BALTIC COUNCIL - Les Roches Switzerland

Les Roches Switzerland

Lokalizacja

Crans-Montana

Główny kampus uczelni Les Roches znajduje się w samym sercu Alp Szwajcarskich, w pobliżu znanego ośrodka narciarskiego Crans-Montana. Przyjeżdżają tu pasjonaci sportów zimowych z całego świata i jako miasto turystyczne, Crans-Montana posiada wiele przestrzeni towarzyskich, jak i ekscytujące wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.
Studenci Les Roches mogą korzystać zarówno z dostępności sportów zimowych, jak i letnich —od pływania, przez piłkę nożną, aż po trekking — a wszystko to w otoczeniu zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów.
Na samym kampusie uniwersyteckim znajdziemy nie tylko nowoczesne budynki akademickie i wygodne zakwaterowanie, ale także różnorodne restauracje, bary, centrum sportowe, czy miejsca do relaksu. Organizowane są tu zajęcia sportowe, wydarzenia kulturalne, oraz studenckie kółka zainteresowań związane ze sztuką, gotowaniem, czy wystąpieniami publicznymi.

Uniwersytet
Les Roches to ultranowoczesna, wysokiej klasy instytucja edukacyjna, która szkoli przyszłych profesjonalistów z branży hotelarskiej i restauracyjnej. W 2021 roku uczelnia zajęła czwarte miejsce na liście najlepszych uniwersytetów na świecie i trzecie pod względem opinii pracodawców (QS World University Rankings).
Les Roches posiada 3 międzynarodowe kampusy — w Szwajcarii, Hiszpanii i Chinach, które zapewniają studentom okazję do mobilności pomiędzy różnymi krajami. Każdego roku studiuje tu około 2300 studentów i studentek z ponad 100 krajów świata.
W trakcie studiów wszyscy podopieczni uczelni biorą udział w praktykach, stażach i szkoleniach które przygotowują ich do przyszłej kariery i uczą jak biznes działa od wewnątrz. Nauczanie odbywa się w małych grupach, dzięki czemu każdy student może liczyć na indywidualne podejście i dbałość o szczegóły.
W procesie edukacyjnym aktywnie wykorzystywane są nowoczesne technologie; laboratorium innowacji i prywatne studio multimedialne pozwalają m.in. na rozwijanie i praktyczne zastosowanie umiejętności przedsiębiorczych.
Wszystko to sprawia, że absolwenci Les Roches cieszą się powodzeniem na obecnym rynku pracy: aż 94% z nich po ukończeniu studiów otrzymuje oferty pracy, w tym w dużych światowych firmach, m.in.: The Ritz-Carlton, Apple, Louis Vuitton, Tesla i nie tylko. Ponad jedna trzecia absolwentów uczelni rozpoczęła własną działalność gospodarczą.
Les Roches oferuje studia w języku angielskim na poziomie licencjackim, magisterskim i podyplomowym. Dostępne są również wyjątkowe kursy letnie i lekcje języka angielskiego.

Zakwaterowanie
Na terenie kampusu znajduje się 18 nowoczesnych akademików z widokiem na malowniczy krajobraz Alp. W każdym budynku znajdziemy wspólny salon, przestronną kuchnię, oraz pralnię. W zależności od indywidualnych potrzeb, preferencji i budżetu — istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach jedno- i dwuosobowych z własną łazienką. Studenci mogą rozważyć także opcję wynajmu mieszkania poza kampusem.

Programy licencjackie
Bachelor of Business Administration (BBA) in Global Hospitality Management (3,5 roku, 3 specjalizacje, 2 staże)
Wymagania wstępne: dyplom ukończenia szkoły średniej, IELTS 5.5, list motywacyjny, CV, egzamin wstępny i rozmowa kwalifikacyjna
Początek programu: wrzesień
Koszt programu (2021/2022):
- rejestracja - 275 CHF
- czesne - 24.860 CHF / semestr*
zakwaterowanie i wyżywienie - 10.500 CHF / semestr
*W trakcie 3,5 roku trwania studiów, studenci płacą 5 semestrów czesnego; pozostałe 2 semestry to staż płatny.

Programy magisterskie
Master of Business Administration (MBA) in Global Hospitality Management (1 rok)
Postgraduate Diploma (PGD) in International Hospitality Management (1 rok)
Master’s (MA) in Hospitality Strategy and Digital Transformation (1,5 roku)
Wymagania wstępne: dyplom ukończenia studiów licencjackich, IELTS 5,5, minimalny wiek kandydata to 21 lat, na studia MBA — 23 lata i dwuletnie doświadczenie zawodowe.
Początek programu: marzec lub wrzesień
Koszt programu (2021/2022):
-    rejestracja - 275 CHF
- MBA - 59.200 CHF (zawiera materiały szkoleniowe, ubezpieczenie, dwa wyjazdy służbowe)
- PGD - 26.010 CHF (zawiera materiały szkoleniowe, ubezpieczenie, jeden wyjazd służbowy)
- Hospitality Strategy and Digital Transformation - 48.600 CHF (obejmuje 4-tygodniowy cyfrowe szkolenie z kodowania, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie, jeden wyjazd służbowy)
- wyżywienie na terenie kampusu - 3320 CHF / semestr
- zakwaterowanie na terenie kampusu - 5950 CHF / semestr.

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry