Humboldt Bad Schussenried (14-17 lat)

Lokalizacja

Bad Schussenried to historyczne miasteczko o populacji liczącej około 8500 mieszkańców. Mieści się pośród malowniczych wzgórz między Jeziorem Bodeńskim i rzekami Dunaj oraz Iller. Do miejscowości można dostać z lotnisk w Monachium oraz Zurychu.

Szkoła

Budynki szkoły znajdują się około pięciu minut piechotą od centrum miasteczka i tworzą nowoczesny kompleks mieszczący się między parkiem a przestrzenią rekreacyjną. Szkoła może ugościć nawet 300 uczniów, co czyni ją największą szkołą z internatem w Niemczech, gdzie można uczyć się niemieckiego jako języka obcego. Akademik, jak i wszystkie inne obiekty rekreacyjno-sportowe, znajdują się na terenie jednego kampusu.

Program zajęć

Intensive German 30
Szkoła przywiązuje dużą wagę do rozwoju i doskonalenia umiejętności językowych uczniów, a także umiejętności wyrażania przez nich swojego punktu widzenia. Celem kursu jest przygotowanie ucznia do nauki w niemieckim systemie nauczania albo do zdecydowanej poprawy wyników szkolnych na lekcjach niemieckiego w kraju danego ucznia. Na kurs składa się 30 45-minutowych lekcji, podczas których intensywnie ćwiczone są wszystkie umiejętności językowe, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Na początku kursu przeprowadzany jest test poziomujący, na podstawie którego formowane są grupy. W każdej z nich uczy się średnio 10 osób.

Kurs intensywny: 14–17 lat, 30 lekcji tygodniowo (jedna lekcja = 45 minut)
Czas trwania: min. 2 tygodnie
Poziomy: A1-C2 (poziom A1 dostępny w wybranych tygodniach)
Rozpoczęcie kursu: kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek przez cały rok

Video

Program pozalekcyjny
Każdego dnia uczniom proponowane są różnego rodzaju aktywności sportowe (pływanie, wspinaczka, tenis, rowery górskie, sport wodne) lub niesportowe (sauna, warsztaty artystyczne, dyskoteki, gra na pianinie). W każdą sobotę szkoła organizuje całodniowe (a we środy – półdniowe) wycieczki do pobliskich atrakcji turystycznych (np. wycieczka górska w Alpy, słynny zamek Neuschwanstein) oraz innych miast, takich jak np. Augsburg, Konstancja, Szafuza czy Monachium.

Zakwaterowanie
Uczniowie zakwaterowani są w szkolnym akademiku, co daje szansę przekonać się, czym jest nauka w szkole z internatem. Zakwaterowanie ma miejsce w dwuosobowych pokojach z łazienkami i balkonami. Przydzielanie pokojów odbywa się na podstawie poziomu języka niemieckiego, wieku oraz różnorodności języków ojczystych, tak by nauka komunikowania się po niemiecku odbywała się również poza lekcjami. Uczniowie otrzymują trzy posiłki dziennie, na terenie akademika znajduje się darmowa pralnia. Kadra nauczycielska i wychowawcy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów przez całą dobę.

Cena 2022
2250 EUR za kurs dwutygodniowy (w cenie lekcje, materiały dydaktyczne, zakwaterowanie i wyżywienie, opieka 24/h, program zajęć dodatkowych oraz wycieczki, usługa pralni, certyfikat ukończenia kursu, dodatkowa opłata sezonowa 45 EUR/tydzień obowiązująca w miesiącach letnich).
 

Za dodatkową opłatą możliwość wykupienia transferu lotniskowego:
Monachium (MUC) - jedna strona:150 €; w dwie strony: 300 €
Zurych (ZRH) - jedna strona:120 €; w dwie strony: 240 €
Friedrichshafen (FDH) - jedna strona: 55 €; w dwie strony: 110 €
Memmingen (FMM) - jedna strona:55 €; w dwie strony: 110 €

  * Transfer ze stacji kolejowej Bad Schussenried - bezpłatny

 

W celu kalkulacji ostatecznej ceny za wyjazd językowy, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami edukacyjnymi: info@balticcouncil.pl lub telefonicznie +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry