Simmons University

Lokalizacja

Rok założenia: 1899
Lokalizacja: Boston
Liczba kampusów: 2
Liczba studentów: 4500

Miasto
Boston to stolica Massachusetts, jedno z najstarszych i najbogatszych miast w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się tam wiele prężnie rozwijających się centrów badań naukowych. Miasto znane jest z instytucji edukacyjnych, w tym Uniwersytetu Harvarda i Massachusetts Institute of Technology (MIT). To czyni miasto światowym liderem w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Każdego roku do Bostonu przyjeżdża około 250 tys. studentów.

Uniwersytet
Uczelnia została założona w 1899 roku na polecenie Johna Simmonsa, zamożnego producenta odzieży z Bostonu. Simmons założył (wówczas) college, gdyż wierzył, że kobiety powinny żyć niezależnie, otrzymywać wykształcenie, by następnie móc wstępować na rynek pracy. Uniwersytet znany jest z idei równości, miłości do wolności i szacunku dla wszystkich członków społeczeństwa.
Kierunki licencjackie skierowane są do kobiet, ale magisterskie są już otwarte dla kandydatów obu płci. 20% kobiet w Kongresie USA i 33% kobiet na liście Fortune 1000 to absolwentki tego uniwersytetu.
Kampus i znajduje się w dzielnicy Longwood w pobliżu muzeów, galerii sztuki i centrum kulturalnego Bostonu.  Składa się on obecnie z pięciu budynków. Akademiki znajdują się jedną przecznicę od głównego kampusu. Znajduje się tam 13 budynków, w tym duża jadalnia, centrum medyczne, duże centrum fitness, audytoria i kilka innych obiektów. Dojazd metrem z akademików do centrum miasta zajmuje zaledwie 25 minut. W wolnym czasie uczelnia oferuje zajęcia w ramach ponad 80 klubów zainteresowań.
 

Video

Rankingi
- nr 6 wśród amerykańskich kobiecych uczelni,
- pozycja 355. na 1767 amerykańskich uniwersytetów (2021 US University Ranking),
- nr 133 w rankingu najlepszych uczelni wg US News & World Report 2021,
- nr 80 w USA w rankingu mobilności społecznej,
- nr 31 pod względem stosunku ceny do jakości.

Kierunki studiów
Simmons University oferuje kierunki w dziedzinach sztuki, malarstwa i projektowania, matematyki, biznesu i finansów, muzyki i sztuk scenicznych, informatyki, opieki zdrowotnej, inżynierii, nauk ścisłych, środowiska i rolnictwa, nauk społecznych i humanistycznych, marketingu i mediów.  Uczelnia stawia na rozwój umiejętności interpersonalnych, a programy poszczególnych przedmiotów projektowane są z naciskiem na rozwój umiejętności przywódczych, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów czy analizy danych.
W ramach kierunku technicznego możliwe jest uzyskanie podwójnego dyplomu – licencjata nauk ścisłych (BSc) z Simmons University oraz licencjata inżyniera (BSE) z Columbia University w Nowym Jorku.  Studenci kierunku spędzają pierwsze trzy lata w Simmons University, specjalizując się w obszarach, które pokrywają się z wymaganiami wstępnymi na Columbia University, takimi jak chemia, fizyka, matematyka lub biologia. Kolejne dwa lata programu odbywają się na Uniwersytecie Columbia, gdzie studenci wybierają jeden z technicznych kierunków studiów, takich jak inżynieria biomedyczna, inżynieria chemiczna, elektrotechnika, inżynieria mechaniczna itp.

Wstępne kryteria przyjęcia, stypendia
•    GPA 3.0 + TOEFL 89/IELTS 6.5/Duolingo 105/PTE 60
•    dwa listy referencyjne
•    list motywacyjny

Stypendia są dostępne dla studentów szczególnie uzdolnionych i pokrywając 50% czesnego za program licencjacki: łącznie 80 tys. USD na okres czterech lat. O stypendia mogą ubiegać się studenci zagraniczni z wysokimi wynikami w nauce, bez uprzedzeń narodowych czy religijnych, ciekawi świata, z potencjałem przywódczym. Konieczne jest opisanie swojego zainteresowania rolą kobiet na stanowiskach przywódczych w jeden z następujących sposobów: nagranie filmu, napisanie eseju lub przygotowanie wywiadu.

Terminy składania dokumentów na rok akademicki 2022/2023:
- 01.12.2021 na nabór wiosenny (początek nauki: 18.01.2022),
- 06.07.2022 na nabór jesienny (początek nauki: 31.08.2022).

Czesne
Studia licencjackie – $41872 (dla osób otrzymujących stypendium: $20936) rocznie
Zakwaterowanie i wyżywienie w akademiku (obowiązkowe tylko na pierwszym roku) – $15892 rocznie
Depozyt – $1500.
 

do góry