Humboldt Wiedeń (15–18 lat)

Lokalizacja

Wiedeń to jedno z miast o najwyższej jakości życia na świecie. W atrakcyjny sposób łączy tradycję z nowoczesnością: znajdziemy tu zarówno wspaniałe zabytki architektoniczne, muzea czy urokliwe miejskie pejzaże, jak i regularnie odbywające się wydarzenia kulturalne, sportowe czy gastronomiczne. Lokalizacja stolicy Austrii pozwala też na wizyty w innych znanych nieodległych malowniczych miastach takich jak Budapeszt, Bratysława czy Salzburg.

Szkoła

Na uczniów Instytutu Humboldta w Wiedniu czeka prawdziwa niespodzianka – lekcje nie odbywają się w zwykłym budynku, lecz na statku! 189-metrowy Bertha-von-Suttner-Gymnasium przycumowany jest przy jednej z przystani na Dunaju, mieści w sobie aż 36 sal lekcyjnych. Takie warunki nauki z pewnością sprawią, że kurs będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Program zajęć

Nazwa kursu: Intensive German 30
Kurs intensywny: 30 lekcji tygodniowo (jedna lekcja = 45 minut)
Wiek: 15–18 lat
Czas trwania: 2 lub 4 tygodnie
Grupy: średnio 10 osób
Poziomy: A1-B2 (poziom A1 dostępny tylko w jednym terminie)

Szkoła przywiązuje dużą wagę do rozwoju i doskonalenia umiejętności językowych uczniów, a także umiejętności wyrażania przez nich swojego punktu widzenia. Celem kursu jest przygotowanie ucznia do nauki w niemieckim systemie nauczania albo do zdecydowanej poprawy wyników szkolnych na lekcjach niemieckiego w kraju pochodzenia uczniów. Na kurs składa się 30 lekcji niemieckiego w tygodniu (1 lekcja trwa 45 minut), podczas których intensywnie ćwiczone są wszystkie umiejętności językowe, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Na początku kursu przeprowadzany jest test poziomujący, na podstawie którego formowane są grupy, w każdej z nich uczy się średnio 10 osób.

Program pozalekcyjny
Każdego dnia uczniom proponowane są różnego rodzaju aktywności sportowe (bilard, piłka nożna, pływanie, slackline) lub kreatywne i integracyjne (wycieczki do lunaparku, wycieczki po mieście, piłkarzyki, warsztaty artystyczne). Uczniowie mają również czas wolny, podczas którego mogą korzystać i z innych opcji wypoczynku. W każdą sobotę szkoła organizuje całodniowe wycieczki do różnorodnych atrakcji turystycznych, Kahlenberg, Prater czy pałac Schönbrunn. Dodatkowo w środy organizowane są również półdniowe wycieczki.
 

Zakwaterowanie
Uczniowie zakwaterowani są w nowoczesnym pensjonacie Wien-Brigittenau. Mieści się on w pobliżu centrum Wiednia i malowniczej wyspy Donauinsel, co daje uczniom szansę na korzystanie w pełni z oferty kulturalnej i szansę na poczucie atmosfery miasta, jednocześnie umiejscowienie pensjonatu w cichej okolicy zapewnia uczestnikom komfort i bezpieczeństwo. Wyspa to doskonałe miejsce na wypoczynek czy na uprawianie różnego rodzaju aktywności i sportów. Pensjonat znajduje się w pieszej odległości od statku szkolnego, uczniowie mieszkają w nowoczesnych, klimatyzowanych dwuosobowych pokojach z łazienkami i dostępem do Wi-Fi.

Przydzielanie pokojów odbywa się na podstawie poziomu języka niemieckiego, wieku oraz narodowości, tak by nauka komunikowania się po niemiecku odbywała się również poza lekcjami. Uczniowie otrzymują trzy posiłki dziennie, na terenie internatu znajduje się darmowa pralnia. Kadra nauczycielska i wychowawcy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów przez całą dobę.

Uczestnicy mają zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie i kolacje podawane są w pensjonacie, a lunche – na statku.

Terminy 2022
Kurs można zarezerwować na 2 lub 4 tygodnie w następujących terminach:
3 lipca (kurs dwu- lub czterotygodniowy) lub 17 lipca (kurs dwutygodniowy).

Całkowicie początkujący mogą rozpocząć kurs jedynie 3 lipca.

Cena 2022
2310 EUR – Intensive German 30 (2 tygodnie)

Cena obejmuje:
•    Lekcje j. niemieckiego – 30 lekcji tygodniowo + materiały
•    Zakwaterowanie w pensjonacie
•    Pełne wyżywienie
•    Program zajęć pozalekcyjnych
•    Program wycieczek

Transfery lotniskowe na życzenie płatne dodatkowo – lotnisko w Wiedniu, €40 w jedną stronę.

 

W celu kalkulacji ostatecznej ceny za wyjazd językowy, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami edukacyjnymi: info@balticcouncil.pl lub telefonicznie +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22

do góry