Contra Costa Community College District

Lokalizacja

Szkoły Contra Costa Community College w rejonie zatoki San Francisco (Contra Costa College, Diablo Valley College i Los Medanos College) oferują jedną z najbardziej przystępnych cenowo opcji dostania się na najbardziej prestiżowe uniwersytety w USA. Każdego roku ponad 300 zagranicznych studentów jest przyjmowanych do 4-letnich college’y, większość z nich do  Diablo Valley College, UC Berkeley i UC Davis!

Szkoła

Program 2 + 2 - Oprócz korzystniejszego rocznego czesnego w porównaniu z amerykańskimi uniwersytetami zaletą amerykańskiego college'u jest to, że studenci mogą uczyć się w mniejszych grupach (średnia liczba to 24) niż na uniwersytetach. Poza tym zdecydowanie łatwiej studentom międzynarodowym dostać się na początek do college’u, a potem transferować na uniwersytet. Z tego powodu bardzo popularne są tak zwane programy 2+2: studenci spędzają 2 lata w college'u, a następnie przenoszą się na uniwersytet, gdzie kontynuują naukę na trzecim roku.

Transfer do najlepszych uczelni
Studenci Contra Costa Colleges są przyjmowani na najlepsze uniwersytety w Kalifornii, ale istnieje również możliwość przeniesienia się na University of Westminster w Londynie po dwóch latach nauki. To wyjątkowa okazja, ponieważ daje studentom wszystko, co najlepsze: Kalifornię, doświadczenie akademickie i kulturalne nie tylko w USA, ale także w Wielkiej Brytanii! University of Westminster chętnie wita studentów przenoszących się z Diablo Valley College w dziedzinie polityki i stosunków międzynarodowych, polityki, stosunków międzynarodowych, stosunków międzynarodowych i rozwoju, mediów cyfrowych i dziennikarstwa, biznesu międzynarodowego.

Ponadto po dwóch latach nauki w college'u, ale przed ukończeniem studiów uniwersyteckich, możliwe jest odbycie tzw. OPT, czyli praktyk w USA, co oznacza jeden rok płatnej pracy.

Wyposażenie szkół
Każda szkoła oferuje bezpieczne środowisko nauki i szeroki zakres usług dla studentów zagranicznych, takich jak asysta w rekrutacji, doradztwo imigracyjne, doradztwo w zakresie studiów. Studenci zagraniczni mogą dołączyć do ponad 130 organizacji studenckich i wybierać spośród wielu opcji zakwaterowania - rodzin goszczących oraz prywatnych lub dzielonych mieszkań w odległości spaceru od każdego kampusu.

Program zajęć

Studenci mogą wybierać spośród ponad 125 różnych programów i uczestniczyć w różnych zajęciach pozalekcyjnych.

Do wyboru m.in.:
• Biznes
• Informatyka
• Psychologia
• Biologia
• Inżynieria

Terminy składania wniosków

semestr jesienny:
Diablo Valley College: 1 czerwca
Contra Costa College, Los Medanos College: 1 lipca

Semestr wiosenny:
Diablo Valley College: 1 listopada
Contra Costa College, Los Medanos College: 1 grudnia

 

Video

Warunki przyjęć
• Nie jest wymagany egzamin SAT ani ACT!
• Świadectwo ukończenia szkoły (z 5 przedmiotów, z oceną minimum 3, jednym z przedmiotów musi być język angielski)
• Certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego (TOEFL 61, IELTS 5.5, Cambridge 160, itp.)
• opłata rejestracyjna: 50 USD

 

Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!

do góry