Actilingua (12–17 lat)

Lokalizacja

Wiedeń to nie tylko doskonałe miejsce do nauki języka niemieckiego, ale również fantastyczna okazja do spędzenia wolnego czasu w mieście, które oferuje coś dla każdego: od niezliczonych zabytków z różnych epok, przez tradycje muzyczne czy kulinarne po różnego rodzaju wydarzenia kulturalne czy sportowe odbywające się przez cały rok. W Wiedniu mieszczą się znane na całym świecie tradycyjne opery i teatry, a miasto jest domem również dla bardziej nowoczesnych form ekspresji artystycznej dzięki regularnie odbywających się tam festiwalach i pokazach. Lokalizacja stolicy Austrii pozwala też na wizyty w innych znanych nieodległych malowniczych miastach takich jak Budapeszt, Bratysława czy Salzburg.

Szkoła

Działa od 1988 roku i od tej pory uzyskała światową renomę w nauczaniu języka niemieckiego. Znana jest z nowoczesnych metod nauczania oraz przyjaznej atmosfery wspomagającej proces nauki. Prestiżowa szkoła, w której dziś odbywa się kurs, została założona jeszcze przez cesarzową Marię Teresę Habsburg i znajduje się w centrum Wiednia, co ułatwia zwiedzanie miasta i korzystanie z jego oferty kulturalnej. Na dużym kampusie szkoły znajdują się boisko piłkarskie, kort tenisowy, inne obiekty sportowe oraz przestrzeń rekreacyjna.

Program zajęć

Kurs obejmuje lekcje niemieckiego (20 w tygodniu). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w średnio 10-osobowych grupach, co sprzyja wzajemnej interakcji przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Trenowane są wszystkie umiejętności językowe (gramatyka, słownictwo, wymowa oraz umiejętności słuchowe), a nacisk jest kładziony na ćwiczenie tych umiejętności w kontekście realnych sytuacji komunikacyjnych poprzez m.in. gry językowe oraz prace w parach czy grupach.

Video

Program pozalekcyjny
Bogaty program aktywności oferowany przez Actilingua zadowoli potrzeby każdego ucznia. Proponowane są aktywności sportowe (siatkówka, piłka nożna, pływanie, tenis stołowy), warsztaty artystyczne (rzemiosło, muzyka, nauka walca, teatr, dziennikarstwo) oraz takie aktywności jak wieczory filmowe, dyskoteki, grille, wieczory karaoke, wyjścia i zwiedzania miasta. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć program o np. lekcje tenisa, wycieczki całodniowe i półdniowe czy wyjścia do muzeów, teatrów i innych instytucji kultury.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie ma miejsce na kampusie szkoły, uczniowie (chłopcy i dziewczynki oddzielnie) mieszkają w nowoczesnych pokojach z dziećmi z innych krajów, w swojej grupie wiekowej, mają zapewnione również pełne wyżywienie. Szkoła proponuje dwie oferty: Standard z zakwaterowaniem w pokojach 4¬–6-osobowych ze wspólnymi łazienkami oraz Superior z zakwaterowaniem w pokojach 3–4-osobowych z łazienkami.

Terminy 2022 (dla kursu dwutygodniowego)
3, 17, 24 lipca

Cena 2022
1692 EUR – kurs dwutygodniowy z zakwaterowaniem w ofercie Standard
1876 EUR – kurs dwutygodniowy z zakwaterowaniem w ofercie Superior

W cenie: kurs, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, program pozalekcyjny, wycieczki po Wiedniu

Dodatkowo płatny jest transfer lotniskowy: 86 EUR w obie strony
Możliwość wykupienia ubezpieczenia: 18 EUR tygodniowo

Szkoła daje również możliwość wykupienia dodatkowych wycieczek (całodniowa np. do Salzburga, półdniowa do bliżej położonych miejscowości), lekcji tenisa, dodatkowych wycieczek z przewodnikiem po Wiedniu czy biletu na koncert.

 

W celu kalkulacji ostatecznej ceny za wyjazd językowy, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami edukacyjnymi: info@balticcouncil.pl lub telefonicznie +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22
 

do góry