Rekrutacja na rok 2021/2022 otwarta - Studiuj w Holandii!

 

Od 1 października można już aplikować na uczelnie w Holandii!  

Został uruchomiony system Studielink, czyli jeden z systemów aplikacyjnych na holenderskie uczelnie wyższe. Jest to zatem idealny moment dla wszystkich tegoroczonych maturzystów aby rozpocząć proces rekrutacji – zapraszamy na bezpłątne konsultacje do Baltic Council.

Dziś Holandia jest niekwestionowanym liderem Europy kontynentalnej w dziedzinie szkolnictwa wyższego w języku angielskim. W kraju istnieje ponad 2500 programów w języku angielskim z różnych dziedzin - od biologii, chemii i medycy przez prawo, nauki społeczne i zarządzanie po inżynierię czy psychologię. W Holandii łącznie studiuje około 112 000 osób z zagranicy! 
Holenderski system edukacji jest jednym z najbardziej postępowych na świecie. Opiera się na samodzielności studentów, otwartych dyskusjach i praktycznym doświadczeniu. Wiele programów obejmuje praktykę, badania, pracę grupową nad różnymi projektami i inne rodzaje zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Holenderskie uniwersytety słyną z tradycji akademickich. Nowoczesna baza naukowo-techniczna pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań i stwarza wszelkie warunki do pomyślnej pracy naukowej. Szkolnictwo wyższe w Holandii spełnia rygorystyczne międzynarodowe standardy i cieszy się doskonałą opinią. Istnieją dwa typy szkół wyższych: klasyczne uniwersytety badawcze (research university) i uniwersytety nauk stosowanych (university of applied sciences). Ponadto w Holandii znajdują się dwie światowej klasy politechniki.
Uniwersytety badawcze w Holandii znajdują się w pierwszej setce najlepszych uniwersytetów na świecie; absolwenci tych uczelni otrzymują dyplom, który cieszy się dużym uznaniem w środowisku akademickim.

Ważnym czynnikiem jest dostępność studiów dla studentów z Unii Europejskiej. Koszt studiów licencjackich w roku akademickim 2021/2022 to 2168 EUR. Warto dodać, że wszystkim studentom pierwszego roku przysługuje 50% zniżki – opłata za pierwszy rok wynosi zatem tylko 1084 euro.

Zapisz się na bezpłatne konsultacje z naszymi doświadczonymi konsultantami w zakresie edukacji zagranicznej - absolwentami holenderskich uczelni, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednią uczelnię i program, wesprą Cię na wszystkich etapach rekrutacji, podzielą się osobistymi doświadczeniami i udzielą praktycznych porad na temat możliwości finansowania studiów, zakwaterowania, poszukiwania pracy i odpowiedzą na wiele innych pytań.
Konsultacje odbywają się w naszych biurach, telefonicznie, przez Skype lub WhatsApp.
Rejestracja na bezpłatne konsultacje TUTAJ.
 

Zobacz więcej
do góry