Columbia International College (9-14, 15-18 lat)

Lokalizacja

Hamilton (Ontario)
 
Columbia International College jest zlokalizowany w Hamilton, godzinę drogi samochodem od Toronto, pomiędzy piaszczystymi plażami Lake Ontario i zielonymi lasami rezerwatu Niagara. Pomimo tego, że Hamilton jest trzecim co do wielkości miastem w stanie Ontario, jest to miasto bardzo spokojne, bezpieczne i wygodne do życia.
 
Szkoła
Columbia International College to największa prywatna szkoła z internatem w Kanadzie, która przygotowuje uczniów do aplikacji na najlepsze uniwersytety w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii i w innych krajach. Columbia College ma akredytację Ministerstwa Edukacji Ontario i jest jedną z najlepszych szkół w Kanadzie. 100% absolwentów tej szkoły studiuje na czołowych uniwersytetach w Kanadzie i na świecie, otrzymując przy tym stypendia naukowe. Latem college organizuje ekscytujący program wycieczek do anglojęzycznych i francuskojęzycznych regionów Kanady, a także zajęcia sportowe, rozrywkowe i edukacyjne dla uczniów w każdym wieku.
 
Zakwaterowanie
Uczniowie Columbia College mieszkają w nowoczesnych rezydencjach studenckich, zlokalizowanych 10 - 15 minut od szkoły. Pokoje są 2,3 lub 4 – osobowe. Transfer do i ze szkoły jest organizowany przez placówkę. Wszystkie pokoje są jasne, przestronne i wyposażone w nowoczesne meble.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów są priorytetem, dlatego personel szkoły zapewnia całodobową pomoc. Wejście do budynku jest możliwe tylko dzięki użyciu elektronicznych kart. Wszytkie budynki są stale monitorowane. W każdym domu studenckim znajduje się siłownia, stołówka i kawiarnia. Podczas zajęć poza szkołą studenci są zakwaterowanie w pokojach 4 - osobowych.
 
Wyżywienie

Columbia College zapewnia swoim studentom wysokiej jakości żywienie. Zróżnicowane menu zapewnia znana na całym świecie firma Sodexo. W jadalni dostępnych jest ponad 80 różnych rodzajów dań: zupy, dania główne i desery, do przygotowania których wykorzystywane są wyłącznie świeże składniki - świeże warzywa i owoce, oleje bez tłuszczów TRANS, pełnoziarniste mąki, jaja, odtłuszczone produkty mleczne, naturalne słodziki (miód, syrop klonowy itp.), naturalne przyprawy. Szkoła oferuje menu wegetariańskie, menu w przypadku specjalnych diet jest również przygotowywane przez szkołe. Pakiety lunchowe (packed lunch) są dostępne na większości wycieczek.
 
Program
Uczniowie biorą udział w wielu zajęciach i wydarzeniach. Przykłady znajdą Państwo poniżej:
- szkolenie Young Leaders nad jeziorem Bark Lake.
- wycieczka do wschodniego regionu Kanady z wizytami w takich miejscach jak: Montreal, Quebec, Ottawa, 1000 Islands National Park in Kingston (oprócz programu Silver)
- półdniowa wycieczki (Dundurn Castle, Hamilton Farmer's Market Tour, Westdale Village Walking Tour, wycieczki uniwersytetów dla uczniów szkół średnich).
- zajęcia wieczorne - kino, bowling, zakupy, talent shows, wyścigi gokartów i inne.
- całodniowe wycieczki podczas weekendów - parki rozrywki (Canada Wonderland), najwyższa wieża na świecie – CN Tower, wodospad Niagara, spływy kajakowe, turnieje rycerskie i inne.
 
Dodatkowo każdy z uczestników programów może zapisać się do grupy zainteresowań –„hobby groups” takich jak: sztuka piękna, taniec, gotowanie, sporty (również tradycyjne sporty kanadyjskie takie jak koszykówka i lacrosse). Starsi studenci mogą wziać udziął w warsztatach planowania kariery i warszatach związanych ze studiowaniem na uniwersytecie. Na pewno znajdą się osoby zainteresowane warsztatami z zakresu umiejętności przetwania w ekstremalnych warunkach.
 
Plan zajeć

Szkoła oferuje kilka programów o różnym czasie trwania (2, 3, 4 tygodnie). Programy: Discover Canada Platinum, Gold, Silver and Bronze. Programy oferują nie tylko doskonalenie języka angielskiego, ale także poznanie jednego z najbezpieczniejszych i najbardziej rozwiniętych krajów na świecie  – Kanady. Program zawiera 15 godzin nauki języka angielskiego na tydzień (1 lekcja = 60 minut). Celem kursu jest rozwijanie zdolności komunikacyjnych, rozwijanie słownictwa oraz nabranie pewności w porozumiewaniu się w kraju anglojęzycznym, w codziennych sytuacjach.
W ramach programów Survival Venture studenci uczą się technik samoobrony, opanowują umiejętności przetrwania w ekstremalnych warunkach i zapoznają się z pracą służb ratowniczych - policji, straży pożarnej i ratowników medycznych. Uczestnicy zdobywają ważne umiejętnosći życiowe takie jak praca w zespole, podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, zdolności interpersonalne.
 
Wiek: 9-14 lat, 15-18 lat
Poziom języka angielskiego: wszystkie
Liczba osób w grupie: 15 – 20
Czas trwania kursu: 2 - 4 tygodnie
Ilość lekcji w tygodniu: 15 x 60 minut
 
Terminy programu
: 22.06. – 02.08.20.
 
Cena zawiera:

Lekcje angielskiego, zakwaterowanie w rezydencji studenckiej, program wycieczek i zajęć pozalekcyjnych, wyżywienie (z wyjątkiem niektórych wycieczek), zakwaterowanie, transport na wycieczkach, szkolną opłatę rejestracyjną, certyfikat ukończenia kursu, uczesnictwo programie Młodych Liderów (Young Leaders), koszulka i plecak  z logo szkoły
 
Płatne dodatkowo:
Bilety lotnicze, bagaż, opłaty lotniskowe, wyprawka szkolna, transfer z/na lotnisko w Toronto, ubezpieczenie, opieka i towarzyszenie w drodze na lotnisko uczniom poniżej 14 roku życia - $120, opłata agencyjna
 
Cena podana jest w dolarach kanadyjskich (CAD).  
 
Wybierz kurs, którym jesteś zainteresowany. Pole cena pokazuje całościową cenę za kurs. W polu „tydzień” wybierz 1 (liczba programów).

 
Tytuł
Tydzień
Cena , CAD
Platinum Program (4 tygodnie)
5,920.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , CAD
Gold Program (3 tygodnie)
4,980.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , CAD
Bronze Program(2 tygodnie)
3,800.00

Transfer

 
Tytuł
Ilość
Cena , CAD
Transfer na lotnisko w Toronto w jedną stronę
210.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , CAD
Opłata agencyjna-nie jest pobierana i wynosi 0 GBP
95.00
do góry