The English Language Centre Bristol

Lokalizacja

Bristol to miasto leżące w południowo – zachodniej części Wielkiej Brytanii, przy ujściu rzeki Avon, największe w tej części kraju (zaraz po Londynie), z liczbą mieszkańców przekraczającą 500 tysięcy ludzi. Chętnie odwiedzany przez turystów z różnych części świata i uznany za najlepsze miasto do życia w UK. Powodów ku temu jest wiele – m.in rosnąca świadomość ekologiczna, wysoka jakość wody i duża ilość przestrzeni zielonych. Ponadto, klimat jest jednym z najprzyjemniejszych! Prężnie rozwija się tu sztuka, dzięki czemu galerie i sceny muzyczne pełne są młodych ludzi z ich fantastycznymi pomysłami i pasjami. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem jest Clifton Suspension Bridge, czyli wiszący most nad rzeką Avon. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie z tego mostu po raz pierwszy skakano na bungee.

Bristol to również miasto festiwali. Jeden z najsłynniejszych, Międzynarodowy Festiwal Balonowy (Bristol International Balloon Fiesta), odbywa się co roku na początku sierpnia. Nad Bristolem unosi się wówczas 150 balonów z wielu krajów, wśród nich balony uformowane w niecodzienne kształty, takie jak wózek Tesco, latający spodek z USA czy ptak kiwi z Nowej Zelandii. Impreza gromadzi 500 tys. widzów, towarzyszy jej ponad 250 stoisk i namiotów z atrakcjami dla młodszych i starszych gości.
 

Szkoła

Szkoła została założona w 1969 roku i akredytowana jest przez British Council do uczenia języka angielskiego jako języka obcego.
Mieści się w dwóch zabytkowych budynkach, w pobliżu uniwersytetu - w jednym z najpiękniejszych miejsc historycznej części miasta.
The English Language Centre w Bristolu cieszy się nienaganną reputacją - to dzięki wysokiemu poziomowi nauczania i zakwaterowania uczniów oraz umożliwieniu studentom z całego świata komunikacji z native-speakerami. Odbywa się to nie tylko podczas lekcji, ale również dzięki udziałowi w organizacjach studenckich.

Szkoła podkreśla, że student jest tu zawsze na pierwszym miejscu i takie podejście mają nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły.

Usługi

Szkoła zaprojektowana została dla ambitnych uczniów, z poważnym podejściem do nauki. Małe klasy z nowoczesnym wyposażeniem - sprzęt wideo, dwie sale komputerowe, biblioteki i dwa ośrodki samokształcenia. Ponadto, znajdziemy tu laboratorium językowe, pozwalające na najefektywniejszą komunikację z nauczycielami zawsze gotowymi na spotkanie, choćby na szkolnym korytarzu. Wszyscy nauczyciele to rodzimi użytkownicy języka angielskiego z bogatym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Szkoła słynie z indywidualnego podejścia do każdego ucznia.

Video

Program nauczania 

Pierwszego dnia w szkole uczniowie podchodzą do pisemnego i ustnego testu, w celu przydzielenia ich do grupy odpowiadającej ich poziomowi języka angielskiego. Szkoła oferuje 6 poziomów nauczania - od podstawowego do zaawansowanego. Każdemu poziomowi odpowiada kilka grup. Lekcje odbywają się każdego dnia rano oraz popołudniami, przez cztery dni w tygodniu.

Szablonowy dzień w szkole rozpoczyna się od ćwiczeń z gramatyki, dzięki którym uczniowie doskonalą umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania. Również praca nad poprawną wymową realizowana jest systematycznie, zarówno w klasach jak i w laboratorium językowym. Na wielu lekcjach nauczyciele posługują się nagraniami wideo. Podczas zajęć popołudniowych, szczególny nacisk kładziony jest na pracę nad indywidualnymi problemami językowymi każdego ucznia lub przygotowanie do egzaminów. Lekcje prowadzone są z użyciem najnowszych podręczników oraz dodatkowych materiałów przygotowanych przez nauczyciela, są one starannie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Po zakończeniu zajęć, uczniowie mają możliwość doskonalenia umiejętności językowych w laboratorium językowym lub sali komputerowe. Mogą tam otrzymać dodatkową konsultację i doradztwo w kwestiach, które ich interesują.
 

Koszt jest podany w funtach brytyjskich (GBP).

Gwarantujemy, że rezerwując kurs na naszej stronie internetowej koszt wybranego kursu nie przekroczy oficjalnej ceny publikowanej w cenniku szkoły (Internet, katalogi).

Zapoznaj się ze szczegółami programu, klikając na link z nazwą kursu.
Wybierz interesujący dla siebie kurs i wskaż ilość tygodni. W polu CENA wskazana jest cena za tydzień nauki (2020 r.). W przypadku kursów o określonej liczbie tygodni podany jest całkowity koszt kursu, dlatego w polu „tydzień” należy podać liczbę 1 (ilość kursów).
 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Kurs General English (28 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Obejmuje gramatykę, wymowę, słyszalną percepcję, mówienie, czytanie i pisanie. Jeśli twój poziom zaawansowania jest wyższy, możesz wybierać spośród następujących programów: angielski biznesowy, umiejętności uczenia się, literatura, brytyjskie życie i kultura, dyskusje, które odbywają się dwa razy w tygodniu po południu. Kurs obejmuje  2 lekcje w klubie konwersacyjnym (opcjonalnie) i 4 godziny samodzielnej pracy w Study Centre (opcjonalnie).
 
Minimalny wiek: 16 lat
Poziom językowy: od elementarnego
Liczba osób w grupie: 10, maksymalnie 12
Czas trwania kursu: min. 2 tygodnie
Liczba zajęć w tygodniu: 28 zajęć x 45 min. (21 godzin)
Rozpoczęcie kursu: poniedziałki

295.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Kurs przygotowujący do egzaminu Cambridge (28 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Szkoła oferuje przygotowanie do kilku egzaminów - Certificate of Proficiency (CPE), Certificate of Advanced English (CAE), First Certificate (FCE) i Preliminary English Test (PET). Kurs obejmuje również 2 lekcje w klubie konwersacyjnym (opcjonalnie) i 4 godziny samodzielnej nauki w Study Centre (opcjonalnie).

Minimalny wiek: 16 lat
Liczba osób w grupie: 10, maksymalnie 12
Czas trwania kursu: min. 4 tygodnie
Liczba zajęć w tygodniu: 28 zajęć х 45 min. (21 godzin)
Rozpoczęcie kursu: w ustalonych terminach

295.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Kurs przygotowujący do IELTS (28 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Minimalny wiek: 16 lat
Poziom językowy: od średnio zaawansowanego
Liczba osób w grupie: 10, maksymalnie 12
Czas trwania kursu: min. 4 tygodnie
Liczba zajęć w tygodniu: 28 zajęć x 45 min. (21 godzin)
Rozpoczęcie kursu: poniedziałki
Egzamin IELTS - co miesiąc

295.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Suplement za kurs w okresie letnim (15/06 - 14/08 )
15.00

Zakwaterowanie

Większość uczniów wybiera zakwaterowanie u lokalnych rodzin, dzięki czemu mają okazję dotarcia na lekcje pieszo. Rodziny zgłaszające się do  szkoły, są zawsze dokładnie sprawdzane i weryfikowane przed przyjęciem. Większość rodzin współpracuje z English Language Centre w Bristolu od lat. Uczniowie dostają swoje własne (jednoosobowe) pokoje. śniadania i kolacje są zapewnione.

 

Do wyboru jest tez kilka innych opcji zakwaterowania bez posiłków, m.in. zakwaterowanie w domu studenckim, gdzie w jednym domu mieszkają studenci z różnych stron świata, a każdy z nich ma własny pokój.

 

Szkoła oferuje także zakwaterowanie rezydencji studenckiej Goldney Hall dla osób powyżej 18 lat - letnim hotelu Uniwersytetu w Bristol. Akademik położony jest ok. 10-15 minut pieszo od szkoły. Pokoje z dzieloną łazienką, bez wyżywienia.

 

Szkoła jako jedna z niewielu oferuje również zakwaterowanie w szkolnym akademiku osobom, który nie ukończyły jeszcze 18 lat - osoby te mogą zamieszkać w szkolnym akademiku o nazwie Unite House (dostępny 6/07 -18/08/2019). Akademik położony jest pięć minut od centrum i ok. 20 minut na piechotę od szkoły lub 10 minut autobusem. Wszystkie pokoje mają łazienkę. Jest to opcja zakwaterowania bez wyżywienia.

 


Wybierz rodzaj zakwaterowania, które Cię interesuje i podaj docelowy czas pobytu. W polu “PRICE” pojawi się cena za jeden tydzień.

 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Zakwaterowanie w lokalnej rodziny goszczącej (pokój jednoosobowy, śniadanie i kolacja)

Obowiązkiem rodziny jest zapewnienie studentowi zakwaterowania i posiłków. Wymóg szkoły polega na tym, że uczniowie z tym samym językiem ojczystym nie powinni mieszkać w tym samym czasie w jednej rodzinie.

Suplement za specjalną dietę - 20 GBP / tydzień

180.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Akademik (dla pełnoletnich, posiłki nie są uwzględnione) 05/07 – 22/08

Rezydencja Goldney Hall znajduje się 10-15 minut spacerem od szkoły. Ma 9 apartamentów. Każdy apartament posiada 8 pokoi jednoosobowych, wspólnie wyposażoną kuchnię, salon z telewizorem, 2 prysznice, 1 łazienkę i 2 toalety. Każdy pokój ma umywalkę, łóżko, stół, krzesło, szafę. W akademiku znajduje się również pralnia, czytelnia, bezpłatny dostęp do Internetu i piękny ogród z kortami tenisowymi.
- Minimalny wiek - 18 lat.
- Po godzinie 23.00 okres ciszy nocnej
- Pokoje sprzątane są raz w tygodniu.
- Uczeń musi mieć własne ręczniki (pościel jest zapewniona).

185.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , GBP
Zakwaterowanie w pokoju w domu studenckim dzielonym innymi studentami (dla pełnoletnich, posiłki nie są uwzględnione)

150 GBP - kwota depozytu; zwracany po opuszczeniu mieszkania/dom; samodzielny pokój, łazienka wspólna.

185.00

Transfer

Najprostszy sposób połączenia z londyńskich lotnisk do Bristolu to autobus. Możesz już teraz zarezerwować na niego bilet na stronie internetowej przewoźnika - National Express: www.nationalexpress.com/airport.
Jako najlepszy sposób na dotarcie ze stacji autobusowej w Bristolu do miejsca zakwaterowania sugerujemy zamówienie taksówki.
Na specjalnie żądanie, nasza szkoła może zorganizować prywatny transport z lotniska. W takim przypadku, jeden z naszych pracowników będzie czekał na Ciebie przy wyjściu ze strefy celnej. Z łatwością rozpoznasz go po znaku z logo naszej szkoły trzymanym w rękach.

 
Tytuł
Ilość
Cena , GBP
Prywatny transport z portu lotniczego Bristol (w jedną stronę)
50.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , GBP
Prywatny transport z portu lotniczego Heathrow (w jedną stronę)
220.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , GBP
Prywatny transport z portu lotniczego Gatwick (w jedną stronę)
260.00

Program pozalekcyjny

Jeśli jesteś fanem aktywnego wypoczynku, w szkole The English Language Centre Bristol będziesz mieć mnóstwo możliwości. Spędzając czas z  nowymi przyjaciółmi, nauczysz się wiele o innych kulturach, doskonaląc przy tym zdolności komunikacyjne w obcym języku.
Nauczyciele pomogą Ci zorganizować następujące zajęcia: wycieczki do innych miast (Londyn, Oxford, Bath, Salisbury czy Stratford-Upon-Avon), zajęcia sportowe (kręgle, siatkówka, tenis, badminton, piłka nożna), wyjścia do teatru, kina, na balet czy też koncerty.
Dzięki przyjaznej atmosferze panującej w naszej szkole, wielu uczniów zawiera tutaj znajomości na całe życie. Program studencki oferuje także darmowy  dostęp do takich miejsc jak baseny czy zniżki w restauracjach. Większość oferowanych zajęć jest bezpłatna, jednak za część trzeba dopłacić.

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , GBP
Materiały szkolne
50.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , GBP
Opłata rejestracyjna pobierana przez szkołę
50.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , GBP
Opłata agencyjna - nie jest pobierana i wynosi 0 GBP
55.00

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry