BALTIC COUNCIL - HTMi Hotel and Tourism Management Institute

HTMi Hotel and Tourism Management Institute

Lokalizacja

Soerenberg, Lucerna
Rok powstania - 1999
Liczba studentów - około 420 studentów i studentek z ponad 40 państw świata
 
O uczelni
Obecne trendy wskazują na to, że nieustannie rozwijająca się międzynarodowa branża hotelarska i turystyczna, w kolejnej dekadzie utrzyma swoją pozycję jako największy na świecie sektor ekonomiczny. Aby odnieść sukces na tej ekscytującej ścieżce kariery, kandydaci i kandydatki muszą charakteryzować się nie tylko wiedzą i zapałem, ale również znakomitym przygotowaniem praktycznym — którym szwajcarski Hotel and Tourist Management Institute (HTMi) zajmuje się od ponad 20 lat.
 
Współpracując z międzynarodową siecią placówek edukacyjnych, organizacji i biznesów, HTMi sukcesywnie szkoli ambitnych młodych ludzi na stanowiska menedżerskie w branży hotelarskiej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonale zaprojektowanym programom edukacyjnym, HTMi zajmuje według Global QS University Ranking pierwsze miejsce w Szwajcarii i 4 w Europie.
 
Szkoła dzieli się na 5 wydziałów: The School of International Hotel and Tourism Management, The International Hospitality Research Centre, The International Centre for Events Management Training, The Centre for Career Management, oraz The Centre for Culinary Management. Każdy z wydziałów posiada własne centrum edukacyjne — mieszczą się one w dwóch hotelach, które wyposażone są w najnowocześniejsze sale wykładowe, centra treningowe, centra sportowe, miejsca do relaksu, oraz zakwaterowanie.
 
Celem oferowanych programów edukacyjnych jest połączenie teorii z praktyką i zapewnienie nauczania, które spełnia wymogi obecnego rynku pracy, nic więc dziwnego, że każdego roku przybywają tu setki studentów i studentek z ponad 40 krajów świata. Poza szwajcarską precyzją, w HTMi liczy się przede wszystkim różnorodność i inspiracja.
 
 
Dostępne programy i ich specyfikacje:
Studia licencjackie International Hospitality Management (4 lata, lub 3 lata w trybie przyspieszonym)
 
Studia licencjackie “Career Advancement” (4 lata):
- International Hospitality Business Management
- International Hospitality and Tourism Management
- International Hospitality and Events Management
- International Hospitality Marketing Management
- International Hospitality and Human Resources Management
 
Studia licencjackie International Culinary Arts (2 lata)
 
Studia magisterskie Masters (MSc) in Hospitality and Tourism Management & MBA in Hospitality Management (2 lata, lub 1 rok w trybie przyspieszonym)
 
Studia magisterskie (1 rok)
- MBA Hospitality Management
- International Events and Hospitality Management
 

Każdy z kierunków zawiera 20 tygodni nauki teoretycznej oraz 20-24 tygodnie stażu lub praktyk rocznie. Istnieje możliwość zmiany finalnej specjalizacji podczas trwania studiów. Język przewodni programów to język angielski. 

Video

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Kampus HTMi znajduje się w mieście Soerenberg — w regionie Canton Luzern, w samym sercu znanej na całym świecie biosfery UNESCO. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów środkowej Szwajcarii i znajduje się zaledwie 40 minut od popularnego wśród turystów Luzern City. Studenci i studentki HTMi mieszkają i uczą się na terenie dwóch tradycyjnych szwajcarskich hoteli, na terenie których znajdziemy pełne wyposażenie oraz najnowocześniejsze udogodnienia. Pełne zanurzenie w środowisku branży hotelarskiej pozytywnie wpływa na zdobywane w trakcie studiów umiejętności i kwalifikacje. Dodatkowo, Soerenberg znany jest z prężnie rozwijającej się tutaj ekoturystyki — studenci i studentki uczą się więc harmonijnego połączenia hotelarstwa i turyzmu z ochroną środowiska naturalnego.
 
Na terenie zakwaterowania studenci i studentki mają dostęp do WiFi, restauracji, centrum sportowego (korty tenisowe, basen, boiska i sprzęt do koszykówki, siłownia, stok narciarski, pola do golfa, ping pong, billiard), SPA, oraz ogólnodostępnych pobliskich atrakcji na świeżym powietrzu (ścieżki rowerowe, malownicze miejsca na spacery lub jogging, czy górskie szlaki turystyczne). 
 
Nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych i towarzyskich; w programie m.in. Mr. and Miss HTMi Event, a Wedding, Party Nights, Cultural Evenings i nie tylko.
 
Pełne wyżywienie - 2500 CHF / 20 tygodni
Zakwaterowanie - od 2500 CHF / 20 tygodni
 
Proces aplikacji i wymagania wstępne:
Studia licencjackie:
Szkoła wymaga dyplomu ukończenia szkoły średniej oraz potwierdzenia znajomości języka angielskiego w postaci rozmowy wstępnej, testu wewnętrznego, lub egzaminów IELTS z wynikiem 5 - 5.5 (w zależności od wybranego kierunku). Potwierdzenie szczerego zainteresowania branżą turystyczną jest dodatkowym atutem.
 
Studia magisterskie:

Szkoła wymaga dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub conajmniej dwuletniego doświadczenia w branży turystycznej i odpowiednich kwalifikacji akademickich. Niezbędne jest także potwierdzenie znajomości języka angielskiego w postaci rozmowy wstępnej, testu wewnętrznego, lub egzaminów IELTS z wynikiem 5.5. 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry