Dowiedz się wszystkiego o studiach za granicą - Dni Edukacji Międzynarodowej


Spotkaj się z przedstawicielami zagranicznych uczelni i szkół biznesowych podczas targów Dni Edukacji Międzynarodowej, które odbędą się już 26 października w Krakowie, 27 października w Katowicach, 28 października we Wrocławiu i 30 października w Warszawie.

  • studia licencjackie
  • studia magisterskie
  • MBA

Holandia

Dziś Holandia jest niekwestionowanym liderem w Europie kontynentalnej w liczbie kierunków prowadzonych w języku angielskim. W Holandii studiuje 112 000 studentów międzynarodowych, z czego znaczna część to studenci z Unii Europejskiej. Obecnie studenci mają możliwość nauki w języku angielskim ok. 2500 programach, częsne wynosi €2209 za rok studiów, a studenci I roku studiów mogą aplikować o 50% zniżki na studia.

- Radboud University
- Vrije Universiteit Amsterdam
- Fontys University of Applied Sciences
- The Hague University of Applied Sciences
- HAN University of Applied Sciences
- NHL Stenden University of Applied Sciences
- Windesheim University of Applied Sciences

Na targach obecni będą także doradcy edukacyjni, którzy studiowali w Holandii m.in na Tilburg University oraz Rotterdam Erasmus University, którzy szczegółowo odpowiedzą o studiowaniu w tym kraju.

Wielka Brytania

Kraj ten posiada wiodącą pozycję na świecie pod względem liczby studentów zagranicznych. Wynika to z faktu, iż Wielka Brytania słynie z prestiżowych uniwersytetów znanych na całym świecie. Wiele uczelni o historii sięgającej stuleci znajduje się właśnie w Wielkiej Brytanii: Oxford (rok założenia - 1096), Cambridge (1209), St Andrews (1410), Glasgow (1451). To tutaj przez wiele stuleci kształtowała się i rozwijała myśl naukowa. Zagraniczni studenci są zainteresowani wysoką jakością nauczania i poziomem prac badawczych, dlatego wybierają Wielką Brytanię jako miejsce do studiowania. Wprawdzie po Brexicie warunki finansowania studiów zmieniły się, ale przedstawiciele uniwersytetów chętnie udzielą informacji o dostępnych stypendiach. Podczas targów swoje programy zaprezentują takie uczelnie, jak De Montfort University, Leeds Arts University, Hult International Business School.

Szkoły Biznesowe

Studia biznesowe w Europie to m.in. możliwość poznania świata biznesu od podszewki, praktyczne podejście do nauki, możliwość odbycia staży i praktyk oraz ciekawe perspektywy zawodowe. W szkole binzesowej ESCP możesz każdy z semestrów spędzić na innym kampusie szkoły – Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu czy Turynie. Wystawcy na targach:

- Hult International Business School (Wielka Brytania/USA)
- Neoma Business School (Francja)
- ICN Business School (Francja)
- EU Business School (Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy)
- ESCP Business School (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Polska)

WŁOCHY


Bocconi University
Uczelnia oferuje szereg kierunków magisterskich w języku angielskim i specjalizuje się przede wszystkim w naukach społecznych i biznesie, ekonomii i zarządzaniu. Uniwersytet posiada nowoczesny kampus w centrum Mediolanu. Bocconi wyróżnia się na tle innych włoskich uniwersytetów swoim międzynarodowym charakterem.

Ca’ Foscari University of Venice
Uniwersytet Ca’ Foscari to pierwsza włoska (założona w 1868 roku) publiczna międzynarodowa szkoła biznesowa oferująca również kierunki humanistyczne oraz związane z naukami ścisłymi i technicznymi.

SZWAJCARIA

To kraj, który słynie ze szkolenia specjalistów z branży hotelarskiej i turystycznej. Programy studiów są wyjątkowe pod względem efektywnego połączenia nauki praktyki i teorii. Rok akademicki dzieli się na dwa semestry, z czego jeden poświęcony jest wykładom i seminariom, a podczas drugiego studenci uczestniczą w płatnych praktykach. HTMi Hotel and Tourism Management Institute – szkołą będzie dostępna na targach.

Na targach pojawią się również przedstawiciele uczelni z innych krajów: College of Law (Łotwa),
Dundalk Institute of Technology (Irlandia), University of Nicosia (Cypr), IE University (Hiszpania), Coventry University Wrocław (CU Group) (Polska), University of West Bohemia (Czechy), VIA University College (Dania), Modul University Vienna (Austria) oraz Kaplan International Pathways (USA, Wielka Brytania, Australia).

Terminy targów:

  • 26 października 2021: Kraków, Hotel Park Inn Radisson Krakow, ul. Monte Cassino 2
  • 27 października 2021: Katowice, Hotel Novotel Katowice Centrum, Al. Roździeńskiego 16
  • 28 października 2021: Wrocław, Hotel Mercure Wroclaw Centrum, Pl. Dominikański 1
  • 30 października 2021: Warszawa, Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1


Targi odbywają się w godzinach 10.00–17.00.

Wstęp jest bezpłatny – ze względów epidemicznych wymagana jest rejestracja – zarejestruj się tutaj: REJESTRACJA NA TARGI

O targach przeczytasz również na naszej stronie w sekcji TARGI.

Jeśli nie możesz uczestniczyć w wydarzeniu, serdecznie zapraszamy na bezpłatne indywidualne konsultacje z doradcami edukacyjnymi Baltic Council – formularz rejestracyjny znajduje się tutaj: BEZPŁATNA KONSULTACJA. Możesz też zadzwonić: 22 379 26 24 lub do nas napisać: info@balticcouncil.pl.

 

Zobacz więcej
do góry