BALTIC COUNCIL - IH – Obóz tenisowy 12 - 17 lat

IH – Obóz tenisowy 12 - 17 lat

Lokalizacja

Warsztaty językowe: 12 godzin tygodniowo
Profesjonalne treningi tenisa: 15 godzin tygodniowo
Wycieczki: 2 wycieczki całodniowe i 2 wycieczki półdniowe/ tydz.
Zajęcia dodatkowe (sportowe, artystyczne, integracyjne): 14 tygodniowo
Termin: start 6.07 lub 20.07 2022 r. (2 tygodnie)
Wymagany poziom j. angielskiego: B1 Intermmediate - średniozaawansowany
Poziom tenisowy: Obóz nie jest odpowiedni dla osób początkujących
Przylot/wylot - środa
Wiek: 12-17 lat

Lokalizacja
Ellesmere College w hrabstwie Shrosphire w północno-zachodniej Anglii.
Jest to to typowa angielska prywatna szkoła z internatem, która została założona w 1879 roku. Mieści się w tradycyjnych budynkach akademickich, ale z nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, zakwaterowaniem oraz szeroką gamą obiektów sportowych. Dużym atutem Ellesmere College jest fakt, iż kampus znajduje się zaledwie godzinę drogi od Manchesteru i Liverpoolu i tylko kilka kilometrów od granicy z Walią, co znacznie ułatwia transport i dojazd. Na terenie kampusu znajduje się m.in. 6 kortów tenisowych, nowoczesne boiska piłkarskie, hala sportowa, pole golfowe, basen, teatr i wiele innych udogodnień, które sprawią, że podczas  wyjazdu nie ma szansy na nudę!

Shropshire to hrabstwo, które słynie z wielu malowniczych miasteczek, położonych pośród wzgórz i pól. Warto wspomnieć, że na terenie  Shropshire znajdują się też dwa obiekty światowego dziedzictwa UNESCO. Okolica słynie z pięknych krajobrazów i prawdziwego angielskiego uroku.

Obóz
Obóz jest idealny dla każdego, kto jest zapalonym tenisistą i chce wziąć udział w intensywnym szkoleniu, by poprawić swoje umiejętności. Uczestnicy obozu biorą udział w codziennych treningach na kortach tenisowych z profesjonalnym trenerem, a popołudniami odbywają się warsztaty teoretyczne skupiające się na umiejętnościach gry w tenisa.

Niewątpliwie wyróżniającym elementem i atutem obozu jest fakt, iż zajęcia na korcie odbywają się w małych grupach i koncentrują się na: doskonaleniu podstawowych zagrań takich jak forehand i bekhend, ale również zwiększaniu umiejętności gry przy siatce, serwisu czy obieraniu odpowiedniej taktyki podczas meczu. Warsztaty są prowadzone przez nauczycieli i animatorów, skupionych na umiejętnościach i informacjach niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w tenisie, takich jak dieta i styl życia, strategia, wyznaczanie celów i motywacja.

Co ważne, w ramach obozu uczestnicy zostaną certyfikowanymi Liderami Tenisa LTA. Lider tenisa to osoba. która jest w stanie wesprzeć trenera w codziennym prowadzeniu obiektu tenisowego i programu tenisowego, a także może pomóc młodym ludziom zrobić pierwszy krok na ścieżce kariery. Na zakończenie dwutygodniowego kursu zawodnicy wezmą udział w turniejach singlowych i deblowych, które będą zakończone ceremonią wręczenia nagród.

 


Zajęcia dodatkowe
Ponadto, uczestnicy obozu wezmą udział w dodatkowych wycieczkach, np. do Macnhesteru z wejściem na stadion piłkarski Old Trafford czy do Liverpoolu, gdzie swoją siedzibę ma Liverpool FC. Wieczorem dzieci również nie będą się nudzić, bowiem każdego wieczoru opiekunowie obozu organizują wieczorne zajęcia integracyjne, w tym pokazy mody, dyskoteki, wieczory filmowe czy poszukiwanie skarbów. Wycieczki trwające pół dnia obejmują zoo w Chester czy kolejkę Llangollen.

Zakwaterowanie i wyżywienie
W pokojach 1,2,3,4 -osobowych na kampusie szkoły w internatach z dzieloną łazienką z całodziennym wyżywieniem

Cena
Oficjalna cena publikowana w katalogach szkoły: 2908 GBP za 2 - tygodnie

Cena obejmuje:
•    Lekcje angielskiego i warsztaty tenisowe
•    Wszystkie materiały do zajęć
•    Całodniowe i półdniowe wycieczki
•    Zajęcia wieczorowe organizowane i nadzorowane przez opiekunów IH w szkole
•    Zakwaterowanie na kampusie
•    Wszystkie posiłki oraz regularne napoje i przekąski
•    Całodobowe wsparcie i nadzór ze strony obiekunów obozowych
•    bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu
•    Kompleksowe ubezpieczenie
•    Transfery lotniskowe w dwie strony (lotnisko Manchester)

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry