Abbey DLD London

Szkoła

DLD College jest międzynarodową szkołą dla uczniów w wieku 14-19 lat, położoną w samym centrum Londynu, na brzegu Tamizy, naprzeciwko Pałacu Westminsterskiego i Big Bena. Założyciele pragnęli stworzyć szkołę, która poprzez naukę w małych grupach przygotuje uczniów do studiów na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii, m.in.: na Uniwersytecie Oksfordzkim, Cambridge i London School of Economics. Każdy uczeń ma przydzielonego ‘Tutora’, który monitoruje jego postępy. Szkoła zachęca uczniów do przejmowania inicjatywy na zajęciach wolontariatu, czy dyskusji w grupie. Każda klasa liczy około 6 osób. Dzięki temu nauczyciel może dobrze poznać swoich uczniów i wypracować do każdego indywidualne podejście. Regularnie co 2 tygodnie przeprowadzane są testy. Mierzą one poziom opanowania przerobionego materiału i przygotowują uczniów do egzaminów końcowych. Wszyscy nauczyciele są certyfikowanymi specjalistami w swoich dziedzinach, a niektórzy – autorami podręczników i egzaminatorami.

We wrześniu 2015 roku szkoła przeniosła się do 15-piętrowego budynku, specjalnie zbudowanego i zaprojektowanego na jej potrzeby. Jest ona położona na wybrzeżu Tamizy, naprzeciwko Pałacu Westminsterskiego i Big Bena. Wszystkie klasy i laboratoria badawcze zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i interaktywne tablice. Biorąc pod uwagę życzenia uczniów i nauczycieli zaprojektowano nowe studio fotograficzne i pracownię artystyczną. Laboratoria dorównują natomiast tym spotykanym na uniwersytetach.

Najważniejsze cele, jakie stawia sobie szkoła, to według dyrektora:
- pomoc uczniom w osiąganiu najlepszych wyników,
- stworzenie atmosfery szacunku wobec każdego ucznia oraz wiary w jego możliwości,
- przygotowanie młodych ludzi do studiów na uniwersytecie i do dalszej kariery zawodowej. 

Program zajęć

GCSE
Szkoła oferuje dwuletni lub roczny program GCSE dla uczniów w wieku 14-16 i 15-16 lat. Wybierają oni od 5 do 8 przedmiotów z poniżej listy:
matematyka, literatura angielska, biologia, chemia, fizyka, biznes, geografia, historia, religia, drama, język francuski, sztuka i projektowanie.

A-Level

A-Level to dwuletni program szkoły średniej. Uczniowie wybierają 4 przedmioty z niżej wymienionych:
matematyka, język i literatura angielska, literatura angielska, biznes, ekonomia, geografia, historia, polityka, biologia, chemia, fizyka, informatyka, komunikacja graficzna, sztuka i projektowanie, historia sztuki, fotografia, media, psychologia, religia, socjologia, muzyka, technologia muzyczna, język francuski, język niemiecki, język hiszpański, język rosyjski, drama i teatr, filmoznawstwo.
 

Każdy uczeń ma przydzielonego koordynatora, który monitoruje jego naukowy i społeczny rozwój. Szkoła zachęca uczniów do przejmowania inicjatywy na zajęciach, wolontariatu, dyskusji oraz zadawania pytań. W DLD College panuje przekonanie, że proces edukacyjny to wspólne dzieło nauczycieli i uczniów.
Szkoła oferuje specjalny pogram dla kandydatów zdających na studia medyczne oraz na Uniwersytet Oksfordzki i Cambridge.
 

Video

Sport
Uczniowie mogą grać w piłkę nożną, koszykówkę, tenisa i golfa oraz uczestniczyć w zajęciach jogi, alpinizmu i aerobiku. W budynku szkolnym dostępna jest siłownia i basen.

Zajęcia pozalekcyjne
W szkole działa teatr Studio DLD Youth Theatre. Dodatkowo placówka posiada dobrą bazę do produkcji filmów i zachęca swoich uczniów do angażowania się w działalność studia telewizyjnego oraz posiada swoje studio fotograficzne i zespół muzyczny.

Zakwaterowanie
Internat mieści się na górnych piętrach szkolnego budynku. Dostępne są pojedyncze pokoje z łazienkami. Posiłki serwowane są trzy razy dziennie w szkolnej jadalni.
 
Koszt nauki w roku szkolnym 2022/2023
GCSE / A-Level / rok zerowy – 25 950 GBP
Opłata rejestracyjna– 500 GBP
Depozyt – 2000 GBP

Koszty zakwaterowania:
Pokój dwuosobowy – 20 100 GBP (jedna łazienka),
Pokój jednoosobowy (typu standard, prywatna łazienka) – 26 200 GBP,
Pokój jednoosobowy (duży, prywatna łazienka) – 28 850 GBP,
 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry