Academic Camp Canada (12-14, 15-17 l.)

Lokalizacja

New Brunswick
Wiek uczestników: 11-14 lat, oraz 15-17 lat
Oferowane programy: Angielski akademicki; IB-Prep; Medicine-Prep.


Programy Academic Camp Canada są przeznaczone dla ciekawych światach uczniów w wieku 11-17 lat, którzy są zmotywowani do nauki i nabywania nowych przydatnych umiejętności. Dzieci uczą się w międzynarodowym środowisku wraz z uczniami z Kanady i innych krajów.
Academic Camp Canada pomoże Ci zrobić pierwszy krok w stronę sukcesu - rozwiniesz niezbędne umiejętności akademickie, poprawisz swoje zdolności języka angielskiego, przygotujesz się do rozpoczęcia nauki w międzynarodowej szkole średniej lub na uniwersytecie, poznasz zakątki Kanady i jej atrakcje, i zaprzyjaźnisz się z rówieśnikami z całego świata.

-------------------------------------------------------------------
Rothesay Netherwood School, New Brunswick

Rothesay Netherwood to kanadyjska prywatna szkoła z internatem dla uczniów klas ponadpodstawowych. Oferuje międzynarodowy program maturalny International Baccalaureate (IB) i należy do prestiżowych stowarzyszeń szkół Outward Bound i Round Square.
Rothesay Netherwood znajduje się w pobliżu malowniczego miasta
Saint John, a szkolny kampus pozwala w pełni doświadczyć atmosfery życia w kanadyjskiej szkole z internatem. Ze szkoły roztacza się piękny widok na pobliskie lasy i rzekę Kennebecasis.
Nowoczesne sale lekcyjne wyposaż
one są we wszystko co niezbędne, od laboratoriów naukowych po pracownie artystyczne. Szkoła ma doskonałą infrastrukturę sportową, w pobliżu znajdują się boiska do rugby i piłki nożnej, ścianka wspinaczkowa, centrum fitness, korty do squasha, lodowisko i liczne ścieżki edukacyjne. Cały sprzęt sportowy jest regularnie używany przez uczniów podczas poobiednich i wieczornych imprez rekreacyjno-sportowych.

 

Video

Zakwaterowanie i wyżywienie
Zakwaterowanie odbywa się w przestronnych akademikach na terenie szkoły. Każdy pokój ma oddzielne miejsce do nauki, oraz własną łazienkę. Dzieci mieszkają w pokojach dwuosobowych. W internatach znajdują się również części wspólne i przestronne kuchnie do wspólnego spędzania czasu, relaksu i przygotowywania przekąsek. Szkoła zapewnia zrównoważone wyżywienie, wybór potraw jest bardzo szeroki, a każdy uczeń będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Szefowie kuchni z przyjemnością przygotują osobne dania dla dzieci z pewnymi ograniczeniami dietetycznymi i alergicznymi. Co tydzień organizowane są także wieczory kuchni narodowej, podczas których uczniowie mogą skosztować tradycyjnych potraw z całego świata.
Szkoła posiada również własne centrum medyczne z nowoczesnym sprzętem. Pielęgniarka i personel pierwszej pomocy jest dostępny na terenie kampusu przez całą dobę.

Program wydarzeń

New Brunswick to prowincja w Kanadzie Atlantyckiej, na wschodnim wybrzeżu kraju. Rzeki, plaże i lasy tego obszaru pozwalają w pełni doświadczyć wyjątkowej atmosfery kanadyjskiego letniego obozu. Pobliskie miasto Saint John słynie z długiej historii budowy statków, a także z plaż i możliwości zobaczenia wielorybów. Program wydarzeń obejmuje wycieczkę do Parku Narodowego Irving Nature Park, pieszą wycieczkę po Saint John, rekreację na plaży New River, zajęcia wodne na jeziorze Lily Lake, wieczory przy ognisku, spływy kajakowe, obserwowanie wielorybów i wiele innych atrakcji.

Programy 2022

Program dla uczniów w wieku 11-14 lat: ma na celu zarówno poprawę znajomości języka angielskiego, jak i naukę przedmiotów szkolnych. Taki program będzie doskonałą bazą do dalszej nauki w międzynarodowej szkole. Oprócz języka angielskiego dzieci uczą się matematyki, nauk ścisłych, sztuki, wiedzy społecznej i przedmiotów humanistycznych.

Program dla uczniów w wieku 15-17 lat: uczniowie mogą wybrać przedmioty akademickie, które chcieliby opanować w języku angielskim. Dodatkowo ten program pomoże rozwinąć krytyczne myślenie i nauczy Cię, jak samodzielnie wykonywać różne zadania. Każdy uczeń będzie miał do wyboru 14 przedmiotów (4 przedmioty tygodniowo) z następującej listy: francuski, sztuka, biologia, biznes i ekonomia, chemia, dyplomacja, angielski, środowisko i społeczeństwo, pisanie esejów, historia i polityka, matematyka, fizyka, prezentacje i rozmowy wstępne, teoria wiedzy.

Daty i koszty:
17.07 - 28.08 (Rothesay Netherwood School, New Brunswick)
Cena: 2000 CAD / week


Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, w klasach o maksymalnie 15 osobach. Wykłady i seminaria na odpowiednie tematy są organizowane w piątki i prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin.

Get Ready for Medicine: to innowacyjny program dla młodych ludzi, którzy chcą połączyć swoje przyszłe studia i karierę z dziedziną medycyny.
Kurs obejmuje:
-    proces aplikacji do szkół medycznych, wskazówki dotyczące przygotowania niezbędnych dokumentów;
-    anatomia, psychologia i patologia układów narządów;
-    Medyczne tematy - nietolerancja antybiotyków, etyka i prawo;
-    wizyty w instytucjach medycznych - szpitalach, prywatnych gabinetach itp.;
-    seminaria na temat pracy zespołowej, rozwoju umiejętności komunikacyjnych i umiejętności przywódczych;
-    kurs pierwszej pomocy;
-    projekt badawczy.
Program współpracuje również z lokalną szkołą medyczną w New Brunswick.

Daty i koszty:
17.07 - 31.07 (Rothesay Netherwood School, New Brunswick)
Cena: 2000 CAD / week


Cena obejmuje: kurs, program wydarzeń (wydarzenia sportowe, rozrywkowe i wycieczki), zakwaterowanie, ubezpieczenie, transfery (z niektórych lotnisk, zależy od wyboru programu), posiłki (3 razy dziennie i przekąski).

Cena nie obejmuje: biletów lotniczych, wycieczki do Wodospadu Niagara, zaświadczenia od opiekuna podczas jego pobytu w Kanadzie (100 CAD).

 
Tytuł
Tydzień
Cena , CHF
Exploration Class (12-14 l.)
2,000.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , CHF
Engagement Class (15-17 l)
2,000.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , CHF
Get Ready for Medicine (15-17 l.)
2,000.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , CHF
Opłata agencyjna
70.00
do góry