Krótki wywiad z naszą aplikantką! Studia w Holandii


Baltic Council: Co skłoniło Cię do aplikacji na studia za granicą?

Ola: Zdecydowałam się na aplikację na studia za granicą, ponieważ mój wymarzony kierunek był ciężko dostępny w Polsce. Poza tym, zależało mi na poznaniu nowego podejścia do edukacji i innej kultury. Moim zdaniem przebywanie w międzynarodowym środowisku samo w sobie jest świetną formą nauki i cennym doświadczeniem.
 
Baltic Council: Dlaczego zdecydowałaś się na współpracę z Baltic Council?
Ola: Do współpracy z Baltic Council na samym początku zachęciły mnie merytoryczne wykłady podczas Targów Edukacji Zagranicznej. Ostateczną decyzję podjęłam po konsultacji, na której dowiedziałam się więcej o kierunkach, na które mogłam aplikować i o wsparciu, jakie mogłam przy tym otrzymać. Uważam, że aplikacja z Baltic Council to była dobra decyzja, ponieważ nie musiałam  martwić się wieloma formalnościami, które trzeba dopełnić w trakcie aplikacji na studia zagraniczne. To pozwoliło mi zaoszczędzić dużo czasu, który jest szczególnie cenny w klasie maturalnej. Co więcej, dostałam wiele cennych wskazówek dotyczących mojego CV i listów motywacyjnych, dzięki czemu dostałam się na wszystkie uniwersytety, na które złożyłam aplikację.
 
Baltic Council: Jaką radę dałabyś przyszłym aplikantom/aplikantkom?
Ola: Warto zacząć rozglądać się za studiami zdecydowanie wcześniej niż w klasie maturalnej, szczególnie, jeżeli jednocześnie planuje się przygotowania do matury. Wiele rzeczy takich jak np. certyfikaty językowe  można załatwić z wyprzedzeniem. Im wcześniej ma się wszystko gotowe, tym lepiej. Dużo przyjemniej idzie się na maturę wiedząc, że już czeka na Ciebie miejsce na Twojej uczelni :)

Baltic Council: Dlaczego Holandia? Czego najbardziej nie możesz doczekać się przed wyjazdem?
Ola: Wybrałam Holandię, ponieważ jest przyjazna studentom międzynarodowym i ma wiele kierunków dostępnych w języku angielskim.
Najbardziej nie mogę się doczekać poznawania ludzi pochodzących z różnych kultur i środowisk.

 

Zobacz więcej
do góry