Gdzie najlepiej studiować Arts, Fashion, Design, Dance, czy inne artystyczne kierunki?

Gdzie najlepiej studiować artystyczne kierunki za granicą?
Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedź od przedstawicieli uniwersytetów i szkół artystycznych podczas naszych targów edukacji zagranicznej Days of International Education, które odbędą się online w dniach 17-20 października!
 
De Montfort University (UK) został założony w 1870 roku, jako Leicester School of Art, a obecnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się uniwersytetów w UK. Ponieważ uczelnia szczyci się oferowanymi kierunkami artystycznymi, w 2016 roku na kampusie wybudowany został nowocześnie wyposażony budynek dla wydziału Sztuki i Designu. Poza wspaniałym zapleczem technicznym, które jest niezwykle ważne podczas studiowania kierunków kreatywnych, uczelnia oferuje także całą gamę studiów; od Fashion Design, przez Fashion Buying with Design, Fashion Buying with Garment Technology, Fashion Buying with Marketing, Fashion Buying with Merchandising, Fashion Communication and Styling, aż po Footwear Design.
 
Falmouth University (UK) słynie z programów artystycznych. Jednym z 9 kreatywnych wydziałów uczelni jest Instytut Mody i Tekstyliów, który oferuje szereg kierunków związanych z modą i projektowaniem. Uniwersytet współpracuje z takimi firmami jak Adidas, Liberty Art Fabrics, Diesel, Paul Smith, John Lewis, New York Coterie i DC Shoes. Studenci Falmouth University mają niepowtarzalną możliwość odbywania praktyk w Brooklyn Tailors (Nowy Jork), Helly Hansen (Norwegia), BBC Costume Department (Londyn), Christian Dior (Paryż), Elle magazine (Indie). Absolwenci uczelni obecnie znajdują zatrudnienie w wiodących domach mody na całym świecie, w tym w Burberry, Belstaff, Jigsaw, Liberty, Vivienne Westwood, Adidas, Sweaty Betty, Aston Martin itd.
 
Northumbria University (UK) znajduje się w pierwszej 10 najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii pod względem zatrudnienia, między innymi dlatego, że podczas studiów szczególna uwaga zwracana jest na pozyskiwanie wiedzy w praktyce. Absolwenci kierunków związanych z modą obecnie pracują w takich firmach jak Richard Nicoll, Lanvin, Christopher Kane, Burberry, Eley Kishimoto, Ralph Lauren, Old Navy, czy River Island. Uczelnia z pewnością przykuje uwagę przyszłych projektantów i projektantek, m.in. ze względu na szeroki wybór kierunków, w tym Fashion, Fashion Design and Marketing, Architecture, 3D Design, Graphic Design, Animation, czy Fine Art.
 
Savannah College of Art and Design (USA) z nowoczesnymi kampusami w Atlancie, Savannah, Lacoste oraz online, pozwala studentom na dostęp do wyjątkowej i inspirującej globalnej edukacji. Bez względu na to czy studiujesz Architekturę, Animację, Modę, Film, Projektowanie Graficzne, czy inny z ponad 100 oferowanych kierunków— studiując na SCAD masz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu oraz indywidualnych konsultacji z doświadczonymi profesorami i profesorkami. Absolwenci szkoły obejmują wysokie stanowiska w firmach takich jak Apple, Facebook, DreamWorks, CNN, Johnson & Johnson, Disney, Pixar, Samsung i wiele innych! Ostatnie dwa lata z rzędu, aż 99% wszystkich absolwentów szkoły znalazło zatrudnienie lub podjęło dalszo edukację w swojej dziedzinie w ciągu zaledwie 10 miesięcy od ukończenia studiów.
 
 
To zaledwie dwa przykłady zagranicznych uczelni, które mogą zainteresować Cię podczas nadchodzących Dni Edukacji Międzynarodowej. Chcesz poznać więcej szczegółów o studiowaniu kierunków artystycznych za granicą? Aby uzyskać dostęp do targów zarejestruj się TUTAJ.
 
Program targów, pełną listę wystawców wraz z godzinami spotkań online znajdziesz TU.
 
Do zobaczenia podczas Days Of International Education!
 

 

Zobacz więcej
do góry