Z wizytą na De Montfort University - aplikacja wciąż trwa!

 

W tym tygodniu mieliśmy okazję wcielić się w rolę studentów De Montfort University i nie żałujemy ani chwili spędzonej na kampusie! Szkoła znajduje się zaledwie godzinę drogi pociągiem od Londynu. Wszystkie budynki uniwersyteckie położone są blisko siebie na nowoczesnym kampusie, a do centrum miasta Leicester można dotrzeć w zaledwie 5 minut. 


W ostatnich latach uczelnia zainwestowała w rozwój 136 milionów funtów. Widać to na każdym kroku podczas wizyty na uniwersytecie - nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, przestronne laboratoria i ładny, zadbany, zielony kampus. Na uwagę zasługuje nowopowstały budynek – duma uniwersytetu – Vijaj Patel Building, w którym odbywają się wszystkie lekcje związane z kierunkami artystycznymi. Mieliśmy okazję przyjrzeć się zajęciom z Fashion Design, Art and Design, Architecture oraz Fashion Textiles Design, podczas których wykonywaliśmy na specjalnej maszynie napisy  na koszulkach. Wszystkie studia i laboratoria są jasne, przestronne i nowocześnie wyposażone. Jako ciekawostkę dodamy, że na uczelni można studiować taki kierunek jak Footwear Design – jak się okazało niszowy program oferowany tylko na 3 uczelniach w UK. Wykładowca chętnie potwierdził, że studenci tego kierunku współpracują podczas studiów z takimi markami jak Ted Baker, Next, New Balance, Lacoste i są rozchwytywani na rynku pracy.


Kierunki artystyczne są mocną stroną De Montfort University, ale to nie wszystko. Wydział Prawa i Biznesu oferuje szeroki zakres studiów licencjackich i magisterskich, takich jak rachunkowość, prawo, politykę, marketing. Wszystkie studia licencjackie oferują możliwość studiowania za granicą przez okres do roku w instytucji partnerskiej.


Wydział Zdrowia i Nauk Przyrodniczych oferuje m.in. takie kierunki jak Pharmacy czy Pharmaceutical and Cosmetic Science, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania, a wieloletnie doświadczenie i silne kontakty uniwersytetu z branżą zapewniają studentom przewagę na rynku pracy.


Przyszli inżynierowie również znajdą tutaj coś dla siebie - od informatyki sądowej i programowania gier, po elektronikę i produkcję radiową. Widzieliśmy projekty nad którymi pracują obecni studenci i wiemy, że budowa samochodu elektrycznego czy samochodu wyścigowego nie stanowi dla nich żadnego problemu. Wielu z nich już podczas studiów odbywa praktyki w znanych firmach takich jak Jaguar, a najlepsi bardzo często są także zatrudniani na stałe.


Na uwagę zasługuje międzynarodowy programu #DMUglobal, zainicjowany przez uniwersytet, dzięki któremu studenci już w czasie studiów mogą wyjechać do innych krajów w Europie, Ameryce lub Azji. Studenci biorą udział w ciekawych wycieczkach naukowych związanych z kierunkiem studiów, uczestniczą w akcjach charytatywnych, konferencjach i sympozjach, dzięki którym nawiązują międzynarodowe znajomości. Od momentu stworzenia projektu #DMUglobal 9000 studentów odwiedziło ponad 60 krajów!


Chciałbyś dołaczyć do miedzynarodowego grona studentów DMU? Rekrutacja na uniwersytet wciąż trwa! Zapisz się na bezpłatne spotkanie z naszymi konsultantami, podczas którego dowiesz się jak aplikować na studia zagraniczne. Skorzystaj z naszego doświadczenia i zarejestruj się na bezpłatną konsultację w naszym biurze lub przez Skype tutaj. Zadzwoń tel. 576 382 088 lub napisz na info@balticcouncil.pl.
 

Zobacz więcej
do góry