BALTIC COUNCIL - Centre International d'Antibes (Antibes) (12-17 lat)

Centre International d'Antibes (Antibes) (12-17 lat)

Lokalizacja

Antibes – miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana na francuskim Lazurowym Wybrzeżu, między Niceą a Cannes (kilkanaście kilometrów do obu miast) i w niewielkiej odległości od Saint-Tropez oraz Monako. W Antibes znajduje się jedna z największych śródziemnomorskich marin oraz Muzeum Picassa, który przebywał tu i tworzył.

Szkoła

Szkoła językowa Centre International d'Antibes oferuje profesjonalne kursy językowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w dwóch budynkach szkolnych - L'école du château i L’école du Port (tylko w okresach największego ruchu, w okolicach Wielkanocy oraz miesiącach letnich). Szkoła Château znajduje się na obrzeżach miasta w tradycyjnym prowansalskim domu otoczonym ogrodami, z których rozciąga się widok na Morze Śródziemne, oraz własną kawiarnią. Na uczniów czekają wygodne sale wyposażone w sprzęt audio i wideo, bibliotekę oraz komputery.

Na przytulnym Starym Mieście w Antibes znajduje się drugi budynek szkoły – Port. Jest to przerobiony na szkołę dawny urokliwy dom rybacki znajdujący się przy samym morzu. W pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne miasta oraz kawiarnie i puby.

Program zajęć

Kursy w Centre International d'Antibes mają na celu nie tylko edukację czysto językową, ale również kulturalną – uczniowie poznają Francję od kuchni oraz zawierają nowe międzynarodowe znajomości. W ofercie znajdują się kursy zarówno ogólne, intensywne jak i przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego DELF. W grupach uczy się nie więcej niż 15 osób, a lekcje mają charakter interaktywny, by szybko przygotować uczniów do umiejętnego komunikowania się we francuskojęzycznym środowisku.

Kurs standardowy: na wszystkich poziomach zaawansowania; 20 45-miuntowych lekcji w tygodniu, maksymalnie 15 osób w grupie; kurs ogólny ćwiczący wszystkie cztery umiejętności językowe. Kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek.

Kurs intensywny: na wszystkich poziomach zaawansowania; 26 45-minutowych lekcji w tygodniu, maksymalnie 8 osób w grupie; kurs oparty na kursie standardowym, dodatkowym elementem są popołudniowe lekcje skupione na umiejętnościach skutecznej komunikacji, ćwiczone są interakcja oraz staranna wymowa. Kurs można rozpocząć w każdy poniedziałek.

Kurs DELF: minimalny wymagany poziom językowy: A2; 26 45-minutowych lekcji w tygodniu, maksymalnie 8 osób w grupie; kurs oparty na kursie standardowym, dodatkowym elementem są popołudniowe lekcje skupione na przygotowaniu pod egzamin certyfikacyjny DELF.

Daty rozpoczęcia kursu (2024)
23.06 - 24.08

Video

Program pozalekcyjny
Centre International d'Antibes oferuje bardzo szeroki program popołudniowych i wieczornych aktywności uzupełniających lekcje francuskiego. Są to np. wycieczki łodziami po Lazurowym Wybrzeżu, zumba, żeglarstwo, kręgle, turnieje sportowe, dyskoteki odbywające się na kampusie, wspólne grille, wieczory filmowe, karaoke czy pływanie i inne sporty wodne. Rodzice/opiekunowie mogą również wyrazić zgodę, by uczeń mógł spędzać wolny czas poza kampusem (od 13 lat wzwyż). Poza aktywnościami popołudniowymi szkoła w ramach każdego tygodnia zajęć oferuje dwie ciekawe wycieczki, jedną półdniową i jedną całodniową (w weekend) do pobliskich miast i innych atrakcji turystycznych.

Zakwaterowanie
Uczniowie mogą wybrać rodzaj zakwaterowania. Niezależnie od wyboru kadra nauczycieli, wychowawców i animatorów czuwa nad uczniami przez całą dobę. Bezpieczeństwo to priorytet Centre International d'Antibes, szkoła zawsze organizuje przejazdy uczniów do szkoły czy na aktywności pozalekcyjne, na kampusach znajduje się również ochrona, która zajmuje się również rejestrowaniem wyjść uczniów poza kampus i ich powrotów (tych, których rodzice wyrazili na to zgodę).

Kampus (opcja dostępna od końca czerwca do końca sierpnia): zakwaterowanie odbywa się w rezydencjach szkolnych. Kampus Horticole oddalony jest o około dwa kilometry od centrum miasta i plaż. Zakwaterowanie odbywa się w pokojach dwu- lub czteroosobowych (łazienki i toalety dzielone, znajdują się na każdym piętrze), a budynek otoczony jest ogrodami, w których można wypocząć w wolnym czasie - dostępny w lipcu i sierpniu). Kampus De Vinci znajduje się cztery kilometry od centrum miasta na skraju urokliwego lasu sosnowego, uczniowie mieszkają w dużych trzyosobowych pokojach z łazienkami, toalety wspólne na każdym piętrze (dostępny w lipcu).

Rodziny goszczące (opcja dostępna od kwietnia do końca października): opcja dla osób chcących całkowicie „zanurzyć się” w języku francuskim. Uczniowie mogą liczyć na to, że rodziny są starannie dobrane, mają doświadczenie w komunikacji z uczniami i zawsze dążą do stworzenia przyjaznej atmosfery sprzyjającej poprawie umiejętności komunikacyjnych. Uczniowie mogą mieszkać w pokojach jedno- lub dwuosobowych, ze śniadaniem lub ze śniadaniem i kolacją.

Cena 2024
W celu kalkulacji ostatecznej ceny zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami edukacyjnymi: info@balticcouncil.pl lub +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22.
 

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Antibes Essential Course 12-17 lat (20 lekcji x 45 min/tydzień, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych, transfer)
995.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Antibes Essential Course 8-11 lat (20 lekcji x 45 min/tydzień, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych, transfer)
1,095.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Dodatek do Kursu Intensywnego (26 lekcji x 45 min/ tydz)
120.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Antibes Dance + Fitness Course (12-17 l.)
1,280.00
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Antibes Sailing Course (12-17 l.)
1,280.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata rejestracyjna pobierana przez szkołę
50.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata agencyjna - nie jest pobierana i wynosi 0 EUR
65.00
do góry