Zagraniczne szkoły średnie i obozy językowe | Dni Edukacji Międzynarodowej 2021 |


Zapraszamy na targi edukacji zagranicznej „Days of International Education”, podczas których porozmawiasz z przedstawicielami zagranicznych szkół średnich oraz poznasz ofertę obozów językowych
 

 • 26 października 2021 (wtorek): Kraków, Hotel Park Inn Radisson Krakow, ul. Monte Cassino 2
 • 27 października 2021 (środa): Katowice, Hotel Novotel Katowice Centrum, Al. Roździeńskiego 16
 • 28 października 2021 (czwartek): Wrocław, Hotel Mercure Wroclaw Centrum, Pl. Dominikański 1
 • 30 października 2021 (sobota): Warszawa, Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1
   

Wszystkie szkoły obecne na targach wyróżniają się nie tylko wspaniałą tradycją, ale również wysoką jakością nauczania związaną z doskonałą infrastrukturą oraz profesjonalną kadrą pedagogiczną. Oprócz zajęć dydaktycznych oferują także szeroką gamę zajęć dodatkowych w ramach np. kół czy klubów sportowych. Dzięki dobrej organizacji szkoły te działały w czasie pandemii (były zamknięte na maksymalnie 3-4 tygodnie), co jest dziś szczególnie ważne dla uczniów i rodziców.

Szkoły brytyjskie to prawdziwa gratka dla uczniów zagranicznych, gdyż dają często możliwość uczenia się w historycznych placówkach z bogatą tradycją. Tradycyjne szkoły z internatami, gdzie nauka odbywa się w małych grupach, sprawiają, że na kampusach panuje wyjątkowa atmosfera. Absolwenci szkół kontynuują swoją edukację na najlepszych uniwersytetach, takich jak Oxford, Cambridge, UCL czy LSE. Zagraniczne szkoły średnie otwierają drzwi na najlepsze uniwersytety na świecie. Małe grupy, międzynarodowa atmosfera, świetnie wyposażone sale i laboratoria – to wszystko przyciąga uczniów z całego świata. Na targach obecna będzie szkoła Abbey DLD, której placówki znajdują się w Londynie, Cambridge i Manchester. College’e słyną z wysokiej jakości nauczania, a absolwenci szkoły dostają się na najlepsze uniwersytety. Szkoła w Cambridge położona jest zaledwie 10 min autobusem od historycznego centrum, a nowoczesna szkoła w Londynie, znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Big Bena, Westminster i Tamizy.
 
Niemcy reprezentować będzie Berlin Brandenburg International School. Szkoła oferuje program IB, a zatem naukę w pełni po angielsku, co otwiera wiele możliwości przy późniejszym wyborze uczelni. Szkoła znajduje się pod Berlinem, wyróżnia się wysoko rozwiniętą infrastrukturą naukową, zielonym kampusem oraz szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych.

College Saint Charles to położona niedaleko Bazylei szwajcarska szkoła działająca od 1897 r. proponująca nauczanie w ramach programu IB oraz oferująca stypendia pokrywające nawet 50% czesnego!

Wyjazd do liceum amerykańskiego może być wspaniałą przygodą – wielu z nas kojarzy z pewnością wyjątkową atmosferę amerykańskich kampusów z filmów i seriali. Na targach pojawią się przedstawiciele Ross School, St Mary’s School oraz Totino-Grace High School, od których dowiesz się więcej na temat innego niż europejskie programu nauczania, możliwości pozalekcyjnych aktywności w różnego rodzaju klubach i kołach oraz o kosztach i specyfice uczenia się w Stanach Zjednoczonych.

Język angielski jest językiem uniwersalnym, dlatego jego znajomość jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Osoby, które chcą doskonalić znajomość angielskiego zapraszamy bardzo serdecznie na targi, aby poznać ofertę obozów językowych dla uczniów w wieku 7 – 17 lat, dla młodzieży i dorosłych. Obozy dla dzieci organizowane są bardzo często na kampusach szkół z internatem, dzięki czemu dzieci mogą doświadczyć edukacji międzynarodowej w szkołach na kampusie.
 

 • kursy ogólne i kursy intensywne
 • przygotowanie do egzaminów IELTS lub Cambridge
 • angielski + wypoczynek 
 • angielski + zajęcia artystyczne np. taniec, fotografia, zajęcia teatralne,
 • angielski + sport np. tenis, piłka nożna, jazda konna, koszykówka, golf i wiele innych
 • kursy przygotowujące do studiów za granicą np. na medycynę, studia biznesowe 
 • kursy przygotowujące do nauki w zagranicznej szkole średniej w programach nauki IB lub A-level
 • kursy biznesowe dla specjalistów i kadry zarządzającej
 • kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge czy IELTS
      

Na targach obecni będą także eksperci edukacyjni Baltic Council for International Education. Z sukcesem pomagamy w aplikacji do zagranicznych szkół średnich oraz na wyjazdy językowe. Jako doświadczona agencja edukacyjna jesteśmy także członkami prestiżowych organizacji edukacyjnych takich jak ICEF, Quality English, czy BSA – The Boarding Schools’ Association – organizacji skupiającej ponad 4000 szkół z całego świata, dzięki czemu oferujemy profesjonalne doradztwo w aplikacji do szkół średnich na całym świecie.

Termin targów:
 - 26 października 2021 (wtorek): Kraków, Hotel Park Inn Radisson Krakow, ul. Monte Cassino 2
 - 27 października 2021 (środa): Katowice, Hotel Novotel Katowice Centrum, Al. Roździeńskiego 16
 - 28 października 2021 (czwartek): Wrocław, Hotel Mercure Wroclaw Centrum, Pl. Dominikański 1
 - 30 października 2021 (sobota): Warszawa, Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1

Targi odbywają się w godzinach 10.00–17.00.

Wstęp jest bezpłatny – ze względów epidemiologicznych wymagana jest rejestracja – zarejestruj się tutaj: REJESTRACJA NA TARGI

Pełna lista wystawców: TUTAJ

 

Zobacz więcej
do góry