Humboldt Lindenberg (13-17 lat)

Lokalizacja

Lindenberg im Allgäu to niewielka (ok. 11 tys. mieszkańców) miejscowość wypoczynkowa położona u podnóża Alp, niedaleko znanego, malowniczego Jeziora Bodeńskiego oraz granicy z Austrią. Wiele osób przyjeżdża tu na wypoczynek, zarówno aktywny (możliwość uprawiania wielu sportów o różnych porach roku), jak bardziej rekreacyjny: w okolicy znajdują się kina, sale taneczne, kawiarnie i sklepy. Najbliższe lotniska międzynarodowe znajdują się w Monachium i w Zurychu.

Szkoła

Szkoła posiada duży kampus, który znajduje się z dala od ruchu ulicznego, na terenie parku, 10 minut od centrum miasta. Z okien większości sal lekcyjnych rozpościera się wspaniały widok na Alpy. Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne sale lekcyjne, siłownię, boiska sportowe, ściankę wspinaczkową, saunę, basen, pole do minigolfa, salę filmową czy salę gier. Dniem przyjazdu na obóz jest niedziela a wyjazdu sobota.

Program zajęć

Nazwa kursu - Intensive German 30
Kurs intensywny – 30 lekcji tygodniowo (jedna lekcja = 45 minut)
Wiek: 13-17 lat
Czas trwania: min. 2 tygodnie
Klasy: grupy międzynarodowe, średnio 11 osób w grupie
Poziomy: A1-C2 (poziom A1 dostępny w wybranych tygodniach)
Start kursu: kurs można rozpocząć w każdą niedzielę przez cały rok

Szkoła przywiązuje dużą wagę do rozwoju i doskonalenia umiejętności językowych uczniów, a także umiejętności wyrażania przez nich swojego punktu widzenia. Celem kursu jest przygotowanie ucznia do nauki w niemieckim systemie nauczania albo do zdecydowanej poprawy wyników szkolnych na lekcjach niemieckiego w kraju pochodzenia uczniów. Na kurs składa się 30 lekcji w tygodniu (1 lekcja trwa 45 minut), podczas których intensywnie ćwiczone są wszystkie umiejętności językowe, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Na początku kursu przeprowadzany jest test poziomujący, na podstawie którego formowane są grupy. W każdej z nich uczy się średnio 11 osób o podobnej znajomości języka niemieckiego.

Video

Program pozalekcyjny i wycieczki
Każdego dnia uczniom proponowane są różnego rodzaju aktywności sportowe (badminton, koszykówka, bilard, wspinaczka, taniec, rowery górskie, siatkówka, itp.) lub kreatywne i integracyjne (sztuka, warsztaty artystyczne, teatr, gra na pianinie, grille, zabawy integracyjne). Uczniowie mają również czas wolny, podczas którego mogą korzystać i z innych opcji wypoczynku na kampusie. W każdą sobotę szkoła organizuje całodniowe wycieczki do różnorodnych atrakcji turystycznych, takich jak Monachium, Stuttgart, Augsburg, Konstancja czy górskie wycieczki po Alpach.

Zakwaterowanie
Uczniowie mają dwie opcje zakwaterowania. Pierwszą z nich jest pokój w szkolnym akademiku, co jest ciekawą możliwością dla tych, którzy chcą doświadczyć, czym jest nauka w szkole z internatem. Zakwaterowanie ma miejsce w nowoczesnych dwuosobowych pokojach z łazienkami. Dostępne są również pokoje jedno-, trzy- lub czteroosobowe. Z okien każdego z nich podziwiać można panoramę Alp lub pobliskich lasów. Przydzielanie pokojów odbywa się na podstawie poziomu języka niemieckiego, wieku oraz narodowości, tak by nauka komunikowania się po niemiecku odbywała się również poza lekcjami. Uczniowie otrzymują trzy posiłki dziennie, na terenie internatu znajduje się darmowa pralnia. Kadra nauczycielska i wychowawcy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów przez całą dobę.

Drugą opcją jest zakwaterowanie u rodzin goszczących (opcja dostępna jedynie w lipcu i sierpniu), w pokojach jedno- lub dwuosobowych (przydzielanie ma miejsce na takich samych zasadach jak w internacie). Śniadanie uczniowie mają zapewnione u rodziny goszczącej, resztę posiłków już na terenie szkoły w szkolnej jadalni. Szkoła starannie wybiera rodziny goszczące, co gwarantuje uczniom dobre warunki mieszkaniowe oraz miłą atmosferę sprzyjającą nauce języka niemieckiego w warunkach innych niż szkolne. Większość rodzin mieszka około 10-20 minut piechotą od budynku szkoły.

Terminy 2023
22 maja; 29 maja; 5 czerwca; 12 czerwca; 19 czerwca; 26 czerwca; 3 lipca; 10 lipca; 17 lipca; 24 lipca; 31 lipca; 7 sierpnia; 14 sierpnia; 21 sierpnia; 4 września; 11 września; 25 września; 9 października; 16 października; 30 pażdizernika; 13 listopada; 20 listopada; 4 grudnia; 18 grudnia; 25 grudnia

Cena obejmuje:
•    Lekcje j. niemieckiego – 30 lekcji/tydz. w grupie międzynarodowej
•    Zakwaterowanie w szkolnym akademiku na kampusie
•    Pełne wyżywienie
•    Program zajęć pozalekcyjnych
•    Program wycieczek

Aby skalkulować ostateczną cenę w wybranym przez siebie terminie zapraszamy do kontaktu na adres mailowy: info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22.

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs intensywny (13-17 lat, 30 lekcji tygodniowo) - 1 tydzień

Uczniowie mieszkają w pokojach 1-2 osobowych oraz 3-4, wiele pokoi ma widok na Alpy a większość z nich posiada własną łazienkę. Posiłki - 5 ray dziennie.

1,280.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Summer Surcharge (11.06 - 19.08) - 1 tydzień
50.00

Transfer

Transfery lotniskowe na życzenie płatne dodatkowo – Monachium 300€, Zurych 240€ (w dwie strony).

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Transfer w obie strony (Zurych)
280.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Transfer w obie strony (Monachium)
340.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata agencyjna - nie jest pobierana i wynosi 0 EUR
65.00

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry