BALTIC COUNCIL - Academic Camp Canada (13-17 lat.)

Academic Camp Canada (13-17 lat.)

Lokalizacja

Rothesay Netherwood School znajduje się w pobliżu malowniczego miasta Saint John w prowincji Nowy Brunszwik, nieopodal wschodniego wybrzeża Kanady. Wspaniała okoliczna natura pozwala w pełni doświadczyć wyjątkowej atmosfery kanadyjskiego letniego obozu, zwłaszcza w połączeniu z nauką w typowej kanadyjskiej szkole z internatem na wspaniałym zielonym kampusie. Ze szkoły roztacza się piękny widok na pobliskie lasy i rzekę Kennebecasis. Miasto Saint John słynie z długiej historii budowy statków, a także z plaż i możliwości zobaczenia wielorybów.

Szkoła

Rothesay Netherwood School to tradycyjna kanadyjska prywatna szkoła z internatem mieszcząca się na pięknym zadrzewionym kampusie w nowocześnie wyposażonych budynkach. Oprócz sal lekcyjnych i czytelni uczniowie mają do dyspozycji wspaniałe centrum naukowe, cztery nowocześnie wyposażone laboratoria oraz pracownię artystyczną. Na kampusie znajdują się również przestrzenie i wyposażenie do uprawiania wielu sportów, m.in. boiska do rugby i piłki nożnej, ścianka wspinaczkowa, siłownia czy korty do squasha, a wokoło wytyczone są również szlaki do pieszych wycieczek wśród natury.

Program zajęć

Programy Academic Camp Canada są przeznaczone dla ciekawych światach uczniów w wieku 13–17 lat, którzy są zmotywowani do nauki nie tylko samego języka angielskiego, ale i innych przedmiotów po angielsku w ciekawy i angażujący sposób, gdzie nauczyciele wykorzystują najnowsze pomoce dydaktyczne podczas nauki.  Dzieci uczą się w międzynarodowym środowisku wraz z uczniami z Kanady i innych krajów. Nauka odbywa się w średnio 10–15-osobowych grupach, co daje pewność, że przyswajanie języka będzie skuteczne, a uczniowie będą mieli przestrzeń na swobodną interakcję, dzięki czemu będą ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne. W ramach kursów Exploration i Engagement uczniowie biorą udział również w programie „Be a Leader”, który w interaktywny sposób uczy umiejętności przywódczych – realizowane będą różnego rodzaju zadania grupowe oraz prace projektowe, a same zadania łączone są z niektórymi innymi aktywnościami pozalekcyjnymi oraz wycieczkami. Wszystkie programy Academic Camp Canada są znakomitym przygotowaniem do dalszej nauki w ramach programu IB lub nauki w szkołach dwujęzycznych.

Explorers Programme (13–14 lat)

Każdego tygodnia dzieci uczą się czterech przedmiotów spośród m.in. angielskiego, matematyki, przyrody, sztuki oraz nauk społecznych, łącznie w wymiarze 30 godzin. Każdy przedmiot jest prowadzony przez wykwalifikowanego, doświadczonego nauczyciela. Popołudniami odbywają się zajęcia dodatkowe z programu „Be a Leader” oraz inne dodatkowe aktywności, które uczniowie wybierają sami.

Engagers Programme (15–17 lat)
W ramach programu uczniowie mogą wybrać przedmioty akademickie, które chcieliby opanować w języku angielskim. Do wyboru jest 14 przedmiotów (każdego tygodnia realizowane będą cztery):
francuski akademicki, matematyka, sztuka, biologia, biznes, ekonomia i przedsiębiorczość, chemia, lekcje debatowania, angielski, środowisko i społeczeństwo, pisanie esejów, historia i polityka, fizyka, lekcje prezentacji i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, teoria wiedzy (ToK). Dodatkowo program ten stawia nacisk na kształcenie umiejętności krytycznego myślenia oraz niezależnej nauki. Popołudniami odbywają się zajęcia dodatkowe z programu „Be a Leader” oraz inne dodatkowe aktywności, które uczniowie wybierają sami

Program pozalekcyjny
Zajęcia pozalekcyjne to z jednej strony aktywności w ramach programu „Be a Leader”, a z drugiej – aktywności do wyboru przez uczniów spośród opcji takich jak zajęcia z umiejętności akademickich, zajęcia sportowe (np. siłownia, bieganie, lekkoatletyka, piłka nożna, koszykówka, hokej na trawie), warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, zajęcia teatralne, warsztaty terenowe czy dodatkowe warsztaty z języka angielskiego – wybiera się jedną aktywność w tygodniu. Dodatkowo organizowane są wspólne aktywności dla wszystkich, takie jak spływy kajakowe, ogniska czy piesze wycieczki. Program uzupełniają wycieczki do miejscowych atrakcji turystycznych, np. do miasta Saint John, parku Hopewell Rocks, Lily Lake, Kings Landing czy słynnej zatoki Fundy, gdzie można obserwować wieloryby.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie ma miejsce w internacie na terenie szkoły w pokojach dwuosobowych. Każdy pokój ma oddzielne miejsce do nauki oraz własną łazienkę. W internacie znajdują się również Wi-Fi, części wspólne i przestronne kuchnie do wspólnego spędzania czasu, relaksu i przygotowywania przekąsek. Szkoła zapewnia pełne wyżywienie, wybór potraw jest bardzo szeroki, a każdy uczeń będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Co tydzień organizowane są także wieczory kuchni narodowych, podczas których uczniowie mogą skosztować tradycyjnych potraw z całego świata. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwa całodobowa opieka personelu.

Transfery lotniskowe
Szkoła zapewnia transfery lotniskowe w cenie kursu w określone dni przylotu i wylotu – niedziele. W godzinach wylotu i przylotu 9:00-17:00 z/do lotniska Halifax, w Nowej Szkocji, w Kanadzie.

Terminy 2024
21.07–04.08

Cena
4800 CAD za obóz 2-tygodniowy

Cena obejmuje:
•    Lekcje języka angielskiego (30 godzin/tydzień)
•    Program aktywności pozalekcyjnych,
•    Program wycieczek krajoznawczych
•    Zakwaterowanie w internacie na kampusie w pokojach 2-os.
•    Ubezpieczenie
•    Transfery lotniskowe (z niektórych lotnisk, zależy od wyboru programu),
•    Pełne wyżywenie
•    Usługi pralni

 
Tytuł
Program
Cena , CAD
Explorers Programme (13-14 l.) - 2 tygodnie
4,800.00
 
Tytuł
Program
Cena , CAD
Engagers Programme (15-17 l) - 2 tygodnie
4,800.00
 
Tytuł
Program
Cena , CAD
Opłata agencyjna - nie jest pobierana
70.00
do góry