BALTIC COUNCIL - Edukacja za granicą

\"\"

Zapraszamy na Targi Edukacji Zagranicznej, które dają możliwość odbycia indywidualnych, bezpośrednich rozmów z dyrekcją elitarnych, prywatnych szkół średnich z internatem tzw. boarding schools. Zagraniczne licea otwierają drzwi na najlepsze uniwersytety na świecie. Małe grupy, wysoki poziom nauczania, międzynarodowa atmosfera, świetnie wyposażone sale i laboratoria, studia tańca i nowoczesne pracownie artystyczne oraz świetna infrastruktura sportowa, która daje nieograniczone możliwości uprawiania sportu - to wszystko przyciąga na kampusy szkół uczniów z całego świata.

 

Terminy:
Poznań – 21.02.2024, Andersia Hotel and Spa Poznań, ul. Plac Andersa 3, 11:00 - 16:00
Wrocław – 22.02. 2024 Hotel Mercure Wrocław Centrum, Pl. Dominikański 1, 11:00 - 16:00
Warszawa – 24.02.2024, Radisson Blu Sobieski, plac Artura Zawiszy 1, 10:00 - 17:00

Wstęp na targi jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację tu:
\"\"


Szkoły, które będą na targach oferują naukę w najpopularniejszych programach nauczania. Szkoła St Clare’s z Oxfordu jako pierwsza w Wielkiej Brytanii wprowadziła naukę w programie matury międzynarodowej IB. W tym samym systemie można uczyć się w Felsted School niedaleko Cambridge. Ucząc się w Pocklington School i Bishop’s Stortford College w Wielkiej Brytanii uzyskamy dyplom matury brytyjskiej A-level. EF Academy ze szkołami w Wielkiej Brytanii i USA daje możliwość uzyskania dyplomu matury brytyjskiej A-level w Oxfordzie, matury międzynarodowej w szkole w Nowym Jorku i Oxfordzie oraz dyplomu amerykańskiej szkoły średniej w szkole EF Academy Pasadena w Kalifornii. Rahn Education skupia szkoły w Niemczech z programem niemieckiej matury Abitur oraz IB.

Czym różnią się te programy?

W programie matury brytyjskiej A-level uczniowie wybierają 3-4 przedmioty, których uczą się na poziomie uniwersyteckim. Ten dwuletni program jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają sprecyzowane plany na przyszłość.

Obecnie wiele brytyjskich szkół oferuje także naukę w programie matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate), w którym uczniowie wybierają 6 przedmiotów z proponowanych bloków. 3 przedmioty są na poziomie standardowym, a 3 na poziomie rozszerzonym. Program IB obejmuje również obowiązkowe pisanie rozszerzonego eseju złożonego z 4000 słów, wolontariat i przedmiot Theory of Knowledge.

American High School Diploma uzyskuje się dzięki zaliczaniu przedmiotów realizowanych w każdym roku szkolnym, uczniowie planujący naukę na uniwersytecie zdają także egzaminy SAT.

Warto wspomnieć, że powyższe programy maturalne trwają 2 lata. Uczniowie mogą wyjechać na cały program maturalny uzyskując dyplom maturalny lub skorzystać z wymiany na rok lub semestr/trymestr.

Wybór szkoły średniej to trudna decyzja, dlatego zapraszamy Państwa na targi, gdzie obecni będą eksperci edukacyjni Baltic Council, którzy koordynują proces aplikacyjny do najlepszych zagranicznych liceów. Jako doświadczona agencja edukacyjna jesteśmy członkami prestiżowych organizacji edukacyjnych takich jak ICEF, Quality English, czy BSA – The Boarding Schools’ Association – organizacji skupiającej ponad 4000 szkół z całego świata, dzięki czemu oferujemy profesjonalne doradztwo w aplikacji do szkół na całym świecie.

Obozy językowe – przepustka do zagranicznych szkół

Jednym z elementów aplikacji do szkół średnich są testy wstępne z języka angielskiego. Obozy językowe dają możliwość doskonalenia języka w grupach międzynarodowych i przygotowania się do wyjazdu. Na targach można zapoznać się z wakacyjną ofertą obozów językowych na kampusach szkół z internatem, dzięki nauce na kampusie można doświadczyć edukacji w międzynarodowej atmosferze i przygotować się do ewentualnego wyjazdu

  • Intensywne i ogólne obozy językowe
  • Kursy przygotowujące do nauki w programie IB i A-level
  • Kursy akademickie, Akademie Medyczne, Akademie STEM
  • Obozy kreatywne z tańcem, sztuką i modą
  • Kursy przygotowujące do egzaminów IELTS i Cambridge
  • Obozy sportowe w tym piłkarskie
  • I wiele innych

Rejestracja na targi
\"\"
Informacje o wydarzeniu

Lista wystawców

Plan bezpłatnych seminariów

Zapraszamy na targi!
Zespół Baltic Council for International Education
Tel. +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22
info@balticcouncil.pl
www.balticcouncil.pl
 

 

do góry