26 lekcji 45-minutowych w tygodniu): kurs ogólny na wszystkich poziomach zaawansowania ćwiczący wszystkie umiejętności językowe oraz kompetencje kulturowe poprzez stosowanie różnorodnych materiałów francuskojęzycznych. Minimalny wiek uczestników to 16 lat, a w grupach uczy się średnio 9–10 osób. Kurs jest dostępny również w innych wymiarach godzinowych (np. 30, 34 lub 38 lekcji w tygodniu).

DELF/DALF preparation course (34 lekcje 45-minutowe w tygodniu): kursy specjalistyczne przygotowujące do zdania egzaminu certyfikacyjnego DELF lub DALF dla uczniów na wszystkich poziomach zaawansowania. Minimalny wiek uczestników to 16 lat, a w grupach uczy się średnio 9–10 osób. Ewentualne podejście do egzaminu DELF lub DALF dodatkowo płatne.
 

Program zajęć pozalekcyjnych
Poza lekcjami szkoła organizuje bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Jest on regularnie aktualizowany względem tego, jakie wydarzenia mają miejsce w Paryżu w danym momencie. Przykładowe aktywności dodatkowe to np. rejsy po Sekwanie i paryskich kanałach, spacery po Montmartre czy wizyty w muzeach i instytucjach kultury takich jak Luwr, Centre Pompidou, Grand-Palais, muzeum Picassa. Oprócz atrakcji paryskich uczniowie mają okazję wziąć udział w wycieczkach do miejsc takich jak Wersal, Chantilly, Fontainebleau czy Mont Saint-Michel.

Zakwaterowanie
Szkoła oferuje przede wszystkim możliwość zakwaterowania u rodzin goszczących lub w letniej rezydencji, opcjonalnie istnieje też możliwość zakwaterowania w hotelach albo apartamentach.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących
Opcja dla osób chcących całkowicie „zanurzyć się” w języku francuskim, dostępna przez cały rok. Uczniowie mogą liczyć na to, że rodziny są starannie dobrane, mają doświadczenie w komunikacji z uczniami i zawsze dążą do stworzenia przyjaznej atmosfery sprzyjającej poprawie umiejętności komunikacyjnych. Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem i kolacją.

Letnia rezydencja Maison des Mines
Dostępna w lipcu i sierpniu. Położona w słynnej quartier latin, niedaleko znanych paryskich atrakcji turystycznych. Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych (łazienka i kuchnia wspólne) lub pokojach typu studio z prywatną łazienką. W cenie nie uwzględniono wyżywienia oraz lokalnego podatku turystycznego płatnego w recepcji budynku po przyjeździe.

Ceny i terminy 2024

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs Semi-Intensive (15 godzin zegarowych w tygodniu)
380.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs Intensive (20 godzin zegarowych w tygodniu)
395.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs intensywny (23 godziny zegarowe w tygodniu)
425.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs intensywny (26 godzin zegarowych w tygodniu)
455.00

Zakwaterowanie

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie u lokalnej rodziny (pokój jednoosobowy, śniadanie wliczone jest w cenę)
340.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie u lokalnej rodziny (pokój jednoosobowy, śniadanie i kolacja wliczone są w cenę)
380.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie w szkolnej rezydencji - prices on request

Transfer

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Transport z portu lotniczego (one way, Paris)
210.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Transport ze stacji kolejowej
180.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Rejestracja bezpośrednio przez szkołę
150.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata agencyjna-nie jest pobierana i wynosi 0 Euro
65.00
do góry