Studia magisterskie za granicą | Dni Edukacji Międzynarodowej 2021 |


Szukasz studiów magisterskich na zagranicznych uczelniach?

Zapraszamy na Dni Edukacji Międzynarodowej – targi poświęcone edukacji zagranicznej już 26–30 października 2021, w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Rejestracja jest wymagana tu: REJESTRACJA NA TARGI

Przyjdź na targi i porozmawiaj z przedstawicielami zagranicznych uniwersytetów na temat studiów magisterskich. Swoją obecność potwierdziły uczelnie z Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii i kilku innych krajów! Uczelnie te wyróżniają się niezwykle szeroką i wyspecjalizowaną ofertą studiów magisterskich, jak również wysoką jakością nauczania związaną z doskonałą infrastrukturą, profesjonalną kadrą pedagogiczną oraz siecią kontaktów zawodowych z wieloma międzynarodowymi podmiotami.

Podczas targów będzie można się spotkać z przedstawicielami następujących uczelni:

HOLANDIA

Radboud University
To jedna z najlepszych uczelni typu „research” w Holandii – od lat (w tymi i w 2021 r.) niezależny przewodnik edukacyjny “Keuzegids Universiteiten 2021” określa go mianem najlepszego „tradycyjnego” uniwersytetu w kraju.

Vrije Universiteit Amsterdam
Uczelnia oferuje 141 (!) kierunków magisterskich w różnorodnych dziedzinach (zarówno humanistycznych, jak i ścisłych), jako że interdyscyplinarność leży u podstaw programów nauczania uniwersytetu. Wszystkie wydziały skupione są na jednym nowoczesnym kampusie. Regularnie plasuje się w drugiej setce rankingów najlepszych uczelni na świecie, a w naukach medycznych nawet w pierwszej pięćdziesiątce.

Fontys University of Applied Sciences

Największy uniwersytet nauk stosowanych w Holandii. Ponieważ uczelnia przygotowuje studentów bezpośrednio do kariery zawodowej, nawiązała współpracę z wieloma różnymi międzynarodowymi firmami i organizacjami biznesowymi na całym świecie, z czego korzystają sami studenci.

The Hague University of Applied Sciences
Uczelnia podpisała ponad 250 umów partnerskich z podmiotami na całym świecie, dzięki czemu setki studentów korzystają z możliwości zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku, uczestnicząc w programach wymiany lub pracując za granicą – w Europie, RPA, Ameryce Południowej czy w Azji.

HAN University of Applied Sciences
Jeden z największych uniwersytetów w Holandii. Posiada nowoczesną infrastrukturę, na którą składają się centra multimedialne i światowej klasy laboratoria.  Uczelnia stawia sobie za cel przygotowanie studentów do pracy zawodowej poprzez dostarczenie im niezbędnej wiedzy i praktycznych umiejętności.

NHL Stenden University of Applied Sciences
Uniwersytet specjalizuje się w biznesie, logistyce i turystyce. Zapewnia swoim studentom staże w dużych międzynarodowych firmach (np. Hilton Worldwide, AirBerlin, Nike, Sony Music Entertainment, Marriott Hotels, Delta Lloyd itp.).  Uczelnia ma umowy partnerskie z 45 uniwersytetami na całym świecie, gdzie studenci mogą spędzić semestr w ramach wymiany.

WŁOCHY

Bocconi University
Uczelnia oferuje szereg kierunków magisterskich w języku angielskim i specjalizuje się przede wszystkim w naukach społecznych i biznesie, ekonomii i zarządzaniu. Uniwersytet posiada nowoczesny kampus w centrum Mediolanu. Bocconi wyróżnia się na tle innych włoskich uniwersytetów swoim międzynarodowym charakterem.

Ca’ Foscari University of Venice
Uniwersytet Ca’ Foscari to pierwsza włoska (założona w 1868 roku) publiczna międzynarodowa szkoła biznesowa oferująca również kierunki humanistyczne oraz związane z naukami ścisłymi i technicznymi. Uczelnia oferuje szesnaście kierunków magisterskich wykładanych w całości po angielsku i kładzie nacisk na międzynarodowe wymiany: ma podpisanych ponad 500 umów dotyczących wymian międzynarodowych. Nauka na Ca’ Foscari nie jest droga – uniwersytet oferuje bardzo niskie czesne oraz pomoc finansową dla uzdolnionych studentów zagranicznych.

WIELKA BRYTANIA

De Montfort University
W 2017 roku uczelnia została nagrodzona Teaching Excellence Framework za wyjątkową jakość nauczania, razem z takimi uczelniami jak Oxford czy Cambridge. Znana jest przede wszystkim z nauczania takich kierunków jak Business, Accounting, Finance, Economics, Engineering, Political Science, czy Obstetrics. Na uniwersytecie znajdują się nowoczesne akademiki, a każdy student pierwszego roku ma w nich zagwarantowane miejsce.

Leeds Arts University
Uczelnia oferuje kierunki studiów z różnych dziedzin sztuki, jak np. Animation, Creative Practice, Digital Fashion, Fine Art, Graphic Design, Photography czy Worldbuilding. Uniwersytet zajął pierwsze miejsce w kategorii „Student Support’” w konkursie WhatUni Student Choice Awards 2020. Uczelnia tworzy przyjazne i wspierające środowisko, aby studenci mogli szybko się zaaklimatyzować, dzięki doświadczonej kadrze oraz małej, zgranej społeczności.

UCZELNIE BIZNESOWE

Hult International Business School (Wielka Brytania/USA)
W ramach studiów Business Administration uniwersytet oferuje niezwykłą możliwość studiowania na kampusach na całym, świecie, np. w Londynie, Bostonie czy San Francisco (program Global Campus Rotation) Uczelnia specjalizuje się w zarządzaniu, marketingu, przedsiębiorczości, analityce biznesowej oraz finansach.

Neoma Business School (Francja)
Uczelnia znajduje się w pierwszej dziesiątce biznesowych szkół we Francji. Oferuje szeroką gamę kierunków magisterskich prowadzonych w języku angielskim, na trzech kampusach – w Rouen, Reims i Paryżu. Szkoła oferuje stypendium do €4000 na studia magisterskie oraz możliwość uzyskania tzw. stypendium earlybird dla aplikacji złożonych przed styczniem 2022 r.

ICN Business School (Francja)
Uczelnia specjalizuje się w zarządzaniu oraz technologii i sztuce (dzięki współpracy ze szkołami School of Art and Design oraz School of Engineering). Uczelnia zajmuje 12. miejsce w rankingach studiów magisterskich w dziedzinie zarządzania we Francji według Financial Times 2019 oraz oferuje nauczanie na trzech nowoczesnych kampusach: w Paryżu, Nancy i Berlinie.

EU Business School (Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy)
Uczelnia posiada kampusy w Barcelonie, Genewie, Montreux (Szwajcaria) i Monachium i oferuje kierunki w języku angielskim w ramach magistra oraz MBA. Małe grupy zajęciowe umożliwiają indywidualne podejście do studenta, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych wykładowców, przedsiębiorców i liderów świata biznesu. W ramach studiów studenci biorą udział w gościnnych wykładach przedstawicieli z branży, w wycieczkach studyjnych, symulacjach biznesowych, stażach i praktykach.

ESCP Business School (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Polska)
Uczelnia posiada kampusy w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie i oferuje studia magisterskie, MBA, Executive MBA oraz edukację menadżerską, na różnych kampusach. W ramach niektórych kierunków część przedmiotów może, poza angielskim, dodatkowo odbywać się po francusku, hiszpańsku lub niemiecku, a staże są obowiązkową częścią studiów. Uczelnia oferuje szeroki wybór kierunków studiów licencjackich i magisterskich.


Szeroką ofertę edukacyjną prowadzonych po angielsku darmowych studiów magisterskich w Szwecji zaprezentują przedstawiciele Jönköping University. Będziesz miał/-a również możliwość zapoznania się z ofertą szwajcarskiej HTMi Hotel and Tourism Management Institute – kraj ten słynie z edukacji w zakresie hotelarstwa i turystyki.

Na targach pojawią się również przedstawiciele uczelni z innych krajów: College of Law (Łotwa),
Dundalk Institute of Technology (Irlandia), University of Nicosia (Cypr), IE University (Hiszpania), Coventry University Wrocław (CU Group) (Polska), University of West Bohemia (Czechy), VIA University College (Dania), Modul University Vienna (Austria) oraz Kaplan International Pathways (USA, Wielka Brytania, Australia).

Terminy targów:

  • 26 października 2021 (wtorek): Kraków, Hotel Park Inn Radisson Krakow, ul. Monte Cassino 2
  • 27 października 2021 (środa): Katowice, Hotel Novotel Katowice Centrum, Al. Roździeńskiego 16
  • 28 października 2021 (czwartek): Wrocław, Hotel Mercure Wroclaw Centrum, Pl. Dominikański 1
  • 30 października 2021 (sobota): Warszawa, Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1


Targi odbywają się w godzinach 10.00–17.00.

Wstęp jest bezpłatny – ze względów epidemiologicznych wymagana jest rejestracja – zarejestruj się tutaj: REJESTRACJA NA TARGI

O targach przeczytasz również na naszej stronie internetowej w sekcji TARGI.

Jeśli nie możesz uczestniczyć w wydarzeniu, serdecznie zapraszamy na bezpłatne indywidualne konsultacje z doradcami edukacyjnymi Baltic Council – formularz rejestracyjny znajduje się tutaj: BEZPŁATNA KONSULTACJA.
 

Możesz też zadzwonić: 22 379 26 24 lub do nas napisać: info@balticcouncil.pl.
 

Zobacz więcej
do góry