Taunton School International

Lokalizacja

Taunton, hrabstwo Somerset, ok. 2 godziny od Londynu.


Szkoła
Taunton International Study Centre to klasyczna angielska szkoła z internatem założona w 1847 roku. Szkoła znajduje się w małej miejscowości Taunton w południowo - zachodniej Anglii w Somerset. TISC w głównej mierze zajmuje się przygotowaniem międzynarodowych uczniów do dalszej edukacji w systemie angielskim. Dzieci i młodzież uczą się tu zarówno języka, jak i innych wybranych dyscyplin akademickich w ramach brytyjskiego programu edukacyjnego. W ciągu roku wszyscy uczniowie zdają międzynarodowy certyfikat znajomości języka angielskiego. Szkoła Taunton to szkoła, w której pielęgnowane są stare tradycje, ale stosowane są nowoczesne metody nauczania.
Na terenie kampusu znajdują się historyczne budynki, jak również te nowoczesne, w których mieszczą się 2 baseny, centrum fitness, sala teatralna, duża biblioteka, pracownie artystyczne i pracownie komputerowe.

Taunton International Study Centre to:
małe klasy (maksymalnie 10 uczniów)
32 lekcje tygodniowo + zadania domowe pod nadzorem nauczyciela
wykwalifikowani nauczyciele z doświadczeniem w pracy z zagranicznymi uczniami
początkowy wymagany poziom znajomości języka angielskiego - elementary
uczniowie w wieku 13-17 lat

Program GCSE / Roczny intensywny GCSE / Pre-IB
GCSE to program brytyjskiej edukacji podstawowej, który uczniowie kończą egzaminami mając 16 lat. Osoby pragnące kontynuować naukę w ramach programów A-Level lub IB muszą zdać 5 egzaminów GCSE na ocenę co najmniej C.
Uczniowie międzynarodowi TISC mogą wybrać roczny intensywny program GCSE, podczas którego przygotowują się do 5-7 egzaminów przedmiotowych. Przedmioty obowiązkowe: angielski, matematyka, język angielski. Przedmioty do wyboru: fizyka, chemia, biologia, nauki przyrodnicze, geografia, informatyka, biznes, sztuka, psychologia, francuski, wychowanie fizyczne, religia.

Zajęcia dodatkowe

TISC zajmuje się kompleksowym kształceniem, dlatego oferuje członkostwo w różnych klubach i kołach zainteresowań. Kluby radiowe i szachowe, klub dyskusyjny, wspólne odrabianie prac domowych, fotografia, wykonywanie biżuterii, koszykówka, klub pływacki i inne. Dodatkowo można brać udział w następujących zajeciach: badminton, tenis, szermierka, aerobik, joga, golf, jazda konna, karate. Szkoła zapewnia doskonałe warunki do ćwiczenia gry na instrumentach, tańca i zajęć teatralnych. W weekendy i święta organizowane są różne imprezy tematyczne i wycieczki.

MUNDURKI

Uczniowie muszą nosić mundurek szkolny, który można zakupić w szkole na początku roku (250-280 GBP).
 
Opłata za naukę w roku szkolnym 2019/2020
Klasy 7-8 - 10 520 GBP za trymestr
Klasy 9-10 - 12.185 GBP za trymestr
Jeden rok GCSE (11 klasa) - 13,995 GBP za trymestr
Depozyt - 3000 GBP (UE)
Opłata rejestracyjna wynosi 150 GBP

do góry