Najlepsze miejsca do studiowania sztuki i designu?

 

Specjaliści od mody i projektowania będą zawsze poszukiwani na rynku pracy w każdym kraju. Jak powiedział Oscar Wilde: "Moda jest tak nieznośną formą brzydoty, że musimy ją zmieniać co sześć miesięcy”.

Anglia – to kraj znany z wyjątkowego podejścia do mody i projektowania. Znajdują się tutaj dwie trzecie światowej elity agencji reklamowych i pracowni projektowych. Londyn jest jedną ze światowych stolic mody – miejscem inspiracji dla obecnych i przyszłych projektantów, stylistów i specjalistów od mody. Sprzyja temu nieograniczona liczba wspaniałych muzeów, wystaw, galerii sztuki, odbywający się tu London Fashion Week, a także znane szkoły i instytuty mody, których absolwentami są znani na całym świecie projektanci mody tacy jak Stella McCartney, John Galliano, Paul Smith, Alexander McQueen, i wielu innych.

Warto wspomnieć tu o Falmouth University,
który słynie z programów artystycznych. W ramach Uniwersytetu istnieje 9 wyspecjalizowanych szkół (wydziałów), a wszystkie z nich są w jakiś sposób związane z dyscyplinami artystycznymi: Akademia Muzyki i Sztuki Teatralnej, Instytut Mody i Tekstyliów, Szkoła Architektury, Wzornictwa i Wnętrz, Instytut Fotografii, Szkoła Kina i Telewizji, Szkoła Malarstwa, Szkoła Projektowania Graficznego, Szkoła Biznesu, Akademia Projektowania Gier Komputerowych, Instytut Mody i Tekstyliów. Szkoła współpracuje z takimi firmami jak Adidas, Liberty Art Fabrics, Diesel, Paul Smith, John Lewis, New York Coterie i DC Shoes. Studenci Instytutu mają możliwość praktykowania w Brooklyn Tailors (Nowy Jork), Helly Hansen (Norwegia), BBC Costume Department (Londyn), Christian Dior (Paryż), Elle magazine (Indie). Absolwentów wyżej wymienionych szkół można znaleźć w wiodących domach mody na całym świecie, w tym w Burberry, Belstaff, Jigsaw, Liberty, Vivienne Westwood, Adidas, Sweaty Betty, Aston Martin itd.

Włochy od dawna są synonimem branży modowej. Prada, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Gianfranco Ferre, Roberto Cavalli, Gucci, Fendi - te domy mody mają włoskie korzenie. A to nie wszystkie! Warto przyjrzeć się ofercie słynnej, włoskiej szkoły mody i wzornictwa – NABA, największa prywatna szkoła mody we Włoszech, z kampusami w Mediolanie i Rzymie. Szkoła oferuje programy licencjackie i magisterskie w języku angielskim i włoskim w takich obszarach jak: Fashion Design, Graphic Design, Painting & Visual Arts, Media Design & Art Multimedia Arts, New Technologies for Applied Arts, Photography and Visual Design, Creative Advertising, Communication Design.

Domus Academy
specjalizuje się w kursach zawodowych i programach magisterskich. W trakcie kształcenia studenci Domus Akademii realizują projekty dla wiodących włoskich i międzynarodowych firm takich jak Maserati, BMW Design, Swarovski, Versace, Trussardi, Alberta Ferretti, Tommy Hilfiger i wielu innych.

Zapraszamy do kontaktu z Baltic Council for internations Education w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zobacz więcej
do góry